Lešení hrůzy

Lešení hrůzy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22807/bmid_leseni-hruzy-8Xj-22807.png 4 20 2

Ledová společnost série

< 31. díl

Jdrien je přijat Velkým Lamou, který mu říká, že Liensun musí opustit Sluneční společnost. Také se od něj Jdrien dozvídá, že ledová doba trvá již víc než tisíc let a že brzy nastane její konec. Yeuze a Gus na cestě ke Concrete station nachází vagony s mrtvolami vlkodlaků. Gus se u podivné válcové stavby setkává s malou skupinkou Zrzavých, kteří neumí žít venku a kteří prohlašují, že byly zrozeni uvnitř záhadné válcové stavby. Kid přijímá Bratra Ludwiga, od kterého se dozvídá, že některé tlupy Zrzavých se objevují a nikdo neví, kde se vzali. Jejich počet stále roste a Bratr Ludwig navrhuje jejich sterilizaci. Tento návrh Kid zásadně odmítá. Jelly stále utíká před Sibiřany, přechází síť Obratníku Raka a ohrožuje Společnost mořského ledovce. Kid jede do NY Station, kde se zúčastní zasedání Oligarchické rady.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Ivo Železný

Les Échafaudages d'épouvante , 1986

Hadati
02.07.2018 4 z 5

Poslední oficiálně česky vydaný díl konečně odkryje více o původu Zrzavých. Naneštěstí ne dost, aby vás zakončení této série uspokojilo. O dost se posunul i vztah mezi Jdrienem a Liensunem. Další díly již v češtině nevyšly.

pobijecmuch
19.06.2014 5 z 5

Celou sérii doporučuji všem fandům postapokalyptické sci-fi.
Mně osobně se dobře četla, i když časem některé díly ztrácí napětí.
Tímto 31. dílem skončil nakladatel Ivo železný vydávání Ledové společnosti. Další díly už jsou překládány amatérsky.
Celá sága je rozdělena do tří sérií: 1. Ledová společnost - 62.dílů, 2.Kronika Ledové společnosti - 11 dílů a 3. Ledová společnost: Nová epocha - 24 dílů.

postapokalyptické romány

Georges Jean Arnaud