Léč pana z Rožmberka

Léč pana z Rožmberka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33232/bmid_lec-pana-z-rozmberka-kL2-33232.jpg 4 184 30

Děj této historické prózy se odehrává v roce 1310, kdy po zavraždění Václava III. v Olomouci roku 1306 byl na český trůn dosazen Jindřich Korutanský. Ale česká šlechta je nespokojena a hledá manžela pro poslední svobodnou Přemyslovnu - osmnáctiletou Elišku. Tím se r.1310 stává Jan Lucemburský. Mezi českou šlechtou mají hlavní slovo dva rody - Rožmberkové, mocný jihočeský rod Vítkovců, podle erbovního znamení páni z Růže a rod Ronovců, znaku ostrve, v jejichž čele stál pan Jindřich z Lipé. Petrovi z Rožmberka je v té době 22 let a pan z Lipé mu nabízí svou dceru Annu, které je 11 let. Sňatek však může být uzavřen až za pět let...... celý text

HelaF
23.10.2016 5 z 5

Moje první setkání s paní Vaňkovou asi ve 12ti letech odstartovalo moji lásku k historickým románům, historii, středověku, Rožmberkům. Tuto knihu jsem četla v dětství mockrát. teď jsem po ní sáhla v rámci čtenářské výzvy a... pořád je pro mě nádherná, pamatuji si pořád celé úryvky . Moje soukromá výzva na příští rok, přečíst si opět nějaké knihy od paní Vaňkové.

pavlinkaa
18.09.2016 5 z 5

Moje první kniha, a určitě né poslední, od paní Vaňkové. Je pravdou, že ze začátku jsem moc nadšená nebyla, nějak jsem se nemohla začíst. Změna nastala, když se Kateřina setkala s Petrem a od té doby jsem četla a četla :) Bylo mi potěšením poznat Petra z Rožmberka. Rožmberky mám moc ráda, Petr Vok byl mému srdci nejbližší, než jsem poznala Petra z Rožmberka :)

Fizulka71
21.08.2016 5 z 5

Poutavá kniha plná napětí a zvratů. Moc se mi líbila, nebylo tam tolik politiky a mocenských šarvátek jako v knihách o králích. Naopak se paní Vaňková věnuje každodennímu životu šlechty, kdy to vždy není jen o moci, ale taky o rodině a lásce. Jedná se o samostatnou knihu.

HNEDOOCKA
10.06.2016 5 z 5

Líbila se mi ve 14, líbí se mi pořád..Byla to moje první od p. Vaňkové a v podstatě mě k této autorce dovedla..Skvělá kniha, jedna z nejlepších..

beluca
27.04.2016 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé, když mně bylo "náct" a to opět, jak už to u paní Vaňkové bývá, jedním dechem. Je to po Ženě pro třetího krále má druhá její nejoblíbenější knížka a celkově se řadí mezi TOP deset mých nejoblíbenějších knih vůbec. Opět citlivě a autenticky popsaný skvělý historický román, který naplno vtáhne do děje. Děkuji za ní!

Selinute
18.02.2016 5 z 5

Děkuji, paní Vaňková, bylo to moc pěkné...

dita5803
07.10.2014 5 z 5

Tak tuto knihu jsem četla snad třicetkrát. Krásný příběh.

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Sice jsem knihu nečetla jako desetiletá, ale určitě by se mi moclíbila. Užila jsem si ji i jako dospělá, ale přece jen je trochu jednodušší než jiné knihy této autorky, takže pro dospívající i menší dívenky jako dělaná. Ale v každém případě souhlasím, Kateřina je náramně sympatická, Petr z Rožmberka určitě přitažlivý, ale Jindřích y Lipé je Jindřich z Lipé.

Zmiu
11.12.2012 5 z 5

Jsem na tom asi jako Effys. Tuhle knihu jsem četla poprvé taky asi v deseti, a pak ještě asi 20x. Petra z Rožmberka jsem měla moc ráda, Kateřina mi taky byla dost podobná. Nicméně mým největším oblíbencem byl Jindřich z Lipé. :-)

Effys
13.06.2012 5 z 5

První historický román, který se mi dostal do ruky. Četla jsem ho asi jako desetiletá, kdy jsem ho dostala jako dárek a od té doby je to jedna z mých nejmilovanějších knížek. Navíc Petr z Rožmberka se stal mou platonickou láskou :)