Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 845 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

Vixiene
Vixiene
06.03.2024 4 z 5

Přijde mi, že knihy od S.K. Tremayne nejsou nikde nějak moc vidět a i já jsem na Ledové sestry přišla vyloženě náhodou. Hodnocení zde mě moc nenadchlo, ale snažím se jím moc neřídit a neovlivňovat úsudek.

Ledové sestry mi daly co jsem očekávala - mrazivou temnou atmosféru, kterou fantasticky přikreslovalo divoké skotské podnebí. Hlavní postavy byly názornou ukázkou toxické rodiny, kterou se stali po smrti jedné ze svých dcer, s čímž se nikdy nevyrovnali. Postupně se začínají projevovat divné skutečnosti, přeživší dcera si stojí za tím, že je svou mrtvou sestrou a nikdo neví, co si počít.

Za mě příjemný thriller, určitě sáhnu i po dalších knihách autora.

Luigi1
Luigi1
06.03.2024 3 z 5

Tato kniha je trochu duchovní přitom je úměle natahovací zbytečně

Juvka
Juvka
03.02.2024 2 z 5

Kniha pro mě neměla takový nádech. Nechci říct, že to bylo zklamání, ale znova bych si jí nepřečetla. Bylo tam spoustu zmatených situacích, které se pořád natahovaly.

KnihoSny
KnihoSny
16.12.2023 4 z 5

Musím říct že mě kniha překvapila :) Já osobně bych dvojčata nechtěla mela jsem to tak i před knihou :) Zrovna kvůli tomu že bych se bála že bych je těžko rozpoznala:) ale děj byl fakt dobře zamotaní do konce jsem nevěděla jak to je či není:) je tam od všeho něco:)

lapagerie
lapagerie
06.11.2023 2 z 5

Přečetla jsem za jedno odpoledne a víceméně náhodou. Knížku si půjčila mamka z knihovny a já zrovna neměla, co číst. No, nebudu přímo říkat, že to byl ztracený čas, ale myslím, že mi knížka hodně brzo vypadne z paměti.
Námět je zajímavý - jedno mrtvé dvojče, napůl rozvrácená rodina na osamělém místě. Ale ten chaos kolem identity dvojčete. Měla Kirstie/Lydie bludy? Nebo to byly jen halucinace matky Sarah? A proč manžel nechává všechny v omylu a nevědomosti. No, zbytečně natahované a zamotané.

zuzca.h
zuzca.h
20.09.2023 2 z 5

Posloucháno jako audiokniha načtená Reginou Řandovou. První co mi vadilo. ale úplně to s knihou nesouviselo je způsob jakým to paní Řandová načetla to mě celkem vytáčelo...
Jak zde již bylo zmíněno tak velmi zajímavý námět ale, Sara mě neuvěřitelně vytáčela byla to taková kr..., psychycky nevyrovnaná úplně neschopná čehokoliv prostě neuvěřitelně tragickej člověk, každýho v podstatě odsuzuje, ale sama si před svým prahem nedokáže úplně zamést. Né že by Angus byla nějaká výhra, ale Sára byla fakt hu... Kistie/Lidie mi bylo fakt líto chudák s takovoudle matkou vlastně i otcem a celkovým osudem.

thezelda
thezelda
27.08.2023 2 z 5

Velmi zajimavy namet zpracovany velmi nestastnym zpusobem. Do pulky knihy jsem se musel ke cteni nutit. Teprve v druhe pulce to zacalo byt trochu zajimave.

Alexxxka
Alexxxka
17.08.2023 3 z 5

Čtivé - ano ... Ale mám takové rozporuplné pocity...

evismaior
evismaior
28.07.2023 3 z 5

60% - Po přečtení knih Dítě ohně a Než jsem zemřela jsem se těšila na další román tak trochu ve stylu Daphne DuMaurier, ale chtělo to číst asi s větším odstupem. Připadá mi totiž, že autor to píše podle jedné šablony - takže opět tady máme vyprávění v ich formě z pohledu manželky (Sarah), která působí na první pohled vzhledem k okolnostem docela vyrovnaně, což nám okamžitě rozbije příběh podaný pohledem jejího manžela (Angus), jehož postava mi stejně jako v dříve přečtených románech připadala neuchopitelná a nesympatická a která naznačuje, že s jeho ženou nebude všechno tak úplně v pořádku, ovšem že i on sám má svoje kostlivce ve skříni. Opět je tedy mezi manželi spousta tajností a samozřejmě je zde opět i psychicky narušené dítě - jak už se dozvíme přímo z obálky knihy, jde o jednu sestru z jednovaječných dvojčat, u které není zřejmé, zda jde o otcovu oblíbenou Kirstie nebo matčinu oblíbenkyni Lydiu (s čímž jsem také měla problém, protože zkrátka nevěřím na dvojčata natolik identická, aby je nerozeznala ani vlastní matka). A ano, opět se celé rozplétání rodinné tragédie odehrává na nádherném, leč odlehlém místě (tentokrát autor zvolil okolí skotského ostrova Skye, kam se rodina stěhuje poté, co jedna z dívek přišla o život). Bohužel jsem často zaznamenala i naprosto podobné situace (snaha matky skamarádit dceru s jednou místní dívkou, která připomínala nepovedenou oslavu narozenin z Než jsem zemřela včetně otcova nesouhlasu s celou akcí) a popis napjatého vztahu mezi manželi mi taktéž přišel jak přes kopírák. Snaha Sarah o odhalení pravdy je úporně pomalá, jako kdyby to autor naschvál natahoval a testoval, co čtenář ještě vydrží, nemluvě o té duchařské stránce děje. V této knize mi navíc nebyla sympatická vážně žádná postava, ani té holčičky bojující se ztrátou identity mi nějak nedokázalo být líto. Konec nicméně docela příjemně překvapil.
Taky mě zaujalo, že třebaže podle dostupných zdrojů S.K.Tremayne je pseudonym autora Seana Thomase, tak v knize se o něm hovoří jako o autorce.

