Láskobraní

Láskobraní https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230480/bmid_laskobrani-230480.jpg 3 125 50

Román Láskobraní je výsostně ženskou četbou. Je příběhem ženy ve středním věku, na kterou doléhá syndrom prázdného hnízda a zároveň velmi těžce nese chování svého manžela, který ji nechává v prázdném domě i na vinici samotnou a plní si své obchodní (a jak se později ukáže i citové) sny a potřeby jinde. Nejprve bojuje, pak rezignuje, a když se blíží k samému dnu svých sil, vstoupí jí do života nový muž. Happy end? Ani v nejmenším. Autorka čtenářky provede příběhem, ze kterého přímo bytostně cítíte vůni právě utržených hroznů s takovou samozřejmostí a lehkostí, že závěrečné prozření vámi přinejmenším otřese. Co vše se může skrývat za zdánlivou idylou vinařského kraje? Stačí se začíst!... celý text

aljoska83
03.07.2023 3 z 5

Téma bylo fajn, kniha by se ale lépe četla bez sáhodlouhých vnitřních úvah. Konec byl takový odbytý.

Aleh
12.09.2021 3 z 5

Láskobraní je příběh, který se může stát a zasáhnout mnohé partnerské vztahy a zajisté se tomu i tak v mnoha rodinách po letech manželství děje, Každý touží po lásce, objetí a pocitu sounáležitosti.Ale každý má také své chyby. Romány Blanky Hoškové jsou především o vztazích. o obyčejných lidech, jejich radostech a starostech. Dobře se to čte a čtenář(ka) se jistě může i poučit. Zajímavé bylo i zasazení děje do vinařskéhlo kraje.

tatruszka
16.08.2021 3 z 5

Takovy nemastný neslaný příběh, téma docela zajímavé, ale styl psaní me nezaujal.

Ála1968
17.02.2021 3 z 5

Nebylo to špatné,ale přišlo mi to takové obyčejné.

hlentilka
05.01.2021 3 z 5

Pěkné, ze života, neurazí.

kulajda
30.10.2020 5 z 5

Líbila.

Nicol70
13.10.2020

Naprosto prostoduchá kniha, jakoby napsaná narychlo. Paní Hoškovou, už nikdy více.

Ála41
05.06.2020 3 z 5

Kniha není žádné,, terno,, spojené se čtením jedním dechem, ale není rozhodně špatná. Do situace, ve které se ocitli oba manželé, se podle mě může dostat v životě kdokoliv... A to mě na tom bavilo....že to nebyl tlak vymyslet za každou cenu zapeklite zápletky... Proste dej plynul tak pozvolna, jako to v životě prostě je. Co mě tam nebavilo, byla kamarádka Renata a její,, malá,, Renatka... To bych vynechala nebo to vymyslela nějak jinak.

marli58
26.05.2020 3 z 5

Noooo, moc to ve mně nezanechalo. Přečetla jsem asi před 14 ti dny a teď jsem si nemohla vzpomenout o čem to bylo. Hodí se jako odlehčení mezi náročnějším čtením.

hapac
19.02.2020 3 z 5

Knížku jsem četla již před nějakou dobou, na dovolenou jako dělané nebo jen tak ke kávičce či čajíčku.

sabca
12.02.2019 4 z 5

Knihu jsem si vybrala na plnění Čtenářské výzvy. Tuto spisovatelku mám ráda. Příběh odehrávající se ve vinařských Pavlovicích a částečně v Brně. Tak jak tu již někdo psal 1 hvězdičku strhávám za trochu odfláknutý konec.

andream
07.06.2018 2 z 5

Nenarocna kniha, na dovokenou super... jinak ve me toho moc nezanechala....

Kerberos
02.06.2018 4 z 5

Příběh byl ze života,dobře se četl.A konec nebyl až tak překvapivý,podobné románky tak často končí.

kulzuz
23.02.2018 1 z 5

Tato kniha mě zrovna moc nenadchla, konec byl zvláštně rychle odbytý.

rafty
21.02.2018 5 z 5

Kniha u které jsem si říkala - "to nevymyslíš, to může napsat jen život". Příběh, který v určitém věku může potkat každou ženu.

Hvězda659
21.02.2018 5 z 5

Doufám, že do této situace se nedostanu, ale s hlavní hrdinkou jsem soucítila.

popeluška
09.12.2017 5 z 5

Kniha je krásně oddechová, dobře se čte, je ze života. Je to moje první kniha od autorky a určitě si přečtu její další knihu :-) až budu mít chuť na pohodové čtení :-)

Míša.84
24.10.2017 1 z 5

Kniha mi přišla dost natahovaná. Nudna. Obcas jsem se ovsem i zasmala.

Klára90
18.10.2017 3 z 5

Když jsem si knihu půjčovala, tak jsem od ní neměla žádná velká očekávání, takže mě kniha nezklamala. Jde o nenáročný příběh, který mě ze začátku moc nebavil, ale pak jsem zjistila, že ho přeci jen potřebuji dočíst, abych zjistila, jak to celé dopadlo. Postavy mi přišly trochu ploché a dost předvídatelné. Nicméně kniha svůj účel splnila - čtení na odreagování od všech těch knih s krimi zápletkami a velkými starostmi. Co se mi na knize velmi líbilo je prostředí, ve kterém se odehrává.

Jessybelle
02.10.2017 4 z 5

Knížka je čtivá, i díky krátkým kapitolám. Chvílemi mě mrazilo, protože něco podobného prožívala má švagrová...

Blanka Hošková
česká, 1967