Fenomén

Fenomén https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168006/bmid_fenomen-0AD-168006.jpg 4 538 81

Legenda (Marie Lu) série

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností – Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku – Day a June musí zabít nového vládce. Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa. Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí? Opravdu fenomenální a dlouho očekávané pokračování úspěšné Legendy!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Prodigy , 2013

Silmarien
11.06.2018 3 z 5

Tak trochu odnikiaľ nikam, aj keď sa June a Day nacestujú až až. Typický "medzidiel" po prvej časti a pred tou záverečnou. Až koniec to trochu zachránil, ale záverečné hranie na city ma znechutilo.

Layss
07.06.2018 3 z 5

Pokračování zajímavého příběhu. Znovu mi chybělo trochu více šťavnatých scén, ale jinak mě čtení bavilo.

zd0981
25.05.2018 3 z 5

Naivní, spíš holčičí čtení...

1259
24.04.2018 5 z 5

Ani nevím, jak přesně bych měla knihu specifikovat. Asi jednoduše. Prostě hezky napsaný příběh, kde je spousta zvratů a pro mě i neočekávaných momentů. Těším se na třetí a závěrečný díl.

druzickaster
01.03.2018 5 z 5

Druhý díl je řekl bych ještě lepší než první. Napětí a akce od začátku až do konce. Postavy jsou plastičtější a hranice mezi dobrem a zlem se neustále ztenčuje. Příběh je napěchován i emocemi, ale o to víc je dramatičtější. Uvidíme co na to Šampion.

Kaytria
19.02.2018 3 z 5

Z tohodle dílu jsem docela zklamaná. Četlo se to rychle, to ano, ale myslím, že by to mohlo být víc propracovaný, promyšlený, dát tomu větší šťávu. Bohužel se to celý točilo jen kolem milostný linie, která i tak byla špatná. Třetí díl si přečtu, ale top čtení to není.

kalinkacz
17.02.2018 4 z 5

Tak tohle jsem nečekala! Už první díl byl pro mě mega velkým překvapením, ale druhý díl si zvládl udržet nasazenou laťku, což se v YA moc často nestává... Tady se to ale vážně povedlo! Byly tu zvraty, změny ve vztazích, akce, napětí a dojetí... Po dočtení tohoto dílu jsem si sérii vážně oblíbila a neskutečně jsem se těšila na poslední díl! Jo, tohle se mnou tyhle knihy provedly...

Bekerče
17.11.2017 5 z 5

Wow... to se četlo jedna báseň! Akorát konec mi docela trhal srdce. :-( Jsem zvědavá na další díl!

Aquilla
26.10.2017 5 z 5

Tak to bylo něco!!!! První díl byl trošku lepší ale tohle je taky bomba!!
SPOILER!!!!!!
Hrozně mě mrzí jak skončila Kaede, pořád jsem doufala , že to autorka nemyslí vážně a že se třeba probere nebo že měla neprůstřelnou vestu nebo NĚCO !!!
A ono nic :(
Tess mě štvala. Doufala jsem že s nimi do toho tunelu nepůjde a vyšlo to!
A sakra ten konec????
Proč jí to Day neřekl??
Doufám že June neskončí s Andenem
KONEC SPOILERU!!!!
Štve mě že ještě nemám 3. díl , mám nervy v háji .

michaela669
30.06.2017 3 z 5

Slabší než první díl, ale stále dobré! June se mi pořád nezamlouvá. Na druhou stranu jsem ráda za další scénky s Tess.
Opět hodně věcí velmi předvídatelných, ale uvidíme jak to všechno dopadne v Šampionovi.

Percabethka
21.05.2017 5 z 5

Skvělé pokračování, i když první díl se mi líbil trošku víc. Potěšilo mě, že narozdíl od většiny YA dystopií nám autorka popsala, jak je na tom celý svět a netvářila se, že nic kromě Ameriky neexistuje. A postupný vývoj postav byl taky skvěle popsaný :) Dokonce už jsem se i celkem přenesla přes věk Daye a June. Hned jdu na další díl, protože ten konec... Ještě že to čtu až teď, když mám všechny díly, jinak bych se z čekání na Šampiona asi zbláznila :D

KaileyBlot
02.05.2017 5 z 5

V druhém díle mě začala příšerně štvát Tess - prostě se z té milé holčičky z prvního dílu stala manipulátora, která Dayovi pořád tloukla rozumy do hlavy. Vlastně se změnily všechny postavy a přišlo mi, že vlastně nikdo neví, co teda chce. První díl byl o chlup lepší, ale za tento konec, který mi vyrazil dech, musím dát plný počet hvězdiček.

