Ledová citadela

Ledová citadela https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332887/bmid_ledova-citadela-T4Y-332887.jpg 4 23 8

Příhraničí série

Příhraničí – několik měst vytržených z našeho světa a přenesených do země věčného mrazu. Místo, kde po většinu roku vanou ledové větry a lidé mají magické schopnosti, takže jsou daleko nebezpečnější než po zuby ozbrojeni bojovníci. Ale člověk se dokáže přizpůsobit i těm nejkrutějším podmínkám a Jevgenij Apoštol už dávno přestal litovat, že skončil v Pevnosti – bývalém provinčním městečku, které se stalo centrem civilizace v této sněhem zaváté zemi. A i když musel vzít nohy na ramena, aby si zachránil holý život před nájemnými zabijáky, ze všeho nejvíce myslel na to, jak si nenechat utéci svou životní šanci. Svět Příhraničí se řídí zásadou „všichni proti všem“. Obyčejný nůž tu stojí více než střelná zbraň a magie či sněžné bestie jsou skutečné, stejně jako bleskové omrzliny končetin. Čtěte s rukavicemi!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Ледяная цитадель , 2011

DaNDee
25.11.2022

Né, tady v komentářích jsou opravdu čtenáři, kteří mají vkus. Co taky čekat, když jsou ostřílení pěti knihami. Souhlasím s každým jedním z nich. (K datu 25.11.2022, a nemyslím, že už se to pohne : D)

I přes to, přese všechno, jsem rozečetl 6tku. Možná s nadějí, že se kormidla ujme Dán nebo Ledova bývalá, valkýra.

Luigi1
08.09.2021 3 z 5

No pan spisovatel mě zklamal čekal jsem,že se vzchopí,ale"zatím"opak.

Krukron
02.01.2021 4 z 5

Další ze série, která se táhne jak zima na Sibiři. Co naplat, stejně se mi to líbí. Možná už trochu dochází dech i nápady, ale nuda to rozhodně nebyla a všeho všudy jsem si to prostě užil. PS: trochu vodky při čtení navodí správnou atmosféru a pomůže to všechno přežít.

hanzmb
21.02.2020 2 z 5

Zase jedna série, která měla skončit bez pokračování. To co autor sesmolil do tohoto dílu je jen zoufalý odvar. Nemá to myšlenku, natož zajímavý příběh. Jen vršení příhod bez smysluplného propojení. Jen využití dobře zavedeného prostředí. Peníze nesmrdí.

jockel
11.03.2019 3 z 5

Hlavní hrdina (Led) ze čtyř pokračování v knize není, zato v ní je mrtvej pyromant a odstřelovačka ze čtyřky. Taková slabší jednička. Je to už taková nastavovaná kaše.

Polariss
15.06.2018 2 z 5

už to asi fakt stačilo...

soulstorm
01.06.2018 3 z 5

Bohužel, jak není Led hlavní hrdina ,tak mi to připadá jako Přihraničí na půl plynu.
Za tu koupi to stálo ,ale s předchozími díly se to nedá srovnat.

Awča
01.06.2018 3 z 5

Četla jsem všechny díly "Leda" a toužebně jsem čekala na další díl, který si dával na čas. Chvilku mi pak trvalo, než jsem se začetla a přivykla. Příhraničí, Pevnost, Valkýry, staré známé prostředí, kde se moc nezměnilo a na které jsem se těšila. Místo Leda je ale hlavní postavou jiný chlapík, Apoštol, obchodník a zprostředkovatel. Nechci vyzrazovat příběh, je to ostatně stará dobrá klasika, na kterou jsme od autora zvyklí. Shodou různých okolností se Apoštol vydává na cestu, aby si zachránil krk. Jde po něm vícero lidí, naštěstí má ochranu v postavách, z nichž některé jsou naši dobří známí z předchozího dílu. Konec je víceméně otevřený, zřejmě připravený na další díl. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ne že by byl tento díl špatný, ale asi jsem od něj čekala trošku víc. Určitě si přečtu i další, až bude k dispozici.

městská (urban) fantasy

Pavel Korněv