Lazarova krypta

Lazarova krypta https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76573/bmid_lazarova-krypta-PlP-76573.jpg 4 73 19

Osm století lží ukrývá smrtící tajemství. V centru Londýna stojí pohádkově bohatá banka Monsalvat, obestřená tajemstvím. Když její představitelé pozvou chudou postgraduální studentku Ellii Stantonovou a nabídnou jí místo ve své firmě, připadá jí tato příležitost příliš dobrá, než aby se dala odmítnout. Banka však není taková, jak se jeví na první pohled. Ellie si brzy uvědomí, že její život náleží novým zaměstnavatelům – a ti sledují každý její krok, neboť v jejich středověkých kryptách se nachází přísně střežený mocný poklad, nerozborně spojený s Elliinou vlastní minulostí. Ellie se tak musí pustit do závodu s časem. Její jediná naděje spočívá v tom, že odhalí tajemství ukryté ve staré kryptě. To je však teprve začátek…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Lazarus Vault , 2010

111moni
30.04.2022 odpad!

Budu parafrázovat klasika " mnoho stránek pro nic" . Stále jsme nějak doufala, že se NĚCO stane, že bude nějaký uzel rozpleten, zvrat zvrácen, nebo tedy něco ve smyslu , kdy se čtenáři dostane odměny, že se tímto dílem, pokud to lze takto nazvat, prokouše. A, že se opravdu kousalo. A nestalo se tedy vlastně NIC, vlastně vůbec nic, něco, jako když dostanete na vánoce fusekle. Takže za mně už asi s panem Harperem nebudu chvíli komunikovat.

Atlantis
15.07.2020 2 z 5

Lazarova krypta je takový průměr, až je to úsměvné. Věřte mi, že po jejím přečtení vám dávám týden, než naprosto zapomenete, o čem byla a za měsíc ani netušíte, že jste ji četli. Postavy jsou nudné, prázdné, ničím nezajímavé a troufnu si tvrdit, že právě kvůli tomu se rozpadá i příběh, jehož námět mohl být určitě zajímavý.

lampernaqui
13.09.2019 2 z 5

Mix thrilleru, historie a detektivky mi nijak nevadí. Četl jsem už autorovu historickou trilogii a ta mi přišla jako průměrné dílo, na které si po pár dnech už ani nevzpomenu. Netušil jsem, že oproti jeho modernímu románu to bude skvělé dílo. Lazarova krypta není jen průměrná, ale hlavně hodně nudná. Ani na jedné postavě mi nezáleželo a vlastně jsem to dočítal už jen proto, že nikdy nenechávám nedočtenou knihu. Dám autorovi ještě jednu poslední šanci, ale potom s ním asi skončím.

Elea
01.02.2019 2 z 5

Další z mnoha konspiračních knih, sice se celkem dobře četla, ale předpokládám, že za týden nebudu vědět, o čem vlastně byla.

DuncanIdaho
05.07.2018 4 z 5

Kniha je spojením dvou dějových linek. Obě bych si dovedl představit jako samostatné knihy. Samozřejmě po určitém dalším doplnění. Kniha se mi četla poměrně dobře, jen začátek linky ze součastnosti byl trochu pomalejší.

bekule
02.09.2017 odpad!

Nerada ale pokus o přečtení vzdávám.Nemám moc takových knih které jsem nedočetla,většinou se snažím i když mě kniha nechytne a čte se težko nějak se jí prokousat.Ale nakonec jsem naznala že raději věnuji ušetřený čas dalším knihám.Nesedl mě vůbec styl psaní a to už jsem od autora četla Ztracený chrám a Knihu tajemství - i když ta už mě taky tak moc nenadchla.

tuldas
13.11.2016 3 z 5

prvni kniha od tohoto autora,ale nenadchlo mě.Další zkoušet nebudu.

RiverSong
09.09.2016 5 z 5

První knížka, kterou jsem od tohoto autora četla a díky které jsem si ho velmi oblíbila. Knih podobného stylu jsem četla hodně, ale z neznámého důvodu se mi jeho knihy líbí více než ostatní. Není to pro mě kniha, kterou si přečtu s tím, že byla pěkná, ale vzápětí ji zapomenu. Harperovy knihy mi utkvěly na trvalo a i po několika letech stále znám obsah. Tak moc mi připadá dobrý.

