Ledová jako sníh

Ledová jako sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323734/bmid_ledova-jako-snih-FLI-323734.jpg 3 146 53

Ledová jako sníh série

1. díl

Sedmnáctiletá Snow žije v přísně hlídané klinice pro duševně choré. Hluboko uvnitř ví, že tam nepatří, ale na život mimo zdi nemocnice si skoro nevzpomíná. Jediné, co má, jsou divné sny. Vlastně ne, ještě má Balea – nejlepšího kamaráda, první lásku, člověka, kterého dokázala zničit jediným polibkem. Když Bale zmizí, Snow nezbývá nic jiného, než se vydat po jeho stopách. S pomocí podivného ošetřovatele, který ji pustí ven, se ocitne v Algidu. V mrazivé zemi, která je s její minulostí spojena víc, než si myslela. Algid je nevyzpytatelný, nebezpečný, plný čarodějnic, zlodějů a osudových setkání. Vládne mu krutý a mocný král. Když Snow zjistí, že jí v žilách koluje jeho krev, je postavena před volbu. Stane se hrdinkou nebo hříšnicí? Královnou nebo chudinkou? Vybere si mrazivou bezcitnost nebo pravou lásku? Úžasný příběh na motivy pohádky Sněhová královna od bestsellerové autorky Danielle Paigeové.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Stealing Snow , 2016

Pajii
16.10.2018 5 z 5

Ačkoliv nejsem cílová skupina, tak mě se knížka líbila. Taková super oddechovka plné kouzel.

V.Vendulii
03.10.2018 3 z 5

Spoilery.
Mám smíšené pocity, musela jsem se tak trochu nutit, abych knížku dočetla, nic méně bych přece jen ráda přečetla další díl, protože něco na tom příběhu mě zaujalo. Něco mi ale říká, že u nás se vydávat nebude, protože ve skutečnosti ta knížka fakt nestála za nic. Mrzí mě to, v knihkupectví vypadala skvěle, odložila jsem kvůli ní jinou knihu, zamilovala jsem se do toho, že se příběh bude odehrávat v léčebně, že tam bude nějaká romantická zápletka. Jediná romantika ale nastala ve chvíli kdy Kai Snow políbil. Ale co sakra Bale? Jak k němu čtenář může přilnout, když se vlastně neukázal pomalu ani v jedné scéně? Když Bale zemřel, nic to se mnou neudělalo, ale to by sakra mělo, když to byla životní láska hlavní hrdinky ne?

Sisinka05
15.09.2018 3 z 5

Za mě knihu moc nedoporučuju. Hlavní postava nám furt připomínala záchranu Balea (na to jméno jsem začala být alergická), každému chtěla jednu vrazit...
Milostný čtyřúhelník mě úplně dostal. Romantické scény autorce nevyšly.
Konec sice byl dobře napsaný, avšak se tam zapomnělo na spoustu postav (Co se stalo s vévodkyní?, Kaiem?). Chování hlavní hrdinky nepobírám.
Jediné, co se mi na knize líbilo byl Jagger a Margot + zlodějky. Ty části s nimi byly úžasné.

Bookgirl
03.09.2018 4 z 5

Moje hodnocení knihy se měnilo s každou další stránkou. Začátek mi přišel hrozně zajímavý a naprosto boží a originální, takže jsem si říkala: ,,Jo, tohle je přesně to, co jsem chtěla." Pak se Snow najednou ocitla v Algidu a strašně moc věcí se odehrálo tak najednou, že jsem se v tom absolutně nemohla orientovat. V tu chvíli jsem byla neuvěřitelně zklamaná a najednou jsem nevěděla, co si mám myslet. Následně s každou další částí se mé hodnocení zlepšovalo.
SPOILER
Ta část v Claretu mě neuvěřitelně nadchla a líbil se mi i konec. Bylo na měm něco, co mě přinutilo těšit se na další díl. Král Lazar mě trochu zklamal a čekala jsem, že se bude více řešit "temná stránka" Snow, kterou jsem tak nějak vytušila z anotace. Celkově jsem od knihy čekala něco jiného, ale líbila se mi a jsem zvědavá na další díly. Hodnotila bych třemi hvězdičkami, ale kniha mi pak dlouho ležela v hlavě a měla jsem z ní zvláštní pocit, který mě donutil jí dát 4*.

Tesset
11.08.2018 1 z 5

300 stran naprosto nudných žvástů.

Sabishej
30.07.2018 odpad!

