Lásky a nálezy

Lásky a nálezy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2079/mid_lasky-a-nalezy-tWw-2079.jpg 4 373 30

Na všech koncích jsou hezké právě začátky něčeho dalšího. Úspěšně odmaturovat znamená konec jedné důležité etapy, mít v kapse přijetí na vysokou školu pak začátek etapy nové, ještě důležitější. Ovšem začátky bývají nejtěžší a přináší spoustu změn. Sympatická blondýnka Alice se tak jako mnozí další přestěhuje z malé vesnice do velkoměsta, kde nikoho nezná, zvyká si na spolubydlící na koleji i zcela odlišný systém výuky, musí se vpravit do života vysokoškolačky a hlavně se naučit spoléhat sama na sebe. Stará přátelství prochází zkouškami i krizemi, vznikají však přátelství nová a seznam ztrát, nálezů a především lásek se utěšeně rozrůstá, zvláště když kluků s hnědýma očima, Alčiných favoritů, je všude dost.... celý text

dee101
12.02.2016 5 z 5

Půjčila jsem si knížku od Lenky Lanczové namátkově z knihovny jako oddechovku a odpočinkovou literaturu, po zkouškovém období a trefila jsem do černého. Jelikož mám za sebou první semestr na vejšce, opravdu jsem se v hlavní hrdince našla a prožívala jsem s ní stejné školní trable, jako jsem já měla také nedávno. Knížka ostatně jako všechny ostatní od Lenky Lanczové se mi velmi líbila a už se těším, až sáhnu po nějaké další její knížce. S románky Lenky Lanczové jsem dospívala a určitě mě nikdy neomrzí, tím si jsem jistá, ostatně je se mnou čte i moje babička a má tuto autorku velmi ráda. :)

martas006
13.01.2015 4 z 5

Krásně napsaná knížka, měla jsem ji přečtenou za 4 dny.

Always a reader
31.10.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila. Tak nějak jsem čekala celou dobu kdy se ti dva dají dohromady.. a na konci přece jen! On se choval strašně pěkně, málo který kluk je tak věrný.

1v8na
21.08.2014 4 z 5

Opravdu parádní kniha a parádní děj. Velmi se mi to líbilo. Byla fakt výborná

Simona99
13.08.2014 5 z 5

Vzala jsem si tuhle knihu s sebou na dovolenou s tím, že asi moc číst nebudu, když bude hezký počasí. Jenže pořád pršelo a tak mi nic jinýho nezbylo....dočetla jsem jí celou a vůbec toho nelituju, fakt super!! :)

herotabe53
17.04.2014 4 z 5

4*/5* to je u mě dost co říct!:)
Kniha se mi opravdu velmi (!!!) líbila. U knížce se dočtete, že začátky na VŠ nejsou někdy zrovna nejlehčí. Na druhou stranu přicházejí nové lásky, přátelství,.. Určitě se ke knížce vrátím, je vážně super.:-)

cocci_nella
25.01.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, vlastně jako všechny od této autorky :-)

Marčullkas
23.07.2013 3 z 5

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře :)

lennyd
05.06.2012 4 z 5

Lásky a nálezy se mi docela líbily (chvilku jsem uvažoval že si také začnu psát takový deníček) - ale hlavně z toho důvodu, že mi hodně moc připomínaly moje začátky na vysokoškolských kolejí (samozřejmě, viděno z pohledu opačného pohlaví, nicméně stejné problémy a tak). Navíc Alice působila jako velmi sympatická dievčina, a její štěstí jsem jí fakt přál (i když jak to dopadne bylo tak nějak jasné už od polovičky)..

Layss
19.02.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od této autorky. Hlavní hrdinka zrovna nastupuje na vysokou školu v Praze a s tím je samozřejmě spojeno plno nových zkušeností, příjemných i nepříjemných. Jsou tam i první sexuální zkušenosti, ale na toho pravého si musí Alice počkat...