Laskavost, jasnost a porozumění

Laskavost, jasnost a porozumění https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32688/laskavost-jasnost-a-porozumeni-32688.jpg 4 7 2

Tato kniha je všeobecně považována za nejčtivější, přestože je jedním z nejzásadnějších a nejobsáhlejších dalajlamových děl. Toto oslavné nové vydání první knihy shrnující učení dalajlamy v anglicky mluvícím světě se časově shoduje s historicky pětadvacátým výročím první série dalajlamových přednášek o tibetském buddhismu v Severní Americe. Kniha byla přeložena do dvanácti jazyků a je dokladem autorovy laskavosti, jasnosti a hlubokého vhledu do problematiky. Dvacet kapitol knihy je prakticky uspořádáno do vývojové řady, aby čtenáři snadno pochopili pozadí potřebné k hodnocení pozdějších složitějších témat. Učení obsažené v knize jako celek představuje mapu tibetské duchovní kultury a shrnuje všechna témata, k nimž se dalajlama opakovaně vrací.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Pragma

Kindness, Clarity and Insight

petrucha86
26.01.2020 4 z 5

Některé kapitoly jsem musela přeskočit, neb bez podrobné znalosti tibetského budhismu jim nelze porozumět, soubor Mými vlastními slovy mi seděl víc. Ale i tak byla přínosem!

LordSnape
23.01.2013 4 z 5

První souhrnná kniha Dalajlamy, která jako ve většině případů v sobě obsahuje přeložené přednášky z různých koutů světa. Jeho Svatost mluví o všech podstatných věcech, které jsou v jeho pozdějších knihách více rozšířeny a zopakovány. Je to vhodné jako úvod pro další podobné knihy o tibetském buddhismu i když jde místy o docela odborně pojatý text. Každopádně doporučuji aspoň přečíst kapitolu "Cesta k osvícení".

tibetská literatura

Kniha