Láskosmrt

Láskosmrt https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26361/laskosmrt-26361.jpg 4 41 7

Otec s dcerou se vřítí do vesmírné bitvy mezi láskou a smíchem na jedné straně a bolestí a smrtí na straně druhé... Na asijských tržištích je žena s mocí svést jak tvé tělo, tak i duši... Mladý Sioux si musí vybrat správnou ženu, jinak spatří zánik svého národa... Federální agent, pronásledovaný vzpomínkou na své selhání při ochraně prezidenta, odhalí temné tajemství, které dokáže vyřešit jen pokřivená mysl... Ze zákopů první světové války k nám báseň promlouvá o hrůzách tohoto světa a přestupu na další... Objevte vzrušující spojení lásky a smrti. Vyzkoušejte lidskou sexualitu v bezuzdné, hrozivé hloubce a ochutnejte lásku, která si bezstarostně zahrává s vlastním zánikem. Vstupte do světa, který se nachází - občas děsuplný, občas vábivý - těsně za tím známým. Toto je svět vyhlášeného spisovatele Dana Simmonse. V tradici Kingových Different Seasons a Vampire Chronicles Anne Riceové nám předkládá své dosud nejambicióznější dílo. Kniha obsahuje i Umírání v Bangkoku, která vyhrála cenu cenu Brama Stokera jako nejlepší povídku roku 1994.... celý text

Povídky Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Perseus

Lovedeath , 1993

desert.fox
30.01.2020 3 z 5

Nebylo to ono. Umírání v Bankoku je nejlepší, jinak se mi povídky nijak zvlášť nelíbily. Nesplněná očekávání mi dovolují dát 3 bodíky.

Lenka.Vílka
22.01.2020 3 z 5

Z předmluvy psané autorem:
"Nakladatelé a čtenáři "vážných knih" dávají přednost sólovým novelám (jako Stařec a moře), kterým se přidá mnoho prázdných stránek dopředu a dozadu a všichni předstírají, že jde o román. Doufají, že si toho nevšimne nikdo důležitý, a čekají na Nobelovu cenu."

Neb o tom, že autoři novely rádi píšou (chápu proč) a o tom, že nakladatelé je zase tolik (ne)musí (chápu proč). Tohle mě baví :)

Ale o dost víc mě bavily povídky v knize. Tedy, až na ... ne, ne, ne, přečtěte si to u povídek, jestli vás to tolik zajímá ... a za top povídky rozhodně považuji ... tůdle, nůdle, zapněte si navigaci směr povídky ..., takže za mě průměrná sbírka.

Hodnocení sbírky je výsledkem průměru hodnocení povídek.

PS: vážně, vážně, krásně nádherně zpracovaná obálka. Koukat na ní neomrzí...

ziriant
12.10.2019 3 z 5

Na Simmonse trochu slabší, navíc delší povídky / novely nejsou úplně dle mého gusta, jelikož člověk se sotva začte a už příběh končí, což dokáže ubrat na kvalitě i dílům s větším potenciálem. Dobrých povídek je tak opravdu poskrovnu. Zde jsem úplně spokojená nebyla, proto to hodnocení lepším průměrem.

Finn69
13.08.2019 4 z 5

Pěkná sbírka pěti zajímavých (delších) povídek s motivem lásky a smrti, jak už napovídá titul.
Každá povídka je jiná, od až legračních Zubatých žen přes hororové Umírání v Bangkoku až po hodně pochmurného Velkého milence. Za mě pěkné čtyři hvězdy, doporučuji.

Erezka
15.05.2017 5 z 5

Mně se líbilo Umírání v Bangkoku, Zubaté ženy byly dlouhé, ale nakonec jsem se do nich začetla hodně. Vzpomínka je krátký úvod k pozdejšímu románu Flahback, který jsem četla dříve, takže nic nového. No a Velký milenec u mně velmi úspěšný. Těch pět hvězdiček je možná hodně, ale nechám je tam za Bangkok a Milence.

lazarus
05.12.2015 3 z 5

Mizerné jak několikrát použitý pytlík čaje. Slabé, nudné a nudné a ještě jednou nudné. Je tam jedna opravdu dobrá povídka. Originální a pervezní, přesně jak mají mazlíčci rádi. Ano, je to Umírání v Bankoku. Ovšem zbytek je nuda a šeď. A Zubaté ženy? No, tak to je kapitola sama pro sebe. Nedokázal jsem se přinutit ji dočíst.
Nakonec jsou ty tři hvězdičky možná trochu moc, ale nebyl jsem s to sepsut svého oblíbeného spisovatele.

doktorking
11.03.2013 4 z 5

absolutním tahounem této sbírky povídek je Umírání v Bangkoku které bylo i oceněno a kuli kterému dávám tak vysoké hodnocení jinak pruměr