Ledoví piráti

Ledoví piráti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376231/bmid_ledovi-pirati-o9m-376231.jpg 4 94 30

Příběh o nejrychlejších mořeplavcích Středozemního moře a pokladu netušené hodnoty. Středomoří, léta Páně 828. Viking Alrik a jeho posádka se věnují zvláštnímu, ale výnosnému obchodu – dovážejí na svém drakaru z Etny do Ravenny náklady ledu. Ještě rychlejší než ledoví piráti je jejich pověst, která tak dorazí i k benátskému dóžeti. Vikingové od něho dostávají za úkol propašovat z Alexandrie ostatky svatého Marka a dopravit je do lagunových měst. Avšak sehnat světcovy relikvie je mnohem náročnější než dobývat led ze sopky.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Eispiraten , 2017

Maria95
24.01.2019 3 z 5

Zase trošku jiné období děje než je obvyklé, ale dobře se to četlo. Chvilku mi zabralo zorientovat se ve jménech a místech, ale pak už to šlo samo.. Zajímavé cesty po dobrodružstvích a neodbytnost Matyldy nutily k dalšímu čtení

Petrasuvicka
18.12.2018 3 z 5

První polovina super, ale pak útlum a úpadek. Popravdě mě zklamalo, že o těžbě ledu tam byla jen okrajová zmínka. A pak mně to pouze utvrdilo, že němečtí autoři nejsou nic pro mě. Není to první německý spisovatel a pokaždé mě kniha buďto nebavila od začátku, anebo od poloviny a neměla jsem chuť ji dočíst.

ondras666
17.11.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazil díky recenzi v jedné facebookové skupině a hned jsem si na ni udělal zálusk.
Kniha s opravdu strhujícím dějem a výbornou zápletkou. Sledovat osudy mořeplavců na cestě za nuceným dobrodružstvím bylo potěchou.
Kniha má spád, děj a ukazuje historii trochu jinak. A popisy míst a osob jsou výborné.
Velké plus má autor za doslov, kde vysvětluje určitá místa a osoby, které jsou součástí příběhu.

oewi
28.10.2018 3 z 5

Musím uznat, že se kniha dobře čte, nicméně občas mi přišla trochu přitažená za vlasy. Jedna hvězda dolu jde na vrub překladu/ redakční práci, příliš chyb.

hajrys
11.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Dobrý námět, poutavě napsaný. Děj má spád, nechybí dobrá zápletka. Autorův styl psaní mě stále baví. Již se těším na další knihu.

Jerry.69
08.08.2018 4 z 5

Poutavý, neotřelý a velmi zajímavý příběh.
Děj má spád, zajímavě řešené zvraty a je vyprávěn příjemným způsobem. Kniha, kterou si časem určitě přečtu ještě jednou.

zuzana2599
28.07.2018 5 z 5

Vždy ráda sáhnu po historickém románu a Ledoví piráti mě nezklamali. Příběh mě zaujal hned na začátku, byl čtivý, zavedl mě dokonce do dávné Alexandrie, či na sopku Etnu. V románu jsem se dověděla hodně zajímavého o vikinských dračích lodích, které brázdily Středozemní moře. Nechyběla láska, nenávist, podvod.
Ledoví piráti jsou opravdu kvalitní historický román !!

iveta3689
20.07.2018 3 z 5

V knize vystupují vikingové, arabové, italští šlechtici, tedy osoby, o kterých často nečtu. Jejich jména tak pro mě byla exotická a trochu obtížně se mi četla. Námět byl perfektní, Benátky a příběh dóžete, vikingové mají přivézt ostatky sv. Marka. Je to neotřelé, hodně jsem se těšila. Zpracování už bylo horší, děj nebyl příliš napínavý, knížka mě úplně nevtáhla. Nebyla špatná, ale těšila jsem se na víc.
Příběh kolem Matyldy byl jako z červené knihovny, to si mohl autor zcela odpustit a knize by to jen prospělo.

KAREL6725
19.07.2018 5 z 5

Tahle kniha mně přesvědčila , že autor umí napsat dobrý historický román. Doporučuji všem co mají rádi historické romány a příběhy s vikingskou tematikou. Za mě plný počet hvězd, autora přidávám k oblíbeným a doufám , že mu brzo vyjde další kniha. Zatím přečteno vše co od něho vyšlo .

Le Chat
16.07.2018 5 z 5

Opět výborný historický román, stejně jako obě autorovy předchozí knihy.