BarkaS
27.04.2017 3 z 5

Pořád nejsem schopná si najít nikoho, komu bych mohla upřímně fandit. Přesto zábavné čtení.

Vero96
12.04.2017 5 z 5

Za mě určitě lepší než první díl! Určitě doporučuju přečíst!

SoniaShadow
25.03.2017 5 z 5

Zajímavé pokračování Legendy. Konečně jsme byli i v Koloniích a byli seznámeni s novými fakty. Sice nejsem úplně nadšená z vývoje nějakých částí děje, ale strhavát hvězdy za to nebudu. Oproti Legendě zde bylo víc opravdu romantických chvil mezi June a Dayem, což mi nějak nevadilo. S čím trochu bojuju, je představit si postavy ve věku v jakém Marie Lu píše, že jsou. K některým scénám je pro mě těžké si to představit, ale ve světě Legendy je to nejspíš normální. Trochu souhlasím s některými komentáři v tom, že toho pochybování na začátku knihy bylo docela dost, ale mě samotné to jsem přidávalo na atmosféře, že nic není jisté, nemůžete nikomu úplně důvěřovat, i když mají stejný cíl/záměr/pocity.

elisnovotna
04.03.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila o trochu víc než první díl.... Možná je to tím, že už jsem se seznámila s postavami atd... Ale strašně mě naštval konec.....Jako fakt? Jako.... Co to je?

Tuto sérii dočtu a koupím si poslední díl, abych měla všechny tři knihy doma, ale mezi moje top knihy je určitě nezařadím.

izfnp
26.02.2017 4 z 5

Veľmi dobré pokračovanie, predsa trošku slabšie v tom, ako dokáže zaujať diváka. Marie Lu mnohokrát nemieri na mladého diváka, ale dokázala by uspokojiť i diváka sčítanejšieho, čo jej môže byť na škodu, pretože inokedy zas na mladého diváka mieri až príliš. No i tak si myslím, že Marie Lu je dobrá autorka a táto jej trológia je veľmi kvalitná YA literatúra.

šneki
27.09.2016 3 z 5

Už u první knihy jsem si říkala, že se u nás nestala slavná oprávněně, ale tady se mi to potvrdilo. Možná mi to prostě nepadlo do noty, ale do Fenoménu jsem se pořádně nezačetla a u Šampiona se kousnu a rychle jí přečtu, ať mi v hlavě nezabírá místo nedokončený příběh.

Hanulak01
30.08.2016 3 z 5

Abych byla naprosto upřímná, kniha mě zklamala. Asi tři čtvrtiny knížky mi přišlo, jakoby to psal úplně jiný autor, který mi naprosto znechutil nejdříve June, a pak i Daye. Pořád řešili to samé - miluje mě? Nezradí mě? Neustále pochybovali. Samozřejmě, dá se to pochopit. Ale bylo toho na mě prostě moc.

Naštěstí pak přišla poslední čtvrtina, která se stala stejně poutavou jako první díl a kterou mě zase bavilo číst bez toho, abych každou chvíli znechuceně odvracela oči od myšlenkových pochodů obou hlavních postav.

Konec hodnotím kladně, i když jsem něco podobného v podstatě očekávala. Inu, uvidíme, co přinese třetí díl.

Barbra06
19.08.2016 5 z 5

Za ten konec jsem chtěla dát "jen" čtyři hvězdy. Ale nebylo by to fér, protože celá kniha byla super zase od začátku i do toho proklatého závěru. Až teda na Tess, z které se stala hysterka a pěkně se mi zprotivila. Za to Kaede naopak od minulého dílu docela mile překvapila, až mi jí bylo na konci líto. Nicméně příběh putuje moc dobrým směrem, až tedy na ten ukrutný konec. Doufám, že v Šampionovi se to ještě všechno změní. Nevěřím, že by Daye čekal vážně takový osud. Už se na další díl moc těším!