Legenda

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/150362/legenda-150362.jpg 4.4651

Legenda (Marie Lu) (1.)

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno:, CooBoo

Legend (2011)

Kniha Legenda

Lumine

Skvělá post-apo YA! Nabitá akcí a vyvážená tou správnou dávkou pocitů a vztahů. Děj dává většinou smysl a to i logicky. Styl psaní je také skvělý.

katka-kacav3318

Moc jsem od toho nečekala, ale mile to překvapilo. Nepatří to mezi špičku mých oblíbených knih, ale velice mě to bavilo a měla jsem to rychle precteny.

PhoebePollard

Jednoznačně nejlepší díl, i když celá série je taková nemastná, neslaná.

Moňule13

Pořád jsem jsem čekala na to "něco", co že čtení této knihy udělá takovou bombu, jakou jsem na základě hodnocení očekávala, ale bohužel to nepřišlo. Ani postavy mi k srdci nijak nepřirostly. Možná už jsem na čtení YA stará, ale pro byla Legenda mírné zklamání. Další díly si ale asi ze zvědavosti přečtu.

Anett17

Musím pochválit čtivost a délku knihy. Nebyla tu žádná hluchá místa a krátké kapitoly dodávaly knize spád. Autorka píše čtivě a kniha je oproti jiným YA krátká. Postavy jsou sympatické a kniha je za chvíli přečtená. Už se těším až si přečtu druhý díl. Za mě spokojenost.

Miska2001
16.12.2018

O Legendě jsem hodně slyšela a říkala jsem si: "To určitě nebude tak dobré, jak se říká." Jenže sotva jsem tuto knihu začala číst, neskutečně mě chytla. Už jenom ten rozdíl mezi hlavními postavami. Jsem ráda, že se mi Legenda dostala do rukou a už se nemůžu dočkat, až začnu číst Fenomén.

Julinka679
07.12.2018

Hodně jsem přemýšlela jak Legendu ohodnotit ale končím u dobrého průměru.
Kniha se četla dobře, je čtivá a svižná, co mi bohužel vadilo tak byla jistá plochost postav - k Dayovi ale ani k June jsem si nevytvořila vztah takže jsem jejich příběh moc neprožívala. Chybělo mi tam ještě to něco VÍC, pořád jsem čekala, že se to tam objeví ale bohužel :-/ Na druhou stranu mě Legenda mile překvapila, nečekala jsem, že bude tak čtivá.
V hodnocení si nechávám rezervu na další díly, ve kterých snad bude mnoho věcí dovysvětlených. Za mě 3* :-)

Mamosvain
03.08.2018

Legendu jsem si vzal na tábor za očekávání další YA post-apokalyptické dystopie. Byl jsem ale velmi překvapený a během pár dní byla celá kniha přečtená a já byl překvapen, že i přes žánr, který si autorka usmyslila napsat, nedostával jsem skoro vůbec pocit, že se znovu ocitám v ději Hunger Games, Labyrintu nebo například Divergence. Ano. Základy a struktura děje a doby předcházející mu jsou sice podobné jako u těchto sérií, ale samotné detaily, postavy a zápletky jsou odlišné - a to docela překvapivě. A musím říct, že jednoduchost a přesto skvělá vymyšlenost obálky jenom zdvihá moje nadšení z této knihy. Nemůžu se dočkat na další díl a první nechávám za sebou se všemi hvězdičkami a doporučením všem, kteří si ho chtějí přečíst.