Laura
ekniha

Co se stalo Lauře Andersonové? Miia Pohjavirtová, bývalá policistka se specializací na internetový zločin, začíná novou kariéru jako metodička prevence na střední škole, kterou dříve sama navštěvovala. Těsně před začátkem školního roku zmizí během školní zábavy v sobotu večer studentka Laura Andersonová, klientka Miina bratra, školního psychologa Nikkeho. Když Lauřini rodiče založí facebookovou stránku za účelem lokalizovat svou dceru, Pandořina skřínka se otevírá a ovlivní jindy poklidný chod městečka Palokaski je narušen... První díl trilogie Prokletí Městečka Palokasi je napínavý psychologický thriller odehrávající se v době sociálních sítí a internetových diskusí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249641/laura-249641.jpg 3.244

Palokaski (1.)

Literatura světová, Thrillery
Formáty eknihy:EPUB, PDF
Vydáno:, XYZ

Klára90
01.12.2016

Bylo to takové...jiné,ale rozhodně ne špatné. Četlo se mi to dobře,dokázala jsem se ponořit do děje a krátké kapitoly jen nahrávaly hltavèmu čtení. Konec je otevřený,zůstalo spousta nezodpovězených otázek,ale od toho tu máme druhý díl,tak hurá na něj

hellena1523
24.11.2016

Konec byl přibližně od půlky dost předvídatelný, a tak je dobře, že ho autoři trochu zamotali. Jako čtenář si říkám, že vlastně právě až na konci vyvstalo množství zajímavých otázek, na něž bych ráda znala odpovědi.

Místy je na stylu psaní lehce znát, že se nejedná o dílo jednoho autora, ale že by mi to zas až tolik vadilo, to říct nemůžu.

Pod označením thriller si sice představuji asi trochu větší "nářez", takže bych řekla, že série je spíš taková běžná detektivka, ale velmi dobře se čte.

I když mi postavy příliš nepřirostly k srdci a o většině z nich můžu říct, že jsou buď protivné, nebo - na můj vkus - nedostatečně propracované, s největší pravděpodobností se pustím i do ostatních dílů. Tak nějak věřím, že to, co schází hlavním postavám, v prvním díle série je zkrátka na úkor toho, že je potřeba představit prostředí a nastínit zápletku, takže očekávám, že v dalších dílech to bude lepší. :-)

šipek
05.11.2016

Tak takové jenom čtení, ale jsem zvědavý čtenář tak budu v sérii pokračovat :-).

dee95
20.10.2016

Příběh je psaný s tím, že bude pokračovat v dalších knihách. Proto zůstává otevřený konec a pro toho kdo nemá rád knižní série to asi není ono. Ale já to mám ráda, takže za mě celkem fajn rozjezd a vyplatí se číst už jenom kvůli tomu jaký "nářez" je to v posledním díle.

Noctuelle
04.09.2016

Inu, to je tak, když se skupina autorů rozhodne vytvořit něco, co v hlavě jednoho z nich jako nápad mohlo dávat smysl, ale ve výsledku nic moc. Takhle to vypadá, že každou kapitolu psal někdo jiný z týmu, aniž by pořádně přečetl děj předchozí. Nenapínavé, poslepované ze spousty nedotažených nápadů, postavy mě skoro celou dobu až k smrti nudily a rozčilovaly.
Třeba na tom jsou další díly lépe, asi tomu dám i šanci, ale spíš jen proto, že je to finské..

Aaliyan
08.08.2016

Jsem začínající čtenář detektivek, takže prozatím nemám velice s čím srovnávat, ale vlastní názor nějaký je. Dobře se mi to četlo, nijak náročný jazyk. Kniha je to z moderního prostředí (sociální sítě, styl života). Napřed mě bavila i hlavní zápletka, tedy pohřešování Laury. Ale pak mi to přišlo hrozně rychlé, myslím, že to, čemu by se autor měl věnovat víc, tomu se věnuje méně a naopak. Navíc ta kniha zanechala strašně moc nedořečeného a je, alespoň za mě, nutné číst další díl. Místo toho si ale vezmu jinou knihu tohoto žánru.

mija.chalka
03.08.2016

Kniha se četla celkem dobře, ale nic, co bych někdy četla znovu nebo si dlouho pamatovala. Na konci se to nějak zamotalo, vyplynulo něco k možnému motivu. Třeba bude další díl zajímavější.

Liduka
19.05.2016

No strhující thriller to rozhodně nebyl, ale jak už tady několik lidí napsalo, jako detektivka to bylo docela dobré a těším se na další pokračování.

