Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

kalinka99
22.03.2018 5 z 5

Kniha má děsivé stránky, ale i nudné popisování, kdy jsem kolikrát přeskakovala řádky. Přes to hodnotím pozitivně za to jak se děj vyvíjel. Neustále zvraty v příběhu a nakonec nečekaný konec.

melien
21.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, rozhodně se mi líbí námět knihy, ale možná by si zasloužil více propracování, nicméně závěr knihy mě přece jen přesvědčil že kniha je i trochu děsivější.

LuciMarkova
17.03.2018 3 z 5

Oddechovka, na to, jak je doporučována, čekala jsem od ní více. Téma je skvělé, ale zpracování bych si představovala více čtivé. Toto bylo dost "utahané". Autorka se věnuje dost popisování prostředí, myslím, že síly měla soustředit jinam ...

hopen
13.03.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a konec jsem nečekala..

Bella09
04.03.2018 5 z 5

Tak tohle bylo něco pro mě. Podle hodnocení tady (76%) jsem moc nečekala, spíš jsem si myslela, že to zkusím a když tak knihu odložím. Ale jaké bylo moje překvapení, když mě kniha chytla od první stránky a až do konce nepustila. Ten konec mohl být podrobněji vysvětlen, ale i tak jsem se dozvěděla co bylo potřeba. Knihu bych zařadila spíš mezi psychologické drama. Určitě si koupím další knihu od autora.

ElenaM
04.03.2018 3 z 5

Mnoho povyku pro nic. Víc jak tři hvězdy dát nemohu. Není to vyložený propadák, ale je to zklamání. Knížka má naprosto skvělý námět a to téma jednovaječných dvojčat z nichž jedno zemře a druhé tvrdí, že jeho identita je opačná než si rodiče myslí. Ovšem autor to totálně zabil utahaností příběhu a neustálým popisováním prostředí. V této knize moc děje nečekejte, je to spíš o psychologii a o pocitech postav. Všechno je to takové zmatené, neučesané a hlavně pomalé a utahané. Vždy, když se konečně něco začne dít, tak je konec kapitoly a neděje se zase dlouho nic. Konec byl dle mě uspěchaný a takový "hm, nevím, jak to zakončit, tak udělám ...." (nebudu prozrazovat).
Jediné, co ta kniha podle mě má je ATMOSFÉRA... Bohužel mě jako čtenáře strašně rušilo, jak pořád dokola autor popisuje to samé prostředí, pokaždé malinko jinak, ale vlastně stejně... kdyby se toto vyškrtalo, z knihy by byl 150 stran dlouhý příběh.... dokonce jsem se přistihla, že některé odstavce s popisem moře, nebe, kamenů a vln přeskakuji....
Za mě, bohužel - průměr!! :(

NikiPo
04.03.2018 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky. Námět byl super, ale podle mne se dal zpracovat lépe. Nejdřív jsem se nemohla začíst, dokonce jsem uvažovala, že knihu nedočtu, ale zajímalo mne, jak to dopadne. Tak jsem četla dál. Udělala jsem dobře, začalo to být celkem napínavé a kniha mě nutila číst dál. Chvílemi jsem tedy přeskakovala popisy krajin, kterých mi přišlo až moc. Ale chápu potřebu autora mít je tam :).
Musím říct, že chvílemi jsem se i bála otočit na další stránku, ale to bych nepřipisovala děsivosti knihy, ale mně samotné (jsem hrozný strašpytel a bojím se i při těch největších prkotinách). Myslím, že lidi co je nevyděsí jen tak něco, se tomu museli jen smát.
Co mě zklamalo byl konec. Opravdu, čekala jsem všechno, jen ne tak pitomé zakončení. Mohlo být trochu více propracovanější a trochu více celý děj vysvětlit. Nelituju, že jsem knihu četla, ale určitě to není jedna z těch, ke kterým se někdy vrátím :)

