Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

ivacha
03.06.2018

Námět skvělý, ale kniha se mi vůbec nelíbila, nutila jsem se ji přečíst do konce, všechno moc zdlouhavé a jaksi o ničem.

Rea_Rea
28.05.2018 3 z 5

Knížku jsem přečetla velmi rychle. Je jednoduše napsaná a má strhující děj. Bohužel jsem velmi brzy nemohla vystát ani jednoho z rodičů. Kniha nakrásně popisuje jak se vztah mezi rodiči odráží na dětech :/ Jinak to docela jde...

petjanca
27.05.2018 3 z 5

Popis knihy je velmi poutavý. Ale nakonec mě kniha zklamala. Hodně rozsáhlé popisy všeho... Spíš než o podivnosti dvojčat to je o bláznovství hlavních postav.

čef
27.05.2018 4 z 5

Někomu může v této knize překážet záplava slov, která vyplňuje tento poměrně zajímavý vlastně skoro komorní příběh, ale domnívám se, že pro trpělivější čtenářku, zejména matku, to může být dost zajímavé. Problém dvojčat, jejich propojení i po smrti, vztah k trochu zmatenému a někdy nepřátelskému okolí, zejména k ujeté matce a podivnému otci, to jsou hlavní témata této knihy, která se určitě nebude, a asi ani nechce, líbit všem.

freddy18
24.05.2018 4 z 5

Knihu jsem si užil :) za deštivého, líného dne jsem jí sfoukl za odpoledne , čte se to samo je to dost jednoduše napsaný a děj se nevleče. Napínavé a tajemné. Doporučuji.

Sova19
18.05.2018 5 z 5

Nečekaný konec jinak kniha hodně dobrá.

Hella
18.05.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, jen jsem měla problém s vesměs nesympatickými postavami. A ten konec - sedmileté dítě? Vážně?

Len2očka
14.05.2018 3 z 5

Námět této knihy byl určitě zajímavý,poutavý,ale místy mě kniha nudila.Přesto jsem čekala nedočkavě na závěr a ten se mi líbil.

Lotka
11.05.2018 1 z 5

Nelíbila, vůbec, i když nápad zajímavý. Děj se táhnul, hlavní hrdinové mi byli více než nesympatičtí a rozuzlení žádná sláva.

dlabikk
10.05.2018 3 z 5

Thriller o dvojčatech asi nebylo jednoduché napsat. Kdo nemá dvojče, nemůže dle mého vůbec pochopit, co se v té druhé děje, když o to své přijde a to pro mě bylo velmi zajímavé. Nemám ráda "duchařiny", proto jsem byla z počátku celkem otrávená. Ale prostředí ostrova, kde není ani živáčka a je odstřižen od civilizace, mě bavilo. Není to špatná knížka, nicméně mě zápletka na konci až tak nedostala.

LucaDusa
03.05.2018 4 z 5

Napínavá kniha o příběhu rodiny zasažené tragédií.
Knize dávám čtyři hvězdy za neotřelý námět (problematiku dvojčat), řadu nečekaných zvratů, mrazivé momenty a celkově povedený příběh. Moc mne nebavily až násilně podrobné popisy skotské krajiny včetně řady skotských názvů, které jsem se ani nesnažila přelouskat. Přesto mne kniha opravdu zaujala - musela jsem se přemáhat, abych se nedívala dopředu ve snaze odhalit, jak se události budou dále vyvíjet :)

Diggitty
03.05.2018 1 z 5

Do poloviny se mi knížka četla hodně těžko, přišla mi taková zmatená, od poloviny už to šlo dobře a začetla jsem se, závěr byl hodně rychlý, ani jsem si ho nestihla ,,vychutnat,, nicméně, čekala jsem trochu víc...

pavčape
27.04.2018 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, čekala jsem napínavý tajuplný příběh, kdy se budu večer při čtení sama bát, ale nekonalo se... Bylo to celkem divné a nelogické, jak psali čtenáři přede mnou. Oba rodiče se chovali divně a jejich vztah k dceři byl takový nějaký násilně pozitivní. Obálka i anotace mě naladily na skvelé čtení, ale za mě zklamání. Ale dočetla jsem

Michaela91
25.04.2018 3 z 5

Řekla bych za mě takový průměr, kniha mě nijak neurazila a přečetla jsem ji bez problémů ale taky mě úplně nenadchla.

Mischone
24.04.2018 5 z 5

Děj odehrávající se na ostrově s majákem a snahou napravit své rodinné vztahy je poutavý a čtivý. Nahlížíme do těžkého života malé dívky, která bojuje sama se sebou a chybí ji vrstevník, se kterým by si rozuměla jako se svou sestrou. Těžké je to také ze strany rodičů, kteří se snaží dělat vše správně a ještě ke všemu bojují se svým osobním životem.
Občas nevíte koho litovat jako prvního, potom přijde nová informace, která vás nutí věci přehodnotit. Konec byl překvapivý a nepředvídatelný.

dom.ini
21.04.2018 5 z 5

Knížka má úžasnou atmosféru, odehrává se ve velmi zajímavém prostředí a po celou dobu ve vás vzbuzuje tolik pochybností, že prostě nemůžete přestat číst. Nebo tak to bylo alespoň u mě. Určitě doporučuji.

princesse
04.04.2018 3 z 5

Řekla bych tak 3,5 hvězdičky. Souhlasím s mnoha komentáři pode mnou .. Čekala jsem víc, rozhodně. Ne, že by kniha celkově nebyla čtivá, ale místy prostě nebyla. Někdy to byl opravdu horor a čtení večer za tmy nebylo úplně příjemné. Nicméně žádná pecka, ale úplně špatné to také nebylo. Myslím, že si další dílo autora asi nechám ujít.

Makaja
28.03.2018 3 z 5

Pro mě zbytečně zamotané a zmatené, sice to byl účel, vodit si čtenáře, aby se přikláněl tu k jedné a tu k druhé verzi, ale přesto. Často o knize přemýšlím po dočtení a tady mi to jaksi nesedí. Příliš mnoho náhod a tajemna , matka neví nic, otec se chová naprosto nelogicky a staví ženu nad dítě, holčička po traumatu není v péči odborníka, ale odvezena na osamělý ostrov, kde vlastně všichni "vědí", že je tak trochu paranormální. V tom případě, ale mělo šílenství nastat až tam...... A ten konec - jako překvapivý, ale vlastně nesmysl. Nakonec jsem si to trochu krkolomně přebrala po svém, jen ten pes mi do toho furt prostě nezapadá. Takže ano, četlo se to dobře, místy jsem přeskočila popisy prostředí, protože jsem byla nedočkavá na posun v příběhu, nechyběl překvapivý závěr. Nicméně zas takový bestseller to pro mě není a tajemno na mě nedýchlo, žádné mrazení, jen veliká lítost nad tou malou, vlastně oběma.

M100
27.03.2018 4 z 5

Líbil se mi námět knihy. Příběh byl napínavý a konec mě překvapil.

Blaufik
26.03.2018 5 z 5

Za mě se jedná o příběh, který rozhodně stojí za to číst. Tajemno, které se nese celou knihou je opravdu mrazivé, zvláště pak v druhé polovině knihy, která nabere rychlejší tempo a věci se dají pořádně do pohybu.
Spousta otázek a tak málo odpovědí, vás donutí přečíst knihu jedním dechem. Osobně jsem si myslela, jak celý příběh dopadne, nicméně jsem se pěkně mýlila a takový závěr jsem nečekala.