Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

Allena24
26.09.2020 5 z 5

Poslouchala jsem audio skvěle načtené Reginou Řandovou. Neměla jsem žádná očekávání (dle komentů soudím, že to bylo velké plus) a tak jsem byla spokojená s tím, co mi pí. Řandová naservírovala (hezky pod nos).

konicekbily
24.09.2020 3 z 5

Četl jsem spoustu příběhů o amnézii a i dalších psychických poruchách. Tentokrát je příběh postaven pouze na vratkých nevěrohodných základech a na nelogickém jednání hlavních zúčastněných. Navíc je neúměrně natahován. Průměr - více nečekejte!

LucyBooks
18.09.2020 5 z 5

Po dlouhé době skvělý thriller, který mě chytl od první stránky a nepustil až do konce!
Kde začít? Knížka má tolik wau věcí.
Ač se jedná o thriller/až horor místy, tak je zde skvěle vykreslená psychologie postav, jednání, charakter, propracované napětí. Příběh se zdá být promyšlený. Závěr jsem nečekala, úplně mě z něho polil ledový pot.
Knížku bych mohla vychvalovat do nekonečna, jednoduše, pokud jste milovníci napětí a záhad, doporučuji!

SoniaR
19.08.2020 5 z 5

Tak teda... Takový konec jsem nečekala. Skvělá kniha!

IHT
17.08.2020 4 z 5

Docela zajimave rozuzleni (zabavna posledni kapitola! :)), byt je kniha pomerne zdlouhava... Za upozorneni stoji, ze zatimco matce "vidime"do hlavy "uplne", otec dost veci skryva. To je pro zvolenou formu vypraveni ponekud rusive a nevyvazene (s ohledem na zapletku vsak pochopitelne).

Micha-Él
07.08.2020 5 z 5

Tohle bylo přesně to, co jsem hledala a potřebovala, knížka mě dokonale pohltila! Jedná se o psychologický román doplněný duchařinou s vynikající hororovou atmosférou a úchvatnými popisy Vnějších Hebrid. Téma záměny identity mě velmi bavilo a děsilo zároveň, nicméně v knize je toho tolik, že jsem byla udivená a vyděšená téměř celou dobu. Moc se mi líbily propracované, uvěřitelné postavy, každá má svá tajemství. Až do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak to dopadne. Konec byl sice skvělý, ale trochu mě rozčiluje, že nebyl úplně objasněný. Kirstie/Lydie mi bylo líto, zemřela jí sestřička, byla zmatená a měla to proto mimořádně těžké (hlavně ve škole). Je tu dobře zobrazeno, jak jednání rodičů a jejich tajemství ovlivňují děti. Někdy to bohužel zachází až do neúnosných mezí jako v případě Moorcroftových. Příběh je opravdu temný a smutný, nejednou jsem měla slzy nakrajíčku, ať už jde o bezohlednost dětí ve škole nebo tragédii s balkonem. Někomu může děj připadat překombinovaný, ale mě naopak tyhle spletené osudy tím víc zajímají. Klobouk dolů před autorem, který napsal vynikající hluboké dílo! Opravdu se mi líbily duchařské prvky a opuštěnost a depresivnost ponurého Torranu!

ladyxx
21.07.2020 5 z 5

Anotace vzadu na obale může být pro potenciální čtenáře matoucí, bouře a děsivý objev v prádelníku by se spíš očekával v první polovině knihy, zatímco ve skutečnosti proběhne až ke konci, navíc popis děje chronologicky neodpovídá. Tohle však není vina autora, který napsal napínavý psychologický román s lehkou duchařinou na konci. V pozadí děje je tragická smrt Lydie, jednoho ze dvou dětí pocházejících z dvojčat. Pozůstalé dvojče však později zničehonic prohlásí, že došlo k omylu, a ve skutečnosti zemřela Kirstie. Je toto prohlášení výsledkem traumatu ze ztráty sourozence, nebo skutečně došlo k nesprávné identifikaci? Na odpověď na tuto otázku si čtenář musí počkat až téměř do poslední strany. Samotný závěr si lze vyložit dvěma způsoby. V knize očekávejte dlouhé popisy skotských Hebrid a vnitřní psychologické analýzy postav. Vyprávěno v první osobě v matčiných kapitolách (těch je více), doplněno kapitolami přibližující pohled otce, který je popsán ve třetí osobě.

