Lásku dej lásce

Lásku dej lásce https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41277/bmid_lasku-dej-lasce-79r-41277.jpg 4 5 2

Francesca
16.08.2013

to Endaria: Josef Hora zemřel v roce 1945, tento výbor pochází z roku 1958 - a je silně tendenční, tzn. že do něj byly vybírány především básně z Horova proletářského období, které napsal ve 20. letech 20. století a které byly často sociálně a politicky laděné. Kdo chce poznat básníka Josefa Horu z jiné stránky, ať vezme do ruky sbírky Tvůj hlas, Dvě minuty ticha, Tonoucí stíny, Tiché poselství, Domov, Zahrada Popelčina (Popelka přebírá hrách, Rekviem), Jan houslista, Proud... nebo naopak Strom v květu, druhou sbírku z raného období. Když už výbory, tak "Čas, bratr mého srdce" nebo "Slunovrat", popř. cokoli, co vyšlo po r. 1989.

Endaria
03.12.2011 1 z 5

Přemýšlela jsem nad hodnocením nulou, ale... nemůžu. Ty básně jsou dobře napsané a v zásadě hezké. Jen jsem prostě nebyla schopná překousnout neustálé "Rudé" narážky, kráčejícího Lenina a davy dělníků. Skončila jsem ve druhém oddíle (kniha je rozdělena do tří) a nemyslím si, že ji někdy dočtu.

Josef Hora
česká, 1891 - 1945
1990  92%Proč nejsem komunistou
1986  76%Milostný listář
1927  68%Struny ve větru
1954  91%Domove líbezný
1931  80%Tvůj hlas

Kniha Lásku dej lásce je v