Pensylvánský upír

Šerif Spojených Států James Arkeley – nejuznávanější odborník na upíry v celé zemi – naučil policejní vyšetřovatelku a lovkyni upírů Lauru Caxtonovou všechno, co by měla o upírech vědět. Po krvavém střetu a přepadení Gettysburgu armádou upírů, Arkeley obětuje svůj vlastní život, aby zachránil všechny ostatní. Až na to, že on sám ve skutečnosti nezemřel... Arkeley přijal prokletí a sám se stal upírem. A co hůř, stal se dokonce tím nejnebezpečnějším upírem všech dob – zná totiž dobře všechny policejní taktiky mnohem lépe než všichni ostatní. Caxtonová má teď za úkol zneškodnit ho. Jenomže Arkeley zná i její taktiky; koneckonců to byl on sám, kdo Lauru vyškolil. Caxtonová musí zlikvidovat Arkeleyho ještě předtím, než se mu podaří vystopovat svou rodinu a vyvraždit ji, jednoho po druhém. Je tu však důležitější úkol – musí Arkeleymu zabránit v tom, aby se stal pro všechny ještě nebezpečnější nestvůrou – Upírem Nula. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129067/pensylvansky-upir-129067.jpg 3.452

Laura Caxtonová 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Naše vojsko

13 Bullets, 2007

Kniha Pensylvánský upír

Filatov
04.11.2020

Riskl jsem a pořídil jsem si domů celou sérii s tím, že budu doufat, že se nebudu mýlit. Naštěstí se zdá, že jsem se trefil dobře. První kniha ze série je dobrá, čte se jednoduše. Jde o dobrou hororovou akční oddechovku, kterých jsem na podobná témata monster už několik přečetl. Závěr dle předpokladu otevřený, aby mohl děj dále pokračovat. Doufám, že v dalších dílech bude pokračovat osud upíra Malvernové, jinak by mě autor zklamal, když už jí dal prostor přežít...zatím? Kdoví...A Caxtonová? Padla to tohoto boje s upíry ani nevěděla jak a její osud mi tedy není lhostejný. Jsem absolutně na její straně.

ellypusik
19.12.2018

Kniha mne nezaujala. Žádné velké napětí ani překvapení.

nemer
20.08.2017

Četla jsem před delší dobou jako oddechovku a "uspávanku", z děje si už skoro nic nepamatuji, ale kniha se četla dobře. Zkrátka lehčí žánr a v rámci žánru zřejmě nezklame. Pojetí upírů připomene horor 30 dní dlouhá noc.

pipetka5566
12.02.2017

Na první díl sem narazila v knihkupectví uplně náhodou a zalíbil se mi na tolik, že jsem musela mít i další díly :-) Podle mě sympatičtější pojetí upíří tématiky. Žádnej med kolem huby,prostě chladnokrevní zabijáci,jak si je představuju já:-) Za mě super!

Hoshi
22.12.2016

Moje představy o upírech byly touto knihou přehodnoceny. Do prvních stránek jsem se nemohla pořádně začít, ale pak už to šlo samo. Příběh mě bavil od začátku a v celku rychle se četl.

Devil-Ivet
30.07.2016

Ke knize jsem se dostala náhodou. A popravdě jsem nevěděla, co si o ní mám myslet. Ale pak jsem se začetla tak rychle, že jsem ji slupla během chvíle. Skvěle napsané, skvělý nápad. Je to něco jiného, než Stmívání nebo Upíří deníky. Žádní roztomilí upíři, kteří by vás samou láskou sežrali. Tady je napětí, boj, krev, násilí… Prostě vše, co v knize o upírech očekávám.

alisie
08.04.2016

Kniha u které se mi dokázal zvednout tep tak, že jsem ho cítila. Občas bych děj mírně zjednodušila, ale nakonec proč ne. A hlavně nečíst poděkování na konci knihy dříve než, je kniha dočtena. "A skřítek sežral upíra." Cože?! Vážně takhle blbost projde? Naštěstí je závěr mnohem více trefný...

FilMo
15.02.2016

Nič zlé ale ani nič úžasné. Autorovi uznávam to, že z upírov znova spravil monštrá, nie teplých trblietavých chlapčekov s nalakovanými účesmi. Videl som tam podobnosť s upírmi z komiksu/filmu "30 days of night", hlavne čo sa vzhľadu a krvilačnosti týka. Inak by som skôr povedal, že ide o taký "vampírsky pulp" pre všetkých, ktorí majú radi hektolitre krvi a iných nechutností a akciu. Uprednostňujem ale príbehovo zaujímavejšie historky o upíroch, kde sa človek zžije aj so samotnými krvoholikmi. 3*