Lásky trůnu habsburského

Lásky trůnu habsburského https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29090/bmid_lasky-trunu-habsburskeho-1VD-29090.jpg 4 45 8

Kniha zachycuje vybrané postavy od Maxmiliána I. a Marie Burgundské po posledního habsburského císaře Karla a jeho ženy Zity. Ne vždy tito Habsburkové prožijí opravdovou lásku, někdy má hlavní roli dynastická politika.

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Melantrich

Amor im Hause Habsburg , 1990

Thalin
16.04.2023 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha plná informací. O některých párech jsem už v minulosti četla, ale pořád jsem se dozvěděla detaily, které jsem předtím nevěděla.

MíšaS.
28.01.2021 5 z 5

Mám ráda knihy od této autorky. Jsou čtivé, ale zároveň plné faktů. Žádné fabulace.

Pralinka1910
23.01.2021 4 z 5

Kniha patřila mé babičce. Pamatuji si, jak ji četla a hodnotila jako pěknou. V té době to byla horká knižní novinka, babička zemřela pár let od vydání. Já jsem po ní zdědila spoustu knih, lásku ke čtení a venkovskému hospodaření. (je zajímavé, jak si s námi dělá genetika co v podstatě chce). Mé hodnocení je i za babičku - pěkné, poučné, nadčasové zajímavější pojetí dějepisu.

Luigi1
26.04.2020 5 z 5

Když se chce někdo podívat do zákulisí sňatků s politickým zaměřením i z lásky má možnost v této knize.Vřele doporučuji

Ran
10.10.2018 4 z 5

Knížka se čte výborně a není vůbec nudná. Jednotlivé příběhy jsou přiměřeně dlouhé a kniha je doplněna krásným obrazovým materiálem.

Mark13
25.02.2015 5 z 5

Velice pěkná a zajímavá kniha. :-) Koho zajímá historie a zajímavosti z ní, ať si ji určitě přečte. ;-)

maryzka
03.05.2012 2 z 5

Jsou tu snatky z rozumu ale lásce se občas taky dařilo

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Řekla bych, že sňatky ve vladařských rodech byly především politickou záležitostí. Ale přece jen se i tady občas lásce dařilo.