Legenda bez legend

Legenda bez legend https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83377/mid_legenda-bez-legend-FAO-83377.png 5 3 2

Osobnost gen. Luži zasahuje do vývoje celého našeho odboje. Brněnští historici se rozhodli zasáhnout do polemiky ucelenou monografií. Poslední léta otevřela polemiku, ve které se prosazují stanoviska, která zpochybňují smysl a hodnoty našeho národa. PhDr. Vladimír Černý se chopil části, která pojednává o vývoji a osudech Vojtěcha Luži do roku 1939. Podal ucelený obraz o základních meznících Lužova života a vytvořil předpoklad pro pochopení osudových procesů v období nacistické okupace. Ing. Petr Kopečný zpracoval charakteristiku reakce generála Luži na příchod nacistických okupantů, období před jeho vstupem do ilegality, činnost v odboji a vysvětlení tragického konce. Na Kopečného studii navazuje historik JUDr. František Vašek. Na základě dlouholetého studia partyzánského hnutí a perzekuční činnosti gestapa se soustředil na 2.říjen 1944 a události,které následovaly.... celý text

Habrovan
08.12.2022 5 z 5

Pokud bychom měli začít s výukou a vzděláváním o českých hrdinech, jméno generála Luži by nesmělo chybět. Ohlédneme li se po vlastech moravskočeských, ulici s názvem Lužova máme jen jednu, ačkoli byl tento našinec jediným generálem, který padl v přímém boji proti okupantům, když jich dříve hafo zdrhlo do zahraničního teplíčka a kibicování z rádia. Po Ukrajincích je pojmenovaného prostoru víc, což je hanba jako křemen. Přál bych si, aby osobnost pana generála toto lokajství dokázala obrátit.

Akula
24.11.2018 5 z 5

Kniha o životních osudech generála Luži. Fakta bez příkras a přesto pro mne čtivé. Velmi zajímavý člověk.

protifašistický odboj legionáři generálové vojenští velitelé

Autoři knihy

František Vašek
česká, 1924 - 2008
Vladimír Černý
česká, 1975
Petr Kopečný
česká, 1946

Kniha Legenda bez legend je v