Lešení hrůzy

Jdrien je přijat Velkým Lamou, který mu říká, že Liensun musí opustit Sluneční společnost. Také se od něj Jdrien dozvídá, že ledová doba trvá již víc než tisíc let a že brzy nastane její konec. Yeuze a Gus na cestě ke Concrete station nachází vagony s mrtvolami vlkodlaků. Gus se u podivné válcové stavby setkává s malou skupinkou Zrzavých, kteří neumí žít venku a kteří prohlašují, že byly zrozeni uvnitř záhadné válcové stavby. Kid přijímá Bratra Ludwiga, od kterého se dozvídá, že některé tlupy Zrzavých se objevují a nikdo neví, kde se vzali. Jejich počet stále roste a Bratr Ludwig navrhuje jejich sterilizaci. Tento návrh Kid zásadně odmítá. Jelly stále utíká před Sibiřany, přechází síť Obratníku Raka a ohrožuje Společnost mořského ledovce. Kid jede do NY Station, kde se zúčastní zasedání Oligarchické rady....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22807/leseni-hruzy-8Xj-22807.png 416

Ledová společnost 31.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Ivo Železný

Les Échafaudages d'épouvante, 1986

Kniha Lešení hrůzy

Hadati
02.07.2018

Poslední oficiálně česky vydaný díl konečně odkryje více o původu Zrzavých. Naneštěstí ne dost, aby vás zakončení této série uspokojilo. O dost se posunul i vztah mezi Jdrienem a Liensunem. Další díly již v češtině nevyšly.

pobijecmuch
19.06.2014

Celou sérii doporučuji všem fandům postapokalyptické sci-fi.
Mně osobně se dobře četla, i když časem některé díly ztrácí napětí.
Tímto 31. dílem skončil nakladatel Ivo železný vydávání Ledové společnosti. Další díly už jsou překládány amatérsky.
Celá sága je rozdělena do tří sérií: 1. Ledová společnost - 62.dílů, 2.Kronika Ledové společnosti - 11 dílů a 3. Ledová společnost: Nová epocha - 24 dílů.

postkatastrofická

Georges Jean Arnaud