Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

PetiJelinkova
13.05.2020 5 z 5

Naprosto bezvadná knížka! Líbilo se mi, jak příběh byl napínavý od začátku až do konce. Místy mě čtení vtáhlo, tak moc do děje, že jsem se i bála což se mi u knížek moc nestává a rozhodně oceňuji i pěkný popis prostředí ostrova. Jen jsem čekala trochu jiný konec . . .

Dovedu si tuto knihu představit i jako film :)

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Bezvadný příběh, ve kterém absolutně nevíte, co se stalo a co se stane. Příběh je napsaný takovým způsobem, že vás dokonale vtáhne a to prakticky od první stránky. Autorce se dokonale podařilo skrze řádky dýchnout na čtenáře tu správně děsivou atmosféru a zvládla ji udržet až do úplného konce. Navíc to, alespoň pro mě, byl naprosto nepředvídatelný příběh. Za mě rozhodně doporučuji – knihu jsem dočítala v 1 ráno, nedokázala jsem jít spát, aniž bych nezjistila, jak to celé dopadne. Ovšem po dočtení jsem byla docela vystresovaná a bála se jít i do kuchyně pro vodu :D

Mojepočteníčko
10.05.2020 4 z 5

Určitě víte, že čtu spoustu různých žánrů. A když zrovna nevím, kterou knihu z police vytáhnout, je jasné, že nadešel čas na změnu. Což znamená sáhnout po něčem napínavém. Tentokrát jsem vsadila na Ledové sestry od spisovatelky S. K. Tremayne…
Příběh nás zavádí do manželství Sarah a Anguse, které se na první pohled zdá takřka ideální. Nic jim nechybí a oba se těší z krásných dcer, jednovaječných dvojčat, Lydie a Kirstie. Jejich život však poznamená obrovská tragédie ve chvíli, kdy Lydia zemře po pádu z balkonu. Vysvobození se objevuje v podobě domku na opuštěném ostrově, který Angusovi podaří získat po smrti babičky. Manželé touží uniknout z každodenní reality a začít spolu s Kirstie nový život. Ta však jednoho dne před spaním prohlásí, že došlo k velkému omylu a ve skutečnosti je Lydií právě ona.
Sarah se rozhodne, že tuto skutečnost před manželem zatají a začíná rozplétat děsivé tajemství…
Hned na začátku můžu říct, že mě knížka bavila a rozhodně splnila moje očekávání.
Autorčino vyprávění je napínavé, svižné a čtivé. Opuštěný ostrov, obklopený mořem
a popisy nevlídného počasí jen umocňují mrazivou a tajemnou atmosféru celého příběhu. Závěr jsem neodhadla, byl pro mě překvapením, i když věřím, že čtenáři, kteří mají v tomto žánru víc načteno, by na něj mohli přijít předčasně.
Taky jsem měla pocit, že se hodně věcí točí kolem samotné podstaty manželství. Autorka v podstatě poukázala na fakt, jak mohou lidské chyby, přešlapy a drobná tajemství vztah zevnitř pozvolna ničit. A jak malý krůček schází k tomu, aby se z lásky stala nenávist.
Pokud tedy máte rádi napínavé příběhy se špetkou duchařiny, věřím, že by se vám právě Ledové sestry mohly líbit. Doporučuji!

kachnat
25.04.2020 5 z 5

Příběh smrti jednoho z dvojčat mě do sebe vtáhl okamžitě. Vyprávěno z pohledu otce i matky, stres, nevěra, smutek přeživšího dvojčete, duchařina. Příběh je zamotaný, ale četl se překvapivě dobře, za jeden den jsem ho dala. Konec mě velmi překvapil, čekala jsme částečně happy-end. Rozuzlení toho, co se vlastně stalo bylo také velmi překvapivé.

LuciezOstravy
14.04.2020 3 z 5

Kniha mě z počátku zaujala velmi, rodina se po tragické smrti jedné dívky z jednovaječných dvojčat uchýlí na opuštěný a nehostinný skotský ostrov. Záměna identity, hledání viny, marné pokusy tragédii překonat, vše se četlo moc dobře. Závěr mě však moc neoslovil, ale to je jen můj osobní dojem.

Jani23
14.03.2020 5 z 5

Skvělá knížka, s překvapivým koncem a příjemně zamotané.

ujira
11.03.2020 3 z 5

Podivný příběh. Svět jednovaječných dvojčat je asi bizarní, pokud jedno umře, jak se s tím druhé vypořádá, co rodiče? ale nějak mne to téma nevtáhlo a příběh je vystavěn docela spletitě, jakoby nikam nevede.

Ketrin.TR
08.03.2020 4 z 5

Příběh vás přivádí do rodiny, která prošla těžkou tragédií, kdy tragicky zahynulo jedno z dvojčat. Protože se rodině nedaří se s tímto neštěstím vypořádat, zoufale se chytají myšlenky odstěhovat se na pustý, téměř pororozpadlý maják, a v chladném, deštivém Skotsku doufají v nové a lepší zítřky. Téma je po psychické stránce poměrně těžké a smutné. Osamocené dvojče ztracené ve svojí identitě, věčně frustrovaná a labilní matka, která vše ubíjí svojí lhostejností a otec, který toho všeho má plné zuby. Byla smrt jednoho z dvojčete opravdu tragédie nebo někdo z nich ví víc, než tuší ostatní? Ač jsem měla zpočátku problém se začíst, konec vás potom dokonale strhne. Májaky miluju (to byl taky důvod, proč jsem po knížce v knihovně sáhla) a popis vodou nasáklého domku byl tak živý, až jsem měla pocit že mám mech pod postelí :-)

adela2230
06.03.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Pak se příběh poměrně rozjel, a dalo se to. Jen konec je takový podivný.