LahoferRose
27.02.2018 2 z 5

Na začátek se přiznávám, že z tajemných, děsivých knih mám opravdu strach a stávám se opět holčičkou, co čeká pod postelí "něco", musí mít všude rozsvíceno a na záchod prchá. Takže tento žánr běžně nečtu. I přesto nejsem s knihou spokojena. Již od úplně prvních stránek až po poslední jsem měla pocit, že spisovatel až moc tlačí na pilu. Za každou cenu chce vyvolat dojem tajemna, strachu a tajemství. Deset malých černoušků pro mě bylo mnohem děsivějších. Asi proto, jak se tato kniha tak úzkostlivě snaží až přespříliš navozovat hororové scény, tak si spíše ubližuje.

Jaruce
27.02.2018 2 z 5

Odložený na někdy příště, nemohla jsem se začíst.

Fallen
27.02.2018 3 z 5

Žádná hitparáda. Kniha je čtivá, ale na konci vlastně člověk zjistí, že to bylo o ničem :)

veveronka
25.02.2018 2 z 5

nic moc

bookcase
24.02.2018 5 z 5

Asi budu jedna z mála, komu se to líbilo. Jak námět, tak prostředí. Začala jsem číst včera večer a dneska dočetla, to se prostě nedalo odložit. Přišla jsem si na své.
P. S. Na tom ostrůvku bych ráda bydlela. Aspoň pár dní. :)

peterkovasona
20.02.2018 3 z 5

Zajímavý námět. Ale.na mě moc zdlouhavé. Žádná akce a když už přišla, byl konec knihy.

Matita310
16.02.2018 5 z 5

Nechápu lidi, kterým se tato kniha nelíbí... já nepotřebuji v každé knize litry krve... za mě 5 hvězd, nejen proto, že tato kniha se rozhodně odlišuje od jiných... příběh dvojčat byl velice zajímavý a konec dost překvapivý... Doporučuji k přečtení.

BarBarBar
10.02.2018 2 z 5

Rozhodně byla čtivá, chvílemi napínavá. Konec byl takový nijaký. Neurazí ani nenadchne.

Barbaanek
10.02.2018 odpad!

Nuda, zveličování "děsivých" znamení, zveličování všeho. Hlavní postava nesympatická kráva, od začátku až do konce. Přečteno z pocitu povinnosti a určitě se nikdy vracet nebudu. Bestseller? Pche

Rednee
10.02.2018 odpad!

Za mě nejhorší kniha, co jsem doposud četl. Začátek, tak 50 stran docela ušlo, seznámení s tím, co se stalo, ale potom? Děj úplně nulovej. Pomatené dítě, které neví, jestli je Lydia nebo Kristie, a potom uvíznou v bouři na ostrově a tím končí děj knihy. Konec byl hrozně předvídatelný. Za mě vůbec nedoporučuji.

myshak
03.02.2018 4 z 5

Mno to byla blbost. 334 stran nesmyslného čtení, které by se klidne dalo zkrátit na polovic, kdyby kniha neobsahovala zbytečné informace. Další kniha, která si nálepku nezaslouží...

slecnapeta
31.01.2018 3 z 5

Já nevím, co si přesně myslet. Kniha mě zaujala svou anotací a moc jsem se těšila na čtení, ale po přečtení jsem spíš ráda, že už je to za mnou. Příběh byl chvílemi zdlouhavý a občas mě až štval vztah mezi postavami. Konec mě zklamal, takové rychlé utnutí. Co pro mě bylo zajímavé, byl vztah mezi dvojčaty a jejich propojení, kniha může v tomto směru lehce rozšířit obzory.

Ajrad1981
28.01.2018 3 z 5

Nečetlo se to špatně, ale nebylo tam absolutně nic, co by se nedalo čekat. Žádné odhalení se mi nezdálo nějak moc překvapivé ani šokující, a že by mi běhal mráz po zádech? To už vůbec ne.
Nevím, čím to je, ale tohle se mi poslední dobou stává u thrillerů jaksi moc často. Nevím, jestli radši nezměním na čas žánr.