Lásky jedné rusovlásky

Lásky jedné rusovlásky https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68949/bmid_lasky-jedne-rusovlasky-HUo-68949.jpeg 4 70 12

Když Tiziana nastoupí na Kinnertonské reálné gymnázium, udělá tlustou čáru za minulostí. Už nechce být ušlápnutá, nechce být páté kolo u vozu, naopak chce být v pohodě a drsná. Od základu změní svůj styl a dosáhne přímo megaúspěchu – její nejlepší kamarádkou se stane Shannon Kershawová. Pak se ale všechno obrátí. Tizianu zaujme Sam Taylor, kluk, který odmítá zapadnout. Má s ním víc společného, než si původně myslela, jenže… může si dovolit dát kvůli němu všechno všanc? Ztratit svou těžce vydobytou „dobrou“ pověst? Tiziana se musí rozhodnout – má dál předstírat, že je někdo jiný, nebo se má trhnout a hrdě přijmout, kým je doopravdy? Lásky jedné rusovlásky je knížka o důvěře, o naději, o přátelství, odvaze a o všem, co skrýváme před světem, abychom byli „normální“. Úplně nejvíc je ale o tom, jak jedna praštěná holka přišla na to, že lidé, na kterých opravdu záleží, ji mají rádi takovou, jaká je, ať se děje cokoli.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Ginger Snaps , 2009

simca9342
30.12.2023 5 z 5

"Z pravěku"
Jaký je život na gymplu? Zeptejte se Tiziany!
Příběh o kamarádství, prvních láskách, spolužácích a životě na koleji.

Liduka
28.03.2020 5 z 5

Sice už dávno nejsem cílová skupina, ale ráda si přečtu nějakou tu knihu ze školního prostředí. Kniha se mi kupodivu dost líbila. SPOILER: Vyskytovaly se v ní zajímavá témata jako šikana, obvinění z obtěžování a také dilema jestli si vybrat chození s "nevhodným" klukem nebo kamarádku. KONEC SPOILERU. Sama jsem si oblíbila i když byl na můj vkus až moc ujetý :-D no a jak už tu někdo psal. podle mě by se také více hodilo, kdyby hlavní hrdinové byly o pár let starší.

SmallLucia
16.09.2017 4 z 5

Před pár lety mě jako mladší čtenářku moc bavila. S hlavní hrdinkou se člověk snadno ztotožní.

rimmon
03.09.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem našla v levných knihách a hned po první kapitole jsem se do ní zamilovala. Mohu jenom doporučit. Je to krásný příběh jedné velké lásky a přátelství který vykouzlí úsměv na tváři každému kdo ji dočte až do konce.

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Je o možnosti zapadnutí do kolektivu, nebo zachování vlastní osobnosti. Každý z nás to v mladším věku jistě řešil, mnozí to řeší i jako starší. Kniha ukazuje, že zachování si osobnosti a nesledování davu, není zločin a dělá člověka šťastným jedincem, pokud se dokáže povznést nad opovrhující pohledy a poznámky masy.

Lily79
24.06.2015

Ano, příběh byl hezky napsaný, ale postavy mi přišly nereálné - hlavně Sam. Když chceš zapadnout musíš se řídit pravidly ostatních. - Tak je podle mě myšlená Tiziana samotná.

en.bee
23.11.2014

Skvělá knížka.

Roselunda 1928
25.07.2014 3 z 5

Kniha mi připadala moc zdlouhavá. Nevím proč. Sam byl divnej, až moc, a to mám střelený kluky ráda:). Sympatická mi tam byla tak Emily, trochu Tiziana. Moc se mi to nelíbilo...jako četla jsem i lepší knihy. A nechápu autorku, proč ta děcka udělala tak mladá. Dvanáct a třináct let a už řeší, kdo je do koho zamilovaný (jasně, já to řeším s kámoškama taky, ale ani moc ne...) a už spolu začínaj chodit???? Vždyť jsou jen o trochu starší než já! Prober se, Cathy, v příští knize hlavním hrdinům přidej alespoň tři roky! 2,99 *

TerezPodesvova
01.03.2013 5 z 5

Tuhle knihu mi doporučila kamarádka. Ona je člověk, který moc nečte,ale když už ji bavila tahle kniha, musela jsem ji zkusit.
Vzala jsem si ji s sebou do nemocnice když jsem šla na operaci. A měla pravdu ta knížka byla naprosto úžasná. Rozhodně doporučuji.

johisa
29.02.2012 5 z 5

Velmi pěkné, myslím že tahle kniha je její nejlepší.

Luciperka
26.02.2012 4 z 5

Tuhle knihu jsem si vypůjčila náhodou, protože jsem pospíchala a něco čapla. Když jsem zjistila, že je to knížka pro holky v počátcích puberty, zkusila jsem to. Během pár hodin jsem to měla přečtené a musím říci, že to velmi hezky autorka zachytila. Sice se už nechystám od ní něco číst, přeci jen jsem už a to trochu stará, ale pěkné:-) doporučím to desetileté sestřence!:-)

Meii
11.07.2011 4 z 5

no.. s dívčími románkami jsem skončila asi v 15 a tenhle jsem si půjčila ze zvyku asi před půl rokem.. poslední dobou čtu naprosto jiný žánr a tak jsem se do něj pustila jen abych ho konečně mohla vrátit.. překvapilo mě ale jak někdy člověku přijde vhod něco strašně rozkošného a sladce naivního.. jenže kdo tyhle problémy neřešil a možná neřeší dodnes.. a přiznejme si to, někdy se v těchto knížkách skrývá docela dost pravdy ;) na rtech mi to vyčaruje úsměv, hlavně po čtení Zabijáka od Zoly nebo nejnovší Kingovky..

přátelství první láska pro mládež pro dospívající mládež (young adult)

Cathy Cassidy
anglická, 1962
2011  83%Lásky jedné rusovlásky
2006  76%Modrá jako Indigo
2007  80%Vzkaz v láhvi
2005  77%Hledá se Dizzy
2008  79%Scarlett

Kniha Lásky jedné rusovlásky je v