LenaBilkova
06.04.2016

Precteno behem 3dni. Pekne a poutave napsano. Zapletka supr. Tesim se na dalsi dil.

IsabellaS.
14.02.2016

Pěkná kniha. Opravdu velmi dobře se mi četla :) Akorát mě naštval konec :D . Jinak super. Doporučuji :)

fidáš
29.01.2016

Zápletka vymyšlená dobře, ale to je asi všechno. Dočetla jsem, ale moc čtivé to nebylo.

Vampy
05.01.2016

K thrilleru to má míli daleko a k napínavému ještě dál. Takže asi tak. Dala jsem to jen proto, že to bylo tak krátké.

Anička :))
30.12.2015

Kniha se mi líbila. Příjemná oddechovka, která se velmi dobře četla a zaujala mě i napinavost a děj. Těším se na dočtení dalšího dílu.

LilianaFalcon
24.10.2015

Nuda. Přišlo mi to jak průměrně napsaný scénář nějaké televizní seriálové kriminálky. A to jsem se tak těšila!
Když jsem zjistila, že autory knihy jsou fanoušci žánru (thrilleru-bacha tohle ale s thrillerem nemělo nic společného!), čekala jsem vyšperkované dílo, jenže...
Hlavní hrdinka zavání stereotypy až běda a ostatní postavy to samé.
Mrazivé, jak od thrillerů očekávám, to nebylo, napínavé taky ne, zapletené sice jo, ale tak neobratně, že mě ani nebavilo odhadovat, co se z koho vyklube... no a konec? Ten komentovat nebudu :-D A nebo jo,... otevřené konce mám ráda, ale tenhle se tak nepovedl, že se do dalšího dílu v žádném případě hrnout nebudu. To bych opravdu nemohla mít po ruce nic jiného.

luciefeix
03.10.2015

potenciál by to mělo ale neco tomu chybí ikdyz zápletka super , neokoukaná :)

ciniminisek
20.09.2015

Přestože se autorka J.K. Johansson prvním dílem moc nepředvedla, chválím ji za ukázku z dalšího dílu, který ponese název Noora a mnoho otevřeného v předzvěst rozjíždějící se série. Zda se tato finská autorka dostane do podvědomí čtenářů severských detektivek můžeme pouze hádat, každopádně krátký počet stran a svižně psaný text rozhodně stojí za přečtení.

j287
27.08.2015

Musím říct, že jsem byla docela zklamaná, obálka slibuje napínavý a strhující thriller, ale o ten se rozhodně nejedená. V napětí jsem nebyla ani minutu a celou knihu jsem dočela jen s obtížemi. Nemá moc žádný děj a vše plyne tak nějak pomalu. Jedná se spíš o slabší detektivku. Další díl už bohužel číst nebudu.

Yaruschka
19.08.2015

Strhující thriller to rozhodně není (jak je uvedeno na obálce), spíš lehká detektivka pro teenagery :-)), ale jako oddychovka dobrý.......

Jity-Lovies
10.08.2015

Kniha se mi četla velmi dobře, skvělý příběh

kikies
03.08.2015

Mně se to teda fakt líbilo. Svižné, napínavé, spousta nedořešených záležitostí do dalších dílů, navíc to prostředí poblázněné omladiny je vcelku atraktivní. Ano, vážně se těším na další díl..... mimochodem, ukázka Noory na posledních stránkách jako ochutnávka z pokračování příběhu mě fakt pobavila! :D Podobné Případu Amelia...

DariDerek
16.07.2015

I když slibují strhující thriller, mě to spíše připomíná detektivku, ale super zápletka a určitě nelituju času, který jsem strávila s touto knihou. Více v recenzi :)

nikkifinn
21.06.2015

A mně se to docela líbilo :) Bylo to psáno svižně, čtivě, sice opravdu nejde o žádný strhující thriller, ale nebylo to špatné a určitě si přečtu pokračování.

kanitsuj
08.06.2015

Do příběhu jsem se nemohla dlouhou dobu včíst, jedná se o novou detektivní sérii a zatím musím napsat, že první díl hodnotím pouze jako jakousi nezáživnou předmluvu psanou zbytečně rozvleklým způsobem, která začala být napínavá až na úplně poslední stránce.
Obecně mi trochu vadil autorčin styl psaní, kdy detailně popisuje zbytečné a důležité podá v téměř nepostřehnutelné zkratce, díky níž se může nepozornému čtenáři stát, že přehlédne to podstatné, kvůli čemu knihu vlastně čte...

mmmisulka.r
03.06.2015

Měl to být strhující thriller, ale nic strhujícího jsem nezaznamenala. Spíš to byla lehká předzvěst, snad trochu lepšího pokračování.