Ledová jako sníh

Ledová jako sníh

Sedmnáctiletá Snow žije v přísně hlídané klinice pro duševně choré. Hluboko uvnitř ví, že tam nepatří, ale na život mimo zdi nemocnice si skoro nevzpomíná. Jediné, co má, jsou divné sny. Vlastně ne, ještě má Balea – nejlepšího kamaráda, první lásku, člověka, kterého dokázala zničit jediným polibkem. Když Bale zmizí, Snow nezbývá nic jiného, než se vydat po jeho stopách. S pomocí podivného ošetřovatele, který ji pustí ven, se ocitne v Algidu. V mrazivé zemi, která je s její minulostí spojena víc, než si myslela. Algid je nevyzpytatelný, nebezpečný, plný čarodějnic, zlodějů a osudových setkání. Vládne mu krutý a mocný král. Když Snow zjistí, že jí v žilách koluje jeho krev, je postavena před volbu. Stane se hrdinkou nebo hříšnicí? Královnou nebo chudinkou? Vybere si mrazivou bezcitnost nebo pravou lásku? Úžasný příběh na motivy pohádky Sněhová královna od bestsellerové autorky Danielle Paigeové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323734/ledova-jako-snih-FLI-323734.jpg 3.472

Ledová jako sníh (1.)

Stealing Snow (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

hellena1523

Na knihu jsem se hrozně těšila! Téma pobytu v cvokárně a fantasy mi přišlo super, ale bohužel...myslím si, že potenciál nebyl zvlášť využitý.
Kniha byla velmi čtivá a postavy docela propracované, ale po celou dobu čtení mě pronásledoval zvláštní pocit (bohužel ne však příjemný, ale spíš jako by mi tam pořád bylo něco povědomé...).
Něco mi tam nesedělo, některé otázky, které mě napadly, zůstaly bez odpovědí a ani závěr mě příliš neuchvátil.
Takový průměr na víkend...

Vikos

NAPROSTO MEGA MOOOOC BOŽÍ! POSTAVY SYMPATICKÉ! KNÍŽKA PLNÁ TAJEMSTVÍ, NEČEKANÝCH ZVRATŮ, AKCE, FANTASY.. PROSTĚ ÚPLNĚĚĚĚĚĚĚĚĚ MEGA BOMBA BOBOVSKY BOŽÍ A JÁ NEMŮŽU POCHOPIT HNUISNÉ KOMETÁŘE! VY JSTE SNAD TU NÁDHERNOU KNÍŽKU ANI NEČETLI, NE?

vertomka

Obálka úžasná, ale příběh... Jako by to psalo malé dítě. Žádné překvapení, žádné napínání jen fraška. Čekala jsem od toho mnohem víc. Miluji fantasy příběhy a nedám na ně dopustit, ale tohle opravdu ne. Je to jako by autorka přečetla několik fantasy knih, pak z nich vytáhla ty nejotřepanejší části a pak vytvořila svou knihu. Pro mě je to obrovské zklamání.

Barik05

Super oddechovka, ale jinak jsem už četla lepší

Lucie.mot

Kniha je čtivá, ale závěr mě moc neuspokojil. Také se mi stávalo, že se ztrácím v tom, kdo co říká.
Snow je podle mě sympatická, ale občas notně tvrdohlavá a myslet na druhé je pro ní asi stejně obtížné jako hasit oheň pomocí větru.

carollfu

Následující text obsahuje spoilery.
Bylo nebylo, žila jedna psychicky narušená dívenka, která 'vesele' polykala denně svých sedm trpaslíků a věnovala se své rutině. Jednoho dne (teda spíš noc) ji skrz zrcadlo navštívil okouzlující skřítek jménem Jagger a řekl jí, jak moc je důležitá a že s ním musí odejít. Oukej, to je přeci úplně normální. Jenže unesli jejího stejně psychicky narušeného přítele Bailea. A tak se zjizvená Mary-Sue skrz strom dostala do Narnie za vlády ledové královny - pardon - ledového krále, který je zároveň její tatík. Po pár stránkách na útěku se dívenka seznámí s ženskou podobiznou Davyho Jonese z Pirátů z Karibiku, vlkodlačí dívkou a ignorantským Japoncem Kaiem, který všechno a všechny nesnáší. Naučí dívenku používat ledové drápky, vytvářet lavinu přímo v malé místnosti (páni!) a létat na tornádu. Klasika. Dočetla jsem to asi po ten harém, kam ji zavedl elf Jagger, dál jsem neměla sílu ani chuť číst. Přišlo mi to jako změť okopírovaných postav, situací a příběhů. Prvních 30 stran v léčebně jakž takž, ale zbytek? Ne-e, nechci, děkuju. Kdo ví, možná ji jednou dočtu. 1*