Takže,... těšila jsem se na další zajímavý příběh odehrávající se v jiném světě plném magie. A dostala jsem tohle. Bože...
První část knihy v ústavu byla nejlepší. Příběh mě zaujal. A potom se to celé potentovalo. XD Popisy krajiny byly neúplné, popisy postav nepřesné,.. vůbec jsem nepochopila o co vlastně jde. Jelikož je kniha určená pro malé holky, tak se do hlavní hrdinky museli zamilovat všichni kluci v dosahu 100 km a ona přesto hledá toho podívína z ústavu. Perfect love story.
Bojové scény byly jak napsané dítětem na Watpadu.
No prostě hrůza. Všechny knihy se i přes nechuť snažím dočíst do konce, ale u této knížky to bylo nemožné. Lidem starším 10 let nedoporučuji. XD

hellena1523
08.07.2018 3 z 5

Na knihu jsem se hrozně těšila! Téma pobytu v cvokárně a fantasy mi přišlo super, ale bohužel...myslím si, že potenciál nebyl zvlášť využitý.
Kniha byla velmi čtivá a postavy docela propracované, ale po celou dobu čtení mě pronásledoval zvláštní pocit (bohužel ne však příjemný, ale spíš jako by mi tam pořád bylo něco povědomé...).
Něco mi tam nesedělo, některé otázky, které mě napadly, zůstaly bez odpovědí a ani závěr mě příliš neuchvátil.
Takový průměr na víkend...

Vikos
04.07.2018 5 z 5

NAPROSTO MEGA MOOOOC BOŽÍ! POSTAVY SYMPATICKÉ! KNÍŽKA PLNÁ TAJEMSTVÍ, NEČEKANÝCH ZVRATŮ, AKCE, FANTASY.. PROSTĚ ÚPLNĚĚĚĚĚĚĚĚĚ MEGA BOMBA BOBOVSKY BOŽÍ A JÁ NEMŮŽU POCHOPIT HNUISNÉ KOMETÁŘE! VY JSTE SNAD TU NÁDHERNOU KNÍŽKU ANI NEČETLI, NE?

vertomka
24.06.2018

Obálka úžasná, ale příběh... Jako by to psalo malé dítě. Žádné překvapení, žádné napínání jen fraška. Čekala jsem od toho mnohem víc. Miluji fantasy příběhy a nedám na ně dopustit, ale tohle opravdu ne. Je to jako by autorka přečetla několik fantasy knih, pak z nich vytáhla ty nejotřepanejší části a pak vytvořila svou knihu. Pro mě je to obrovské zklamání.

Barik05
22.06.2018 5 z 5

Super oddechovka, ale jinak jsem už četla lepší

Lucie.mot
14.06.2018 3 z 5

Kniha je čtivá, ale závěr mě moc neuspokojil. Také se mi stávalo, že se ztrácím v tom, kdo co říká.
Snow je podle mě sympatická, ale občas notně tvrdohlavá a myslet na druhé je pro ní asi stejně obtížné jako hasit oheň pomocí větru.

carollfu
12.06.2018 1 z 5

Následující text obsahuje spoilery.
Bylo nebylo, žila jedna psychicky narušená dívenka, která 'vesele' polykala denně svých sedm trpaslíků a věnovala se své rutině. Jednoho dne (teda spíš noc) ji skrz zrcadlo navštívil okouzlující skřítek jménem Jagger a řekl jí, jak moc je důležitá a že s ním musí odejít. Oukej, to je přeci úplně normální. Jenže unesli jejího stejně psychicky narušeného přítele Bailea. A tak se zjizvená Mary-Sue skrz strom dostala do Narnie za vlády ledové královny - pardon - ledového krále, který je zároveň její tatík. Po pár stránkách na útěku se dívenka seznámí s ženskou podobiznou Davyho Jonese z Pirátů z Karibiku, vlkodlačí dívkou a ignorantským Japoncem Kaiem, který všechno a všechny nesnáší. Naučí dívenku používat ledové drápky, vytvářet lavinu přímo v malé místnosti (páni!) a létat na tornádu. Klasika. Dočetla jsem to asi po ten harém, kam ji zavedl elf Jagger, dál jsem neměla sílu ani chuť číst. Přišlo mi to jako změť okopírovaných postav, situací a příběhů. Prvních 30 stran v léčebně jakž takž, ale zbytek? Ne-e, nechci, děkuju. Kdo ví, možná ji jednou dočtu. 1*

Lethania
09.06.2018 2 z 5

Dávám 'jen' dvě hvězdy, a to jsem ještě hodná. Po celou dobu čtení jsem měla nutkání ji odložit. Možná jsem očekávala víc nebo snad lepší příběh, to už nevím. Všechno bylo uspěchané, akce nijaké. Knihu nedoporučuji.