Kira747
Kira747
24.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Dobre...Sarah je priserna zenska. Ne doopravdy mi pila krev. Odsuzuje manzela za neveru ale sama je neverna a zacala s tim.
Nelibi se mi, kolikrar se tu pouzije slovo "osukat", je to zbytecny a idiotsky. Kirstie je mimochodem skoro celou dobu nesnesitelna jako jeji matka.
Asi nikdy vice.

LisaBella
LisaBella
02.06.2023 1 z 5

Mě to nebavilo a je mi to velmi líto, protože jsem se nedonutila příběh dočíst. Konec je prý velmi zajímavý, ale jak se k němu mám proboha dostat, když nejsem schopna dočíst za polovinu...

Pert
Pert
09.04.2023 3 z 5

Nějak mi to připomínalo Ženu v okně. Ne příběhem a zápletkou, ale tím, že se tam dvě třetiny nic neděje a teprve pak se to trochu rozjede.
Konec byl ale opravdu zajímavý a záhadný.

kob
kob
28.03.2023 3 z 5

Nechala jsem se nalákat vysokými hodnoceními, ale za mě to byl divný domotanec. Poslouchala jsem jako audioknihu a Regina Řandová, kterou mám jinak docela ráda, tomu dala korunu. Byla tak přehnaně dramatická, že mi z toho "volejzala" hlava, jak pořád řvala. Snad na ten zážitek rychle zapomenu

Terrez93
Terrez93
28.01.2023 4 z 5

Jednovaječná dvojčata, jedno úmrtí, nevědomost rodičů, které vlastně.. až mi to přišlo, že je to dost psycho, protože pořád přemýšlet jaká dcera přežila je hrozný. Konec jsem rozhodně nečekala, velmi zajímavé rozuzlení.

Roxxi
Roxxi
16.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Je to Lydie? Neni to Lydie. Nemuze to byt Lydie. Ale co kdyz to je Lydie. Rika, ze se jmenuje Lydie, ale nemuze to byt Lydie. Ale kdyz rika, ze je Lydie, tak to asi bude Lydie. Ano je to Lydie. Musi to byt Lydie, i kdyz to asi neni Lydie, bude to Lydie.......pokud by autor vyskrtal tyto zbytecne se opakujici vety, mohla byt kniha o tretinu kratsi, ale taky zajimavejsi. Za toto fakt hvezdy dolu, priserne mi to lezlo na nervy. Neuveritelne bylo take to , ze rodice nerozeznali sve deti, i jednovajecna dvojcata jsou trosku odlisna. Jinak se kniha cetla dobre, melo to trosku nadech nadprirozena, konec byl uplne jiny, nez ctenar ocekaval. Tema zajimave.

Misute603
Misute603
11.01.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale není to úplně žánr, který vyhledavam.
Nejsem si ani jistá,zda jsem konec správně pochopila,i když jsem ho cetla vícekrát..

aachilovka
aachilovka
12.12.2022

(SPOILER) je možné aby rodiče nepoznali jaké dítě je jaké? bylo to napínavé, konec a rozuzlení jsem čekala více wau!pane bože!, ale nebylo

Belanna
Belanna
05.12.2022 5 z 5

Ledové sestry - kniha, na kterou dlouho nezapomenu, jestli vůbec.
Už od prvních stránek jsem věděla, že to bude "něco" pro mě. Musela jsem naplno vnímat to, co čtu, abych se nezapletla a neutekla mi žádná maličkost, protože děj byl zpočátku trochu zamotaný. Vyústil však ve velmi napínavý a ponurý příběh.
Autor si tu s čtenářem tak trochu hraje. Z pochmurné a vystrašené nálady přehodí na sluncem osvícený ostrov a ze smíchu a radosti přenese do mrazivé, černé bouře a to takovým způsobem, že vnímavější čtenář vše poctivě cítí na své kůži.
A stejně tak, jak se nedá uniknout před minulostí, jsem ráda, že jsem této knize neunikla :)

Hakate
Hakate
27.11.2022 5 z 5

Konečně došlo na Ledové sestry, na tento thriller jsem se chystala už delší dobu.
Příběh, na který je potřeba plného soustředění. Občas jsem se vrátila, občas jsem si některé pasáže přečetla 2x, aby mi opravdu nic neuniklo. Což mě kupodivu nerozčilovalo.
Velmi zajímavý, napínavý, mrazivý a zamotaný psychologický příběh s prvky duchařiny a nádherným popisem ostrova a krajiny.
Psychologie, duchařina a ostrov už tím si mě autor získal.
Děj někdy trochu vleklý, někdy naopak velmi napínavý.
Skvěle napsaný mrazivý thriller s překvapivým koncem.
Určitě mohu doporučit čtenářům, kteří mají rádi duchařinu a psychologická díla.

Janizoun
Janizoun
29.08.2022 4 z 5

Tato kniha je zajímavá, napínavá a líbila se mi. Byla pro mě zprvu docela náročná na pochopení "kdo je kdo", ale nakonec jsem to dala :-) Pro mě to byla kniha, kde jsem se musela plně soustředit na děj, aby mi nic "neuteklo " a v ději se neztratila. Ale celkově hodnotím knihu za velmi dobrou. Určitě za přečtení stojí.