Laura

Laura https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249641/bmid_laura-249641.jpg 3 80 31

Palokaski série

1. díl

Prokletí Městečka Palokaski série

1. díl

Co se stalo Lauře Andersonové? Miia Pohjavirtová, bývalá policistka se specializací na internetový zločin, začíná novou kariéru jako metodička prevence na střední škole, kterou dříve sama navštěvovala. Těsně před začátkem školního roku zmizí během školní zábavy v sobotu večer studentka Laura Andersonová, klientka Miina bratra, školního psychologa Nikkeho. Když Lauřini rodiče založí facebookovou stránku za účelem lokalizovat svou dceru, Pandořina skřínka se otevírá a ovlivní jindy poklidný chod městečka Palokaski je narušen... První díl trilogie Prokletí Městečka Palokasi je napínavý psychologický thriller odehrávající se v době sociálních sítí a internetových diskusí.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Laura , 2013

terezarath
terezarath
07.06.2023 2 z 5

Tohle bylo za mě hodně slabý... Dočteno prakticky z donucení.

TessieB
TessieB
24.04.2022 3 z 5

A tohle bylo docela fajn. Nijak extra moc to napínavé není, ale čte se to prakticky samo. Jsem ale zaujatá a posedlá vším, co se týká Finska, takže věřím, že hodně lidí to moc nezaujme. Sérii si určitě dám celou a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne :)

OniDourou
OniDourou
15.05.2019 4 z 5

Podle mě se kniha v celku příjemně čte.
Je v celku zajímavá a zanechala spoustu otázek, na které neznám odpověďi.
Proto se tudíž hodně těším na druhý díl.

rikke
rikke
11.11.2018 2 z 5

"napínavý thriller" zůstal pouze na obálce :(

knihomolka525
knihomolka525
28.06.2018

nelíbil se mi styl psaní.Děj pomalý a řekla bych,uměle protahovaný na zbytečně mnoho stránek.V příběhu není nic co by mě přimělo ke čtení dalších

Jana8774
Jana8774
06.06.2018 5 z 5

Za mě výborná kniha, natolik že jsem si přikoupila následující dva díly.

veveronka
veveronka
08.04.2018 1 z 5

nelíbí se mi a nemám ani chuť číst něco dalšího od této autorky

Klára90
Klára90
01.12.2016 3 z 5

Bylo to takové...jiné,ale rozhodně ne špatné. Četlo se mi to dobře,dokázala jsem se ponořit do děje a krátké kapitoly jen nahrávaly hltavèmu čtení. Konec je otevřený,zůstalo spousta nezodpovězených otázek,ale od toho tu máme druhý díl,tak hurá na něj

hellena1523
hellena1523
24.11.2016 4 z 5

Konec byl přibližně od půlky dost předvídatelný, a tak je dobře, že ho autoři trochu zamotali. Jako čtenář si říkám, že vlastně právě až na konci vyvstalo množství zajímavých otázek, na něž bych ráda znala odpovědi.

Místy je na stylu psaní lehce znát, že se nejedná o dílo jednoho autora, ale že by mi to zas až tolik vadilo, to říct nemůžu.

Pod označením thriller si sice představuji asi trochu větší "nářez", takže bych řekla, že série je spíš taková běžná detektivka, ale velmi dobře se čte.

I když mi postavy příliš nepřirostly k srdci a o většině z nich můžu říct, že jsou buď protivné, nebo - na můj vkus - nedostatečně propracované, s největší pravděpodobností se pustím i do ostatních dílů. Tak nějak věřím, že to, co schází hlavním postavám, v prvním díle série je zkrátka na úkor toho, že je potřeba představit prostředí a nastínit zápletku, takže očekávám, že v dalších dílech to bude lepší. :-)

šipek
šipek
05.11.2016 2 z 5

Tak takové jenom čtení, ale jsem zvědavý čtenář tak budu v sérii pokračovat :-).

dee95
dee95
20.10.2016 4 z 5

Příběh je psaný s tím, že bude pokračovat v dalších knihách. Proto zůstává otevřený konec a pro toho kdo nemá rád knižní série to asi není ono. Ale já to mám ráda, takže za mě celkem fajn rozjezd a vyplatí se číst už jenom kvůli tomu jaký "nářez" je to v posledním díle.

Noctuelle
Noctuelle
04.09.2016 1 z 5

Inu, to je tak, když se skupina autorů rozhodne vytvořit něco, co v hlavě jednoho z nich jako nápad mohlo dávat smysl, ale ve výsledku nic moc. Takhle to vypadá, že každou kapitolu psal někdo jiný z týmu, aniž by pořádně přečetl děj předchozí. Nenapínavé, poslepované ze spousty nedotažených nápadů, postavy mě skoro celou dobu až k smrti nudily a rozčilovaly.
Třeba na tom jsou další díly lépe, asi tomu dám i šanci, ale spíš jen proto, že je to finské..

Aaliyan
Aaliyan
08.08.2016 3 z 5

Jsem začínající čtenář detektivek, takže prozatím nemám velice s čím srovnávat, ale vlastní názor nějaký je. Dobře se mi to četlo, nijak náročný jazyk. Kniha je to z moderního prostředí (sociální sítě, styl života). Napřed mě bavila i hlavní zápletka, tedy pohřešování Laury. Ale pak mi to přišlo hrozně rychlé, myslím, že to, čemu by se autor měl věnovat víc, tomu se věnuje méně a naopak. Navíc ta kniha zanechala strašně moc nedořečeného a je, alespoň za mě, nutné číst další díl. Místo toho si ale vezmu jinou knihu tohoto žánru.

mija.chalka
mija.chalka
03.08.2016 2 z 5

Kniha se četla celkem dobře, ale nic, co bych někdy četla znovu nebo si dlouho pamatovala. Na konci se to nějak zamotalo, vyplynulo něco k možnému motivu. Třeba bude další díl zajímavější.

Liduka
Liduka
19.05.2016 3 z 5

No strhující thriller to rozhodně nebyl, ale jak už tady několik lidí napsalo, jako detektivka to bylo docela dobré a těším se na další pokračování.

LenaBilkova
LenaBilkova
06.04.2016 5 z 5

Precteno behem 3dni. Pekne a poutave napsano. Zapletka supr. Tesim se na dalsi dil.

IsabellaS.
IsabellaS.
14.02.2016 5 z 5

Pěkná kniha. Opravdu velmi dobře se mi četla :) Akorát mě naštval konec :D . Jinak super. Doporučuji :)

fidáš
fidáš
29.01.2016 2 z 5

Zápletka vymyšlená dobře, ale to je asi všechno. Dočetla jsem, ale moc čtivé to nebylo.

Vampy
Vampy
05.01.2016 1 z 5

K thrilleru to má míli daleko a k napínavému ještě dál. Takže asi tak. Dala jsem to jen proto, že to bylo tak krátké.

Anička :))
Anička :))
30.12.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Příjemná oddechovka, která se velmi dobře četla a zaujala mě i napinavost a děj. Těším se na dočtení dalšího dílu.