trudoš
14.06.2016 3 z 5

Dobrodružná romance o tajné organizaci, která drží v rukou osud světa. Naneštěstí množství postav příběh znepřehledňuje, o to víc, že většina z nich není klíčová. Neustálé odbočky tu za jednou, tu za druhou, tak celkový spád pouze zpomalují. Ono se ostatně nikam nespěchá, když se autor místo gradace raději věnuje milostným pletkám s průhledným vývojem. Pátrání po Svatém Grálu výsledek nakonec nijak nevylepší, ať už odhalení „skutečné pravdy“ přijmete jakkoliv. Prostě jen další z mnoha konspiračních spiknutí, jen s tím rozdílem, že špetku originality Tomu Harperovi upřít nelze. Stejně jako stylisticky dobře odvedené řemeslo.
Kamenem úrazu pro mě byl především výběr hlavní postavy. Nejde ani tak o to, že jde o dívče, ale spíš o fakt, že mi jednoduše lezla krkem, což není nejlepší způsob jak propadnout kouzlu dobrodružství. Nehledě na to, že mi doteď není jasné, proč padla volba právě na ni a ne na jejího přítele, který nejen že řeší většinu problémů, ale má navíc alespoň nějakou morálku.

qydko
15.04.2016 4 z 5

Druhá kniha Toma Harpera, kterou jsem četla. Styl je stejný, nechybí prolínání dvou časových linií. Autor mi sedí, jeho knihy se mi líbí. Čtu je jedním dechem, takže jsem opět šla spát někdy nad ránem. Ale zase vím, jak to dopadlo :)

"Peníze jsou jen fikce. Hodnota věci je to, na čem se dvě strany v dané chvíli shodnou."

Mammoth
22.12.2015 4 z 5

Dlouho jsem si nebyl jistý jestli dvě dějové linie jsou záměrem nebo chybou tisku. Přece jen současnost a 12. století je dost rozdíl... Nicméně na konci se obě linky podařilo spojit tak, že to dávalo hlavu a patu. Toto byla druhá kniha, kterou jsem od autora četl a musím přiznat, že mě jeho psaní zaujalo natolik, že se chystám na jeho další díla.

1v8na
02.04.2015 2 z 5

Přiznám se, že ze začátku se mi příběh velmi líbil. Začal napínavě a hodně dějově, protínaly se tu dvě dějové části - přítomnost a minulost z 10 století. Ovšem jakmile se do příběhu v přítomnosti začali prolínat různé finanční machinace, úplatky, podvody či bílí koně, tak mne to přestávalo bavit.

bela
15.07.2014 5 z 5

Zatím nemám dočtenou, ale za včerejšek jsem přečetla půlku, a dodávám - jedním dechem. Jsem nadšená z toho, že má kniha rychlý spád. Těším se, jak "to dopadne".

kryspin66
02.10.2013 5 z 5

Tato kniha patří k těm nejlepším od tohoto autora. Přečetl jsem jí jedním dechem. Mohu vřele doporučit.

HanaNov
13.08.2013 4 z 5

Lazarova krypta je další z historicko-současných rádoby uvěřitelných, nicméně mystifikačních románů ve stylu Dana Browna. Kniha přidává další pomyslný zářez k mnoha populárním zpracováním profláknutého tématu, nejedná se v ní totiž o nic menšího než o svatý grál, který je pro autory příslibem velkého pole působnosti.
Děj je postaven jako paralelní sledování dvou zdánlivě nesouvisejících příběhů, jednoho současného a jednoho z 12. století. Autor doslova na posledních stranách dokáže nemožné a příběhy skutečně protne, i když výsledek je až příliš uměle šroubovaný. Lazarova krypta je jednou velikou fantastickou smyšlenkou, která jako by si ani nečinila nárok na uvěřitelnost. Pro mě osobně však byla příjemným překvapením, protože se velice dobře četla a opravdu mě dokázala zaujmout.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Dobrodružný příběh se dvěma časovými rovinami. Příběh z 12. století o rytíři, který se stal nesmrtelný svým příběhem o svatém grálu a příběh ze současnosti o touze po moci a bohatství. Knížka byla napínavá a četla se docela dobře, jen konec mě trošku zklamal, ale celkově ji hodnotím velmi dobře.

Dandulka
20.05.2013 5 z 5

Směs všech možných námětů od svatého grálu přes kopí až po nejmodernější technologie, ale je to čtivé a má to spád.

rokofak
01.09.2012 4 z 5

Táto kniha se velice dobře čte má dobrý příběh s napětím.

Surikata
26.08.2011 4 z 5

Další z knih ve stylu Dana Browna - v této knize jsou dvě dějové linie - jedna v současnosti, druhá ve středověku. Přidává to napětí a nutí čtenáře přemýšlet, kdy a jak se dějové linky protnou, a/nebo co mají společného.
Hodně čtivé a uvěřitelné, v druhé části knihy ale autor už malinko "přehání". Celkově ale pro mě příjemné překvapení.

Tom Harper (p)
německá, 1977