MíšaS.
26.02.2020 3 z 5

Dalo se to. Příběh je zajímavý, ale vadilo mi finální odhalení, přišlo mi to už dost přehnané.

patricia8137
16.02.2020 5 z 5

Wow! Túto knihu som prečítala za 9 hodín a nevedela som sa od nej vôbec odtrhnúť. Hneď mi sadol štýl autorovho písania a vtiahol ma do deja. Neskutočný a zaujímavý príbeh, ktorý si zaslúži všetkých 5 hviezdičiek. V knižnici ma čaká aj druhá kniha od tohto autora, do ktorej sa hneď pustím.

2509
04.02.2020 5 z 5

Překvapivé, napínavé a smutné. Ukazuje jak je důležité problém řešit a nepřehlížet.

SSTknihy
04.02.2020 4 z 5

Není větší tragédie, než přežít vlastní dítě. Skutečnými oběťmi ale často bývají přeživší sourozenci. Dostávají se do stínu svého mrtvého bratra či sestry a po zbytek svého života musí bojovat s touto nechtěnou konkurencí. U jednovaječných dvojčat je to o to děsivější, že při každém pohledu do zrcadla vidí tvář mrtvého sourozence.
Jak něco takového přežít? Moorcroftovi věřili, že pomůže odstěhovat se na druhý konec světa. Před minulostí ale nikdo neuteče. Zvlášť, když se začínají objevovat trhliny – co se doopravdy stalo toho osudného dne? Kdo je skutečným viníkem? A kdo vlastně zůstal naživu? Výborný thriller, balancující na hranici hororu a psychologického románu. Skvěle vykreslená atmosféra.

aneta2901
27.01.2020 5 z 5

Co napsat, snad jen to, že takový konec jsem opravdu nečekala. Ztráta dítěte musí být to nejhorší co si jen může rodič představit. Ovšem tento manželský pár měl tolik tajností mezi sebou, tolik lží a polopravd až mě to bolelo za ně. Navíc druhé dvojče, přeživší, řekněme že bylo na mě až moc dejme tomu "divné", opravdu nevím zda by se takto i v reálu chovalo takhle malé dítě. Každopádně mě kniha bavila a ostatním bych ji doporučila, jen škoda toho konce, jelikož rozuzlení bylo bravurní a matce dvojčat kterou jsem pomyslně v příběhu stále vpravovala na pomyslnou přední příčku lítosti bych být manželem asi sama nafackovala, škoda slov...

Martiiiik
22.01.2020 5 z 5

Tak tohle bylo hodně mrazivé dobrodružství, s překvapivým koncem. Hezky čtivé, ale když se člověk pořádně vžije, je to pěkně strašidelné. Nikdo by tohle neměl zažívat. Nikdy. Je to vyprávěné z pohledu Sarah nebo Anguse a nelze si vybrat postavu, které by člověk fandil, což je dost nezvyklé. Za mě pět hvězd oprávněně

vladka321
18.01.2020 4 z 5

Pěkný příběh. Jsou zde vylíčeny myšlenkové pochody jednotlivých aktérů, jejich duševní rozpoložení a vyrovnání se se skutečností, kterou jim přinesl život. Probouzení nejen skutečností, ale i představ a polopravd. Je to kniha o tom, co se může stát, když spolu lidé, partneři ať už z jakéhokoliv důvodu komunikují jen velice málo. Vztah dcera & matka je zde zajímavě vylíčen. A díky tomu, že jde o dvojčata je příběh o to více zajímavý.

Diggitty
17.01.2020 1 z 5

Tak něak nevím... první půlka se mi četla hodně špatně, přišla mi zmatená, nevím jestli špatným překladem nebo mi nesedí autorčin styl psaní. Pak jsem si na styl psaní zvykla, čekala co se z knihy vyklube a najednou bum, je po všem. Strašně rychlý useknutý konec.
Kniha mě nalákala na název a na opuštěný ostrov, ale nebavila mě, místy byla Sarah dost otravná a ten konec mě doslova otrávil.

Izu
15.01.2020 5 z 5

Líbilo.

monci6485
01.12.2019 3 z 5

Velmi nelogické. Manželé se nenávidí a chlastají, mají psychicky labilní dítě a odstěhují se do rozpadlého domu na konci ostrova? Rodina nemá peníze, ale nijak nestrádá. A konec je hodně divný, nedořešený. Ne toto...
Litovala jsem hlavně pejska, jediný sympaťák z knihy.

otesánek
27.11.2019 5 z 5

Mistrovské dílo. nemohu jinak než všechny hvězdičky. Konce jsem se bála, že vše zkazí nějakým překombinovaným happy endem a ne..konec byl přesný. Překvapující a uspokojivý. Kniha mi nešla odložit a přečetla jsem jí za jednu noc. Doporučuji maximalně….