Lední medvídku, vrať se brzy!

Lední medvídku, vrať se brzy! https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37147/bmid_ledni-medvidku-vrat-se-brzy-WvT-37147.png 5 50 9

Lední medvídek série

Vypráví a sám ilustruje autor. Lední medvídek Lars se vydal na nedobrovolnou cestu. Když vesele skotačil na moři, byl chycen do rybářské sítě a vyzvednut na palubu lodi. Tam se poznal a spřátelil se zrzavým lodním kocourem Nemem. Nový kamarád naštěstí věděl, jak se může Lars opět vrátit k rodičům na severní pol.

Pro děti a mládež , Pro nejmenší

Vydáno: , Kentaur

Kleiner Eisbär, komm bald wieder! , 1988

essterkaa
06.01.2024

Krásný příběh s ještě krásnějšími ilustracemi. Dcera (2,5 let) knihu miluje. Chce ji číst stále dokola. Příběh je tak akorát dlouhý, aby bavil i mladší děti a hlavně moc hezký.

malámišička
24.10.2023 4 z 5

Po seznámení s medvídkem a pandami jsem musela sehnat co nejdříve další díly. A dnes už umím nazpaměť. Syn ve 3 letech poznal, podle desek, co je kterém dílu. Denně jsme museli přečíst všechny 4 díly, co máme. Tento jsme většinou četli jako poslední. Oběma nám přišel nejslabší.

Luciluc
13.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížka čtená dceři. Pokračujeme v sérii dobrodružství ledního medvídka. Tentokrát Larse lapí rybářská síť. Setkává se s lodním kocourem Nemem, který ho seznámí s kocourem Johnnym a ten mu pomůže s cestou zpět na severní pól. Ze všech dosud čtených (přečetly jsme už i Vezmi mě s sebou!) se mi tento díl líbil nejméně, ale i tak ho hodnotím kladně.

zdenaR
27.01.2022 5 z 5

Další ze série medvídka Larse. Skvělé čtení pro malé děti před spaním

Hakate
26.09.2021 5 z 5

Příběhy ledního medvídka byla jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérii z dětských let. Ráda se k ní vracím i teď.

TaLu
18.07.2018 4 z 5

Lední medvídek se tentokráte chytil do sítě s rybami a musel složitě nalézt cestu domů za pomoci kamaráda kocoura. Vnučka bude mít radost, že jsem sehnala další příhody medvídka. Ušmudlaný lední medvídek putující velkoměstem nemá chybu. Ilustrace jsou krásnější než text, ale to asi nebude vadit.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Na tuto dětskou knihu moc ráda vzpomínám. Patřila k mým velmi oblíbeným a těším se až ji budu číst jednou svým dětem.

bibi.r
09.04.2014 3 z 5

Ilustrace nádherné. Obsahově se mi příběh moc nelíbil, ten předchozí byl lepší.

Zuzaňák
10.08.2012 5 z 5

Velice pěkná knížka pro děti. se synovcem si ji moc rádi čteme před spaním :-)

lední medvědi

Hans de Beer
nizozemská, 1957
1991  92%Lední medvídku, kam pluješ?
1991  91%Lední medvídku, vezmi mě s sebou
1991  90%Lední medvídku, vrať se brzy!
2019  91%Lední medvídku, znáš cestu?
2022  93%Lední medvídek a pandy

Kniha Lední medvídku, vrať se brzy! je v