petrulkaa
16.07.2020 4 z 5

Tak z to mám opravdu nepříjemný pocit. Mohlo by se to stát? Zemře identické dvojče a rodíče neví, které to je? Knihu jsem četla téměř jedním dechem. Pořád jsem od toho asi čekala něco víc.. začátek byl zajímavý, pohled na život dvojčat, jejich napojení, možná záměna.. ale konec se mi nelíbil. Škoda.

Toňula
15.07.2020 4 z 5

Trochu jsem váhala u počtu hvězdiček, ale nakonec jsem dala vyšší, ačkoliv zhruba od poloviny knihy jsem si říkala, že se děj docela začíná vléct, ale přesto příběh docela originální, napínavý až do nečekaného konce.

petrzel
13.07.2020 5 z 5

Napínaví děj dobře se to četlo.

jan6775
07.07.2020 4 z 5

Příběh je dost zamotaný, ale poutavý a rozuzlení je dost nečekané. Za mě dobrý.

MarkétaI.
20.06.2020 3 z 5

Příběh knihy se mi zdál zajímavý a tak jsem se s chutí pustila do čtení.
Začátek byl dlouhý, nudný a nejednou jsem čtení chtěla vzdát.
V průběhu se objevilo pár zajímavých momentů, ale pořád jsem čekala na nějaký "wow" moment.
Závěr knihy byl sice nečekaný, bohužel v mém případě v negativním smyslu.

0323
15.06.2020 5 z 5

Ač má kniha nižší hodnocení, tak se četla skvěle! Popisování jednotlivých obrazů a bouře bylo promyšlené a vždy se objevilo něco, co mě nutilo číst dál a dál. Za mě nejrychleji přečtená kniha v tomto roce. Rozhodně od tohoto autora zkusím ještě něco dalšího.

Katania
14.06.2020 4 z 5

Moc hezky se to četlo a kniha mě vážně bavila! Naštěstí jsem se nenechala odradit hodnocením a stalo to za to!

anája
04.06.2020 5 z 5

Kniha a celý příběh je moc povedený. Po přečtení pěkné řádky thrillerů musím smeknout. Přesně jsem pochopila o co tady jde, bylo to mrazivé a nemohla jsem přestat číst.... Doporučuji necist v noci!...Bylo to až hororové, vůbec nechápu tak nízké hodnocení knihy za mě knihu doporučuji! Dovedu si to představit jako super zfilmovaný horor.

petrzel
02.06.2020 5 z 5

Kniha se moc dobře četla ,zajímavý příběh.

m_martina
01.06.2020 5 z 5

Mně se kniha líbila a dobře se četla. Navíc mám tento žánr ráda a kniha mne nezklamala.

IvetKl
20.05.2020 3 z 5

Mám z toho rozpoluplné pocity. Začátek byl otravný tím, jak Sarah neustále přemítá, jestli to byla Lydie nebo Kirstie. Poté se to začalo pěkně rozjíždět. Konec je pro mě nejednoznačný a vlastně nevím, co si o tom myslet.

Lenoulinka
19.05.2020 4 z 5

Napínavý thriller, který mě bavil. Je až s podivem, že rodiče nerozeznají jednovaječná dvojčata. To mi přijde děsivé. Děj byl napínavý. Myslela jsem si, že se bude sunout určitým směrem. Podle toho jsem očekávala rozuzlení. A úplně se mi nelíbilo. Knihu hodnotím kladně. Nebylo to špatné čtení.

Trolice
15.05.2020 3 z 5

Nevěděla jsem, že mít dvojčata je taková věda,kdy si o nich musíte vše nastudovat v chytrých knihách a hlavně musíte všemu, co se v nich píše, věřit... Možná, že by mě kniha víc bavila, kdyby byla více směrována na duchaření, které se tam okrajově objevovalo. Při větách: Je to Kirstie nebo Lydie? Asi Kirstie. Ne, je to Lydie, drží leoparda - Jsem už jen zavracela oči.