lucie2371
16.05.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala od bráchy k Vánocům. Kupoval jí kvůli obálce, že se hodila do zimního období.
Kniha se mi moc líbila, mám takovéhle fantasy příběhy moc ráda. Určitě doporučuji a doufám, že vyjde i další díl.

markulka
14.05.2018 3 z 5

Když jsem viděla tuto přenádhernou obálku v knihkupectví, zapřísáhla jsem se, že ji prostě musím mít. Měla jsem velká očekávání, ale byla jsem trošku zklamaná. Příběh byl suchý, přímočarý, když už autorka vymyslela nějakou zápletku, která by mohla být cool, neuměla ji prodat. Co se týče závěru, musím uznat, že se to aspoň trošku rozjelo, i když jsem si představovala něco "velkolepějšího". Celé jsem si to vysvětlila tak, že mi prostě nesedl autorčin styl psaní... Ale jsem zvědavá jak to vše dopadne.

Tery702
29.04.2018 4 z 5

Mě osobně se kniha velmi líbila, ale přece jenom k nějakým částem bych si výhrady našla. Například asi k posledním 5ti stránkám... Co to má jako být? Chápu, že autorka to chce udělat napínavé, ale toto? Určitě se to dalo udělat jinak, nebo to alespoň lépe napsat... Proto dávám 4 *

warca
28.04.2018 2 z 5

Další fantasy příběh na pokračování?
Ale proooooč? Nestačil by jen jeden díl? Mně teda určitě.
Přestože je hlavní hrdince sedmnáct, chovala se jako třináctileté dítě.
Kniha mě nebavila a nedočetla jsem ji.

NinaStikova
26.04.2018 2 z 5

Na knize mě zaujala anotace a už zmiňovaná obálka (je taková měkoučká). Nápad tam určitě je, ale to zpracování je hrůza.
Vylíčení napětí se vůbec nepovedlo, sem tam se stane nějaká příhoda, která napínavá být mohla, jenže postavy pokračují dál, jako by prostě jenom zakoply. Co na tom, že právě spadly do ledové řeky, protože se pod nimi probořil led? V další větě vylezu a nijak to neřeším.
Občas se někam vytratila zmínka o tom, že někam jdou, např. z venku dovnitř (asi teleportace). Pocity postav nejsou moc uvěřitelné a rozhodnutí hlavní hrdinky jsou popisovaná jako objevy Ameriky, přitom je každou chvíli mění o 180°. Celkem mi to kvalitou připomínalo povídky z Wattpadu.
Až mě trochu děsí, že pokud chci vědět, jak to dopadne, budu muset číst dál.

LilianaFalcon
08.04.2018 1 z 5

Tak tomuhle říkám opravdu nepovedený pokus o YA fantazy. Nemotorné vyprávění, divné vykreslení postav, nepovedené charakteristiky, příliš mnoho potenciálních partnerů, nesympatické fantazy prostředí,...
Kdyby to autorka trochu osekala a zúžila pole působnosti, mohlo by to i fungovat, ale za stávající situace s těmi rádoby vynucenými zvraty? Celé to bylo nesnesitelně přeplácané.
A proč to vůbec vybrali k tisku? To nechápu. Na Amazonu to mělo hodně mizerné ohlasy a strašnou obálku. Česká obálka asi pár výtisků prodala, ale zbytek bohužel nezachránila.

teer.h
10.03.2018 4 z 5

Spoilery.
Opět kniha s nádhernou obálkou, které jsem neodolala. Začátek knihy, který se odherával v "blázinci" se četl sám. Musím říct, že mě to bavilo a stránky utíkaly. Jakmile se Snow ocitla v Algidu jsem se nemohla nějak začíst. Nedokážu říct proč. Konec jsem opět přečetla jedním dechem.
Teď k ději. Trošku mě Snow štvala, jak se například hned přidá k někomu, koho nezná jen kvůli tomu, že jí slíbí, že jí pomohou zachránit Balea (k čarodějce X zlodějům). Doteď nevím, jestli se mi Jagger nebo Kai líbí víc :D. Mrzelo mě, že některé pasážeze začátku, kdy se ocitla v Algidu nebyly více rozepsané. Samotný konec mě opravdu překvapil a to jsem nečekala a ani mě to nenapadl, za to má autorka plus. Určitě se těším na další díl a doufám, že se s ním autorka popere lépe. :)

princezny pro mládež zima pro dospívající mládež (young adult) fantasy

2017  64%Ledová jako sníh
2021  75%Vrány
2022  73%Monarchové
2019  71%Mera: Proti proudu

Kniha Ledová jako sníh je v