Ledová bouře

Ledová bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33798/bmid_ledova-boure-33798.jpg 4 14 3

Ostře nahořklá próza je příběhem obyvatel předměstské Ameriky 70. let, odehrávající se na pozadí politiky a celospolečenského dění.

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , BB art

The Ice Storm , 1994

SSTknihy
07.06.2023 4 z 5

Stává se to málokdy, ale v tomto případě je filmové zpracování z roku 1997 prostě mnohem, mnohem lepší. U knihy mi trvalo dost dlouho, než jsem se prokousala začátkem a začetla se. Jinak skvělý, až intimní pohled na život středostavovské společnosti, reprezentované členy sousedících rodin Hoodových a Carverových. Dokonalý vztahový koktejl namíchaný ze všech možných pocitů - přátelství, milostné touhy, sexu, nenávisti, lhostejnosti, pohrdání... Ledová bouře, která udeří jedné noci, je jakýmsi katalyzátorem všech těch vztahů a událostí. Ale ráno přináší možná až příliš kruté prozření.

MortRainey
26.07.2018 4 z 5

Velmi čtivý společenský román plný sarkasmu i černého humoru coby sociální obraz střední třídy Ameriky v 70. letech 20. století. Skvěle vykresluje rozmar i rozčarování tehdejších Američanů před vstupem do krize středního věku, s určitým společenským postavením, po svobodných 60. letech, jejichž idejí se nechtějí vzdát i když jim to současný status nedovoluje. Četbu doporučuji před shlédnutím ještě lepšího filmu (tady to platí!) s výborným hereckým obsazením.

kalache
01.01.2015 4 z 5

doporučuji nečíst po shlédnutí filmu.....film je jednoznačně lepší,díky skvělému výkonu výtečně vybraných herců ve všech rolích......

Autorovy knížky

Rick Moody