Lethania

Dávám 'jen' dvě hvězdy, a to jsem ještě hodná. Po celou dobu čtení jsem měla nutkání ji odložit. Možná jsem očekávala víc nebo snad lepší příběh, to už nevím. Všechno bylo uspěchané, akce nijaké. Knihu nedoporučuji.

lucie2371

Knihu jsem dostala od bráchy k Vánocům. Kupoval jí kvůli obálce, že se hodila do zimního období.
Kniha se mi moc líbila, mám takovéhle fantasy příběhy moc ráda. Určitě doporučuji a doufám, že vyjde i další díl.

markulka

Když jsem viděla tuto přenádhernou obálku v knihkupectví, zapřísáhla jsem se, že ji prostě musím mít. Měla jsem velká očekávání, ale byla jsem trošku zklamaná. Příběh byl suchý, přímočarý, když už autorka vymyslela nějakou zápletku, která by mohla být cool, neuměla ji prodat. Co se týče závěru, musím uznat, že se to aspoň trošku rozjelo, i když jsem si představovala něco "velkolepějšího". Celé jsem si to vysvětlila tak, že mi prostě nesedl autorčin styl psaní... Ale jsem zvědavá jak to vše dopadne.

Tery702

Mě osobně se kniha velmi líbila, ale přece jenom k nějakým částem bych si výhrady našla. Například asi k posledním 5ti stránkám... Co to má jako být? Chápu, že autorka to chce udělat napínavé, ale toto? Určitě se to dalo udělat jinak, nebo to alespoň lépe napsat... Proto dávám 4 *

warca

Další fantasy příběh na pokračování?
Ale proooooč? Nestačil by jen jeden díl? Mně teda určitě.
Přestože je hlavní hrdince sedmnáct, chovala se jako třináctileté dítě.
Kniha mě nebavila a nedočetla jsem ji.

NinaStikova

Na knize mě zaujala anotace a už zmiňovaná obálka (je taková měkoučká). Nápad tam určitě je, ale to zpracování je hrůza.
Vylíčení napětí se vůbec nepovedlo, sem tam se stane nějaká příhoda, která napínavá být mohla, jenže postavy pokračují dál, jako by prostě jenom zakoply. Co na tom, že právě spadly do ledové řeky, protože se pod nimi probořil led? V další větě vylezu a nijak to neřeším.
Občas se někam vytratila zmínka o tom, že někam jdou, např. z venku dovnitř (asi teleportace). Pocity postav nejsou moc uvěřitelné a rozhodnutí hlavní hrdinky jsou popisovaná jako objevy Ameriky, přitom je každou chvíli mění o 180°. Celkem mi to kvalitou připomínalo povídky z Wattpadu.
Až mě trochu děsí, že pokud chci vědět, jak to dopadne, budu muset číst dál.

LilianaFalcon

Tak tomuhle říkám opravdu nepovedený pokus o YA fantazy. Nemotorné vyprávění, divné vykreslení postav, nepovedené charakteristiky, příliš mnoho potenciálních partnerů, nesympatické fantazy prostředí,...
Kdyby to autorka trochu osekala a zúžila pole působnosti, mohlo by to i fungovat, ale za stávající situace s těmi rádoby vynucenými zvraty? Celé to bylo nesnesitelně přeplácané.
A proč to vůbec vybrali k tisku? To nechápu. Na Amazonu to mělo hodně mizerné ohlasy a strašnou obálku. Česká obálka asi pár výtisků prodala, ale zbytek bohužel nezachránila.

teer.h

Spoilery.
Opět kniha s nádhernou obálkou, které jsem neodolala. Začátek knihy, který se odherával v "blázinci" se četl sám. Musím říct, že mě to bavilo a stránky utíkaly. Jakmile se Snow ocitla v Algidu jsem se nemohla nějak začíst. Nedokážu říct proč. Konec jsem opět přečetla jedním dechem.
Teď k ději. Trošku mě Snow štvala, jak se například hned přidá k někomu, koho nezná jen kvůli tomu, že jí slíbí, že jí pomohou zachránit Balea (k čarodějce X zlodějům). Doteď nevím, jestli se mi Jagger nebo Kai líbí víc :D. Mrzelo mě, že některé pasážeze začátku, kdy se ocitla v Algidu nebyly více rozepsané. Samotný konec mě opravdu překvapil a to jsem nečekala a ani mě to nenapadl, za to má autorka plus. Určitě se těším na další díl a doufám, že se s ním autorka popere lépe. :)

Sima890

Tohle je asi první kniha, o které nevím, co si mám myslet. Na knihu jsem se podle anotace hrozně moc těšila a mrzí mě, že to nebylo to co jsem očekávala, a taky mi je líto, že je mi to líto. Příběh má určitě kladné stránky, díky kterým je to lepší, ale těch záporných je přece jen více...

Začínalo to velmi zajímavě a vypadalo to na skvělý příběh o dívce, která je nadaná magií o které neví, ale poté co se Snow dostala do Algidu se vše začalo strašně táhnout a nic zajímavého se vůbec nestalo. Takhle to trvalo téměř do konce a několik stránek před koncem se konečně něco začalo dít. Jenomže to bylo opravdu pár stránek před konce a konec příběhu zůstal příliš otevřený. Těch pár stránek před koncem bylo skvělých a pár událostí mě překvapily, kdyby autorka knížku o nějakých sto stránek prodloužila a vysvětlila několik otevřených linií příběhu bylo by to o hodně lepší... Začátek, kdy byla Snow ještě v ústavu byl z celé knihy nejlepší.

Plusem byly postavy, které mi přišly sympatické, i když některé dostaly málo prostoru a grafika. Kniha má naprosto nádhernou obálku a i uvnitř je hezky vyzdobená ve stylu zimy. Nebylo to nejhorší, je to velmi jednoduchý příběh a i čtivý, dala bych asi tři hvězdičky.

Karlika

Krásný obal knížky :-)
Právě kvůli obalu, mi knížku donesl ježíšek. Pustila jsem se do čtení, ze začátku mě to bavilo, čekala jsem co a jak se rozvine a čekala jsem a čekala a najednou byl konec. Hlavní hrdinka mě štvala, rozmazlené děcko, které nekouká kolem sebe. Pomalý zdlouhavý děj, pár dobrých nápadů, ale vše je jen povrchní. Sama bych si knížku nekoupila a myslím, že než vyjde další díl, tak zapomenu, že jsem vůbec něco četla.

Lenka.Vílka

Během měsíce se mi sešly dva relativně podobné tituly. Ledová krev a Ledová jako sníh (a to mě ještě čeká Sníh nebo popel). Všechny knihy jsou prvním dílem série, všechny jsou YA a všechny jsou na podobné téma. Ledovou krev mám za sebou, Sníh nebo popel před sebou a teď Ledová jako sníh. Do toho!

Začnu obálkou, ta je prostě nádherná. Pro někoho, kdo miluje zimu, sníh a všechno to kolem jasná volba. Být o deset let mladší, knihu si koupím snad už jenom kvůli obálce. Takhle jsem si ji donesla z knihovny a hned se pustila do čtení. Z designu nelze nezmínit ještě látkovou záložku. Hrubej kaloun, takže žádný natahování, když se otevírá kniha (zásadně nechytnu konec a hned neotevřu...ale hezky chytnu, jedu listy k rohu a přes roh otevřu...a to s tím natahovacím nedomrlčetem nelze). Protože se záložkama je to jako se vším ostatním. Máte jich hodně, ale najednou když je jich třeba, celej byt se změní na černou díru a nikde žádná.

S obsahem knihy to už je trochu horší než s designem. Začátek je nezáživnej. Většinou mi nevadí, že si řeknu: "Tohle jsem už někde četla." Ale útěk z cvokhausu, nebezpečnej kluk láska, tajemnej kluk zachránce, další (?!) kluk zachránce, vím víc, než říkám máma. Než se dostaneme do Algidu tuctová nuda, tak jsem doufala, že se to zlepší. Jelikož se jedná o nenáročné čtení, řekla jsem si, že to vydržím (trvalo mi tři hodiny). Kniha je ale napsaná hodně čtivě. Taky dobře, alespoň jsem neměla čas kroutit hlavou nad pár dost nelogickými scénami. Dočetla jsem, protože zvědavost a protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. A kvůli onomu pohádkovému základu. Sice průměr, ale ne špatnej průměr. Ale zase lze poznat podle mého povrchního komentáře, že se mi s ním nechtělo jít do hloubky. Proč bych měla já, když to neudělala ani autorka...to si nechám pro jiné tituly. Třeba ty, které jsem ochotná číst znovu. Ledová jako sníh to ale nebude.

Lokina

Knížka má úžasnou obálku a díky ní mě kniha zaujala. I možná kvůli tomu, že příběh má být na motivy Sněhové královny, tak jsem si řekla, proč ne?
Na začátku nám příběh představí mladou dívku Snow, která je zavřená v blázinci, ale ona ví, že tam nepatří. A najednou se ocitne v mrazivé zemi Algid.
Kniha je trochu zvláštní, ale je čtivá. Mužských hrdinů, do kterých se mohla Snow zakoukat, to už bylo trochu moc. Snow mi někdy připadala nesympatická a někdy myslela jenom na sebe.
Ale díky pár zajímavým zvratům si kniha vyžádá vaši pozornost, abyste vydrželi až do konce.
Ledová jako sníh je dobrá kniha, ale četla jsem lepší a pokud v tomto chladném a mrazivém období hledáte co si přečíst, můžete zkusit tuto. :-)

zabijackaa9268

Mě se knížka moc líbila a těším se na další pokračování :)

Peťule159

Boží knížka!! Na tuto knihu jsem narazila náhodu...a byla to skvělá náhoda...moc poutavý příběh... milostný čtyřúhelník byl celkem zajímavý...ale hlavní hrdinka se mi potom trochu protivila...A i přesto byl tento příběh poutavý a zajímavý :-) už se těším na další díl :-)

zuzuzajda

Musim rict, ze me knihy na pokracovani pomalu, ale jiste zacinaji stvat. To nedokaze uz zadny autor vytvorit poutavy pribeh v jedne knize? Pribeh zajimavy, ale diky natazenosti (aby se mohl vydat dalsi dil a vsichni dostali vic penez) to neni ono. Hlavni hrdinka klasicky na zacatku uplne neschopna, v prubehu pribehu nic nevi, ale ma zachranit svet. A vsechny postavy opacneho pohlavi se kvuli ni mohou zblaznit. Chtelo by to zmenu

PavlaBečvářová

Tato kniha mě velmi zaujala. Nejen, že má úžasný a upoutavý obal, ale ihned po přečtení první stránky mě vtáhla do děje a nemohla jsem přestat číst, přesto, že nejsem bůh ví jaká čtenářka. Možná jen ten konec mohl být objasněnější a propracovanější. Knihu bych doporučila dívkám, které se nebojí kruté reality nebo velkolepé fantasie.

Terry.89

Na knížku jsem se velice těšila, obálka je ůžasná a anotace zní lákavě. Bohužel jsem byla poměrně zklamaná. Místy jsem se trochu ztrácela. V příběhu se toho děje opravdu hodně, ale spíš je to na škodu. Zdálo se mi, že je to až zbytečně překombinované a neúplné. Postav je také obrovské množství, ale přitom nás autorka téměř z žádnou z nich blíže neseznámí. Snow mě trochu štvala, protože byla vcelku sobecká a někdy i dětinská. Uvidíme, jak se autorka popasuje s dalším dílem.

Lorej

Nápad nebyl špatný, ale autorka mě svým psaním nedokázala vtáhnout do děje. V některých částech se k tomu přibližovala, nikdy to však nebylo ono.
Nejvíc se mi asi líbili všechny ty zvraty. Knížku si asi ještě někdy v budoucnu přečtu, ale mezi mé nejoblíbenější se neřadí.

Blahona
29.12.2017

Příběh má kouzelnou a pohádkovou atmosféru. Zajímavý byl i milostný čtyřúhelník. Bohužel se mi kniha zdá v mnoha ohledech nedotažená. Také mi vadilo, že kouzla nemají žádná pravidla a celkově je kniha trochu chaotická. Více najdete v recenzi zde na DK nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

hejdika
27.12.2017

Tak kladné hodnocení dávám jen díky tomu, že je to autorčina prvotina. Svět byl vymyšlený krásně, i když mi to občas připadalo jako vykradená Narnie, ale i tak tam bylo něco originálního. Jen ten příběh byl... no... Kostra příběhu byla dobrá, chytlavá, ale ten zbytek už byl horší. Čtenář se přesouvá z jedné akce do druhé, v každé kapitole něco. Autorka nám ani nedává čas si oblíbit ostatní postavy. Žádné dialogy, žádné poznání, žádné "jo taak tuhle postavu mám ráda, tuhle zase ne a této je mi tak strašně líto." Chvílemi mi dokonce kniha připomínala nějaké nepovedené výtvory z Wattpadu. Na rozdíl od toho tam ale nemá pravopisné chyby. A to mě přivádí i k překladu. Na to jak je Pavla Kubišová zkušená překladatelka, tohle se jí moc nepovedlo. Věčné opakování těch samých slov bez synonym, nevhodné používání určitých slov (v knize pro mladé, kde má být jednoduchý jazyk použít slovo kakofonie? Nevím, kolik lidí tohle zná, a myslím si, že se tam dost nehodí)
Celkově si myslím, že autorka má potenciál a s trochou píle se posune dál. Tuto knihu bych doporučila pouze velmi mladým a nenáročným čtenářům, kteří chtějí pouze akci bez "zbytečné omáčky". Já osobně se možná k autorce vrátím, a bude mít za sebou více knih.

DariDerek
20.12.2017

Překvapena! :-) Všechno důležité píšu v recenzi v záložkách (Daramegan) :-)

Sima890
10.12.2017

Upřímně nevím, co si mám o knize myslet
Asi jsem celkem zklamaná, autorka z tohohle příběhu mohla vytáhnout o hodně víc, téma knihy se mi hrozně líbí, ale příběh opravdu mohl být lepší a taky jsem to lepší čekala...