Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

EliskaD
09.09.2021 2 z 5

Opravdu velmi jednoduchý příběh. Celé to bylo takové banální a rozvleklé... Pořád dokola omílání toho samého dokola. Čekala jsem alespoň nějaký velkolepý závěr, ale bohužel. Děj knihy bych dokázala shrnout asi do 5 vět a to bych nevynechala nic podstatného. Navíc mě autorka nedokázala přesvědčit ani samotným námětem, že rodiče nedokážou rozeznat své dcery. Ono je to tedy samo o sobě dost absurdní, ale zpracováním se to mohlo trochu dohnat. Ne, nepřesvědčilo mě to ani trochu.

Luciluc
29.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Těšila jsem se, ale byla jsem bohužel zklamaná. První třetina knihy byla nejlepší, druhá se docela táhla, doufala jsem v nějaký velký překvapivý závěr, ale ten se nekonal. Téma se mi líbilo, dvě identická dvojčata, sedmiletá Lydia a Kirstie, jedna z nich zemře, ale je to opravdu ta, za kterou ji všichni mají?  A co se vlastně doopravdy stalo?
Prostředí ostrova Torran mě příliš neoslovilo, nedokázala jsem v té pustině a zimě vidět krásu.
Sarah a Angus, rodiče holčiček, působili zvláštně, moc jsem nechápala jejich myšlenkové pochody, chování k sobě navzájem, jejich domněnky..zajímavá byla snad jen jejich vzájemná nenávist. Bylo mi líto přeživší holčičky, měla to dost těžké (smrt dvojčete, nové bydlení, nepříznivý ostrov, v takové pustině se musela nudit, nová škola, žádní kamarádi,...).
Konec příběhu působil zmateně, musela jsem se i vracet, jestli jsem to celé pochopila správně..a stejně si nejsem vším tak úplně jistá...
Nebylo to nejhorší, ale asi bych knihu nedoporučila. Čekala jsem od ní více, potenciál tam byl.

Margerite
24.08.2021 4 z 5

Příjemně mrazivý, napínavý thriller, kde skoro do poslední chvíle nevíte, jak to vlastně dopadne a jak to vlastně bylo. Žádná vysoká literatura, ale příjemná oddychovka. Určitě doporučuji.

Kniholapka
17.07.2021 4 z 5

Kniha mě zaujala hned na první pohled, navíc má nádhernou obálku a zajímavé téma, takže jsem se do ní s chutí pustila. S každou další stranou mi přišlo, že je atmosféra tajemnější a dusivější. Některé pasáže už mi přišly až moc napjaté, skoro k nevydržení. Z přeživšího dvojčete jsem měla někdy hrůzu i já ....Rozhodně je tento thriller výborně zpracovaný, i když mi některé pasáže neseděly. Rozhodně stojí za přečtení!

putpuda
23.04.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem hodně dlouho odkládala, ani nevím proč. Ale vím, že jsem pitomá! Tak skvělá knížka!!! Skvělé ponurá atmosféra, ze začátku jsem měla pocit,že čtu Erskinovou ;) Asi kvůli té atmosféře a místu, kde se příběh odehrává. Opravdu skvěle napsané. Hodně napínavé a po každé kapitole jsem si myslela, že vím a věděla jsem prdlajs...jak píše Sixtinka, já též v noci čuměla do tmy a čekala, a napínala uši,co se kde šustne a cítila se hóódně nepříjemně :D ....to už se mi tedy dlouho nestalo. Před touto knihou jsem četla (m)učedníci, ale kam se na tohle hrabe...
Už mám zamluvené Dítě ohně a moc se těším, až nebudu moct usnout ;)

Sixtinka144
02.04.2021 5 z 5

Po dlouhé době, jsem se opět pustila do thrilleru, a páni! O téhle knize jsem nic nevěděla, dokud jsem ji nezačala číst a jsem s ní naprosto spokojená. Příběh je napsaný tak, že po každé stránce jste víc a víc napjatí, potřebujete číst dál, abyste zjistili to tajemnsví, co děsí celou rodinu. Tento thriller je originální v tom, že nehádáte žádného vraha, jen se snažíte zjistit podrobnosti-proč a hlavně jak. Nejvíc se mi na této knize líbí její atmosféra. Takhle mrazivý příběh jsem něčetla snad nikdy, a to krimi a thrillery čtu docela často. Po dočtení knihy jsem se bála jít spát, což se mi předtím taky nikdy nestalo :D Bohužel musím strhnout půl hvězdy za konec, který mi přišel až moc přetažený za vlasy. Nemám moc ráda míchání paranormálních jevů do "normálních" knih. Jinak to ale bylo fakt dobré, a určitě vám to mohu doporučit. Možná bych to nečetla úplně večer, ale to už nechám na vás.

Venny345
13.03.2021 4 z 5

Výborná gradace! Opravdu musím vypíchnout autorův smysl pro gradaci a tajemno. Ač se zdá příběh těžko uvěřitelný, jisté prvky, na nichž byl vystavěn, jsou podle mě naprosto reálné.
Doporučuji knihu na večery, obzvláště ty temnější, které parádně doplní atmosféru.

Ninushka
18.02.2021 5 z 5

Je tam přesně tolik napětí, kolik člověk unese. Chytře vystavěný příběh, který nenudí.

mazlak
03.02.2021 4 z 5

Mírně děsivý, napínavý a opravdu čtivý příběh. Kniha mne velice zaujala jak svým tajemnem tak i tím, že byla napínavá do posledních stránek. Takřka se mi nechtělo knihu odkládat a takové knihy mám rád. Sice tento žánr nevyhledávám, ale určitě se k tomuto autorovy ještě vrátím.

KatkaHutyrová
24.01.2021 5 z 5

Za mě super! Velice čtivé, skvěle vykreslená a opravdu tísnivá atmosféra. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to celé dopadne.
Pokud máte rádi duchařiny, tak doporučuju. Knížka se čte jedním dechem, a i když jsem měla v rukávu hned několik verzí toho, co se tak asi mohlo stát, neodhalila jsem to.
Přečtu si určitě i DÍTĚ OHNĚ a moc se na to těším.

sgjoli
06.01.2021 4 z 5

Toto byl velmi solidní a velmi dobře napsaný thriller se skvělým námětem a velmi mrazivou atmosférou. Ta atmosféra se mi líbila hodně! Temná, hutná, děsivá a místy opravdu mrazivá. Celkově tomu dopomohla i neutěšená situace mezi postavami a také drsné poměry rozervané skotské přírody, odlehlého ostrova, divokých vln moře.
Samotná zápletka byla taky skvěle vymyšlená. Autor si se čtenáři umí skvěle hrát a zamotat jim hlavu. Ač se přiznám, že v poslední čtvrtině jsem byla možná zamotaná až dost a trochu hůř se mi sledovalo, co zrovna čtu. (I když uznávám, že to mohlo být dáno i mojí nemocí, že jsem se na čtení špatně soustředila?)
Každopádně tahle kniha je dost psycho. Nejen tím tématem, které kniha řeší, ale také tím, jak poškozené jsou jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi. Ty toxické vztahy lidí k sobě samým i k druhým tu jsou skvěle vykreslené - normálně mi z toho bylo místy úzko. Což beru jako znak toho, že si autor v tomto ohledu vedl dobře, protože to zvládl popsat výborně a realisticky.
Solidní 4 hvězdy a zasloužené. Na tom konci bylo něco, co mi úplně nedovoluje hodnotit naplno. Asi to neumím zcela přesně popsat, ale byla jsem lehce při čtení zmatená a nesoustředěná. Nevím, jestli to bylo mnou, nebo knihou (spíš asi mnou). Každopádně i tak si kniha zaslouží pozornost.

Roseblood
04.01.2021 5 z 5

kvalitně vystavěná tajemná atmosféra
‌co se přesně stalo dvojčeti, které zahynulo, byla to NEHODA nebo ne?

‌rodiče, kteří sami skrývají spoustu tajemství a navzájem si nevěří a podezírají se

‌proč přeživší dvojče tvrdí, že není ta, za kterou ji mají

‌vynikající psychologické drama/duchařina
‌bavily mě postavy a rozkrývání pravdy
‌i jak do příběhu krásně pronikala duchařina bylo výborné

‌líbil se mi i vysvětlený konec s kterým jsem byla opravdu spokojená

‌úžasně vystavěný příběh zoufalých rodičů, stižených rodinnou tragédií, nešťastného dvojčete a tajuplného, strašidelného ostrova

‌zajímavé tísnivé prostředí ještě více podporovalo tu správnou atmosféru

5/5*

lancelot
26.12.2020 2 z 5

Příběh mě moc nenadchl. Čím více jsem knihu četl, přišel mě zvláštní a ne moc reálný. Konec také takový nedotažený.

monna
05.12.2020

Mě se všechny knihy od Toma Knoxe líbily moc. Zajímavé sledovat jakým směrem se vyvine a jak duševně prožíva dvojče ztrátu své milované sestry...Chvikami mě mrazilo v zádech...

Renca.ch
29.11.2020 1 z 5

Hodnotím jako průměr..Námět byl zajímavý, ale souhlasím s většinou,že to bylo až moc překombinované, všechny žánry tam byly vecpané - psychothiller,horor,duchařina
i manželské problémy..Hlavní postavy se chovaly nelogicky a divně,nebyly sympatické (i ten chudák pes se choval nějak divně :-) Děj ustrnul v polovině,neustále dokola omílané pochybnosti o tom,ktera je to vlastně dcera byly únavné..Konec zklamal, mohl být lépe objasněný..ale asi jiný závěr v tom mišmaši ani nešel vymyslet :-) knihu bych nedoporučila.

ivzu77
06.11.2020 3 z 5

Tak nevím, četla jsme to na základě nějakého doporučení, ale kniha mne vůbec moc nenadchla a do další takové od autorky se již asi pouštět nechci. Na mne takové moc psychoduchovno.

amanek
05.11.2020 3 z 5

Poněkud přitažené za vlasy. Nevadí mi číst neuvěřitelně příběhy, ale tady jsem tomu vůbec nevěřila.

Zelza
31.10.2020 4 z 5

Psychologický thriller. Šílené až děsivé včetně popisu drsné krajiny pobřeží a počasí.

Miška.Miška
11.10.2020 5 z 5

Opravdu velmi dobře napsaný psychologický thriller. Kniha rychle ubíhala a konec jsem tedy nečekala.

Standa24
11.10.2020 5 z 5

Za mě výborný psychologický thriller. Děj má spád, napětí se postupně zvyšuje až se na závěr dozvíme, jak to skutečně se smrtí jednoho z dvojčat bylo. Zajímavé je střídání Sarah a Anguse jako vypravěčů příběhu. Oceňuji i lokaci příběhu na skotských Hebridách, které jsem si oblíbil již z knížek Petera Maye. Drsné prostředí ostrovů bylo výbornou kulisou pro finále knížky.