Lásky a nálezy

Lásky a nálezy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102686/bmid_lasky-a-nalezy-102686.jpg 4 372 30

Na všech koncích jsou hezké právě začátky něčeho dalšího. Úspěšně odmaturovat znamená konec jedné důležité etapy, mít v kapse přijetí na vysokou školu pak začátek etapy nové, ještě důležitější. Ovšem právě začátky bývají nejtěžší a přináší spoustu změn. Sympatická blondýnka Alice se tak jako mnozí další přestěhuje z malé vesnice do velkoměsta, kde nikoho nezná, zvyká si na spolubydlící na koleji, nové spolužáky i zcela odlišný systém výuky, musí se vpravit do života vysokoškolačky a hlavně se učí spoléhat sama na sebe. Stará přátelství prochází zkouškami i krizemi, vznikají však přátelství nová – a seznam ztrát, nálezů a především lásek se utěšeně rozrůstá, zvláště když kluků s hnědýma očima, Alčiných favoritů, je všude dost...... celý text

tittanie
09.07.2023

Jak se tak dívám, tak jsem tuhle knihu podle komentáře četla naposledy před třemi lety. A dneska jsem měla nějakou nostalgickou náladu, tak jsem se rozhodla pro tuto knihu. Musím říct, že společně s Kapkami rosy, patří od této autorky k mým nejoblíbenějším. Musím říct, že mě štvala Alčina vyplašenost ze školy, věřím, že jsem byla taky taková, ale...

gargamelka
08.05.2023 5 z 5

Knížka nás zavede na studentskou kolej, seznámí nás s vysokoškolským životem

Nermal
31.01.2023 4 z 5

Další holčičí příběh, tentokrát při nástupu na vysokou školu. Nové prostředí, noví kluci, nové zkušenosti, zkoušky v semestru. Přebrat kámošce kluka, či nepřebrat? Zkrátka samé nové starosti...

tittanie
04.09.2020

K této knize jsem se nedostala hned jak vyšla, ale o dost později, ani nevím proč, protože při jejím čtení jsem byla nadšená. Autorka strašně dobře dokáže popsat prostředí a vždy z toho mám úžasný pocit. Strašně se mi líbila postava Alice a Fausta, i když Štěpán, taky nebyl k zahození. A u některých hlášek jsem se smála nahlas.

Lucissia
23.04.2020 5 z 5

Taková příjemná oddychovka. :-)

lucie9998
30.03.2020 4 z 5

Hodnotím z pohledu náctileté holky, kdy jsem knihy pro dívky od Lanczové četla. Lanzovou jsem zbožňovala, navzdory tomu, že téměř vždy víte, jak to dopadne.

Fcelicka_maja
11.03.2020 3 z 5

Od začátku jasné, jak to dopadne. Proto to ale čteme, ne? Kamarád, kterej je až protivně děsně v pohodě, chudá holka toužící po troše lásky a luxusu to na začátku života lehce rozjíždí. Četla jsem jako náctiletá a šlo to. Dospělá žena nemá za dvě hodiny nad knihou co dělat, mohly by být levnější.

Ana72154
30.11.2019 3 z 5

Kniha ve které nevystupuje hrdinka v pubertě, ale dospělá dívka. Ten konec...

Aknel26
21.08.2019 2 z 5

Poprvé je hlavní postavou vysokoškolačka. Alice studovala stejnou školu, stejný obor a měla i stejné profesory jako já, no vážně! Dokonce i otázka ohledně četby v cizích jazycích padla, měli jsme z toho zkoušku (resp. kolokvium), takže z tohoto důvodu mi byla knížka blízká. Příběh byl ale průměrný, spíš slabší. Ani v jednom vztahu jsem Alici nedržela palce, snad až v tom posledním...

JancaMia
19.05.2019 5 z 5

jedna z nejoblíbenějších :)

LenkaGonn
25.03.2019 3 z 5

Rereading.
Tuto knihu jsem četla před 10 lety možná i více. Tehdy to pro mě byla jednoznačně 5 hvězdičková kniha. Teď po letech říkám je to odpočinkové, milé, vtipnými hláškami prosycené a celkem fajn ukončené čtení.

Angelika92
21.03.2019 5 z 5

Knihy od této spisovatelky mám ráda. Je to fajn pohodové čtení.

allfonsa
18.03.2019 5 z 5

Příjemná oddechovka až jsem někdy litovala, že nemám víc času na čtení :-)

Esmeralda168
29.11.2018 2 z 5

Překvapuje mě, jak vysoce je tahle kniha hodnocena. Já totiž přečetla od Lanczové hodně knih a tahle mi přišla jako ze všech nejhorší.
Kromě toho, že se jedna holka rozhodovala mezi více kluky, se v ní nic víc nedělo, žádné napětí. Nezaujala mě ani obálka. Měla jsem problém se knihou přebrodit ke konci. Možná to bylo tím, že jsem nikdy nestudovala na VŠ. Nevím.

Amneris
26.01.2018 5 z 5

Knížka mě velice bavila, vzpomněla jsem si na svoje začátky na vysoké škole a úplně jsem se v Alce viděla. Adam mi moc sympatický nebyl, tenhle typ kluků fakt nemusím. U Štěpána bylo jasné, že se bude Alce líbit, ale taky se nezachoval zrovna čestně, ačkoliv na konci zůstal s Johanou. Dominik mi byl sympatický od začátku, říkala jsem si, že kdyby se se svou slečnou rozešel, že by měl být s Alkou. Pevně věřím, že to dali dohromady :-)

amanek
03.04.2017 4 z 5

Líbila se mi, akorát jsem jí měla z knihovny a poslední stránka chyběla:-o Ale konec jsem si domyslela:-)

Doubravka1975
17.02.2017

Kniha se mi líbila jako zatím všechny knihy od autorky. I když jsem myslela, že Štěpán zůstane s Alkou

MíšaK.
23.10.2016 4 z 5

Zajímavá knížka. Je to zase něco jiného, nakouknout pod pokličku vysokoškoláků. SPOILER!!! Bylo fajn, že to nebyla nějaká osudová láska. Sice jsem fandila Štěpánovi, ale jelikož se řídím heslem, hlavně, aby byla hlavní hrdinka šťastná… jediné, co mi to zkazilo, je víra v to, že holka s klukem můžou být jen kamarádi. Ale nevzdávám to a hledám.

Ann98
18.07.2016 5 z 5

Knížka je moc pěkná. Líbí se mi, že se celou dobu neřeší vztah dvou lidí. Pravda, koho má Alice ráda a s kým zůstane, vyjde najevo až na samém konci knihy. Adam mi nebyl sympatický už od začátku. Nesnáším nevěru, zvlášť když se zjistilo, že jeho přítelkyně je těhotná! Štěpán se nezachoval férově ani k Johaně ani k Alce. Dominik byl takový kamarád do nepohody, prostě kamarád v dobrým i zlým (věřím, že se nakonec dal s Alkou dohromady).

Kekik
26.02.2016 5 z 5

Opět vynikající kniha od LL. Ostatně jako každá od této autorky. Rozhodně doporučuji a určitě vysokoškoláci budou s mnohém souhlasit s Alicí- přechod ze střední na vysokou není lehký. Zvláště, pokud se do nové etapy přiloudí i kluci, kteří Alici zamotají hlavu.
Román o lásce, důvěře, romantice, ale i lží, podvodů a nevěře stojí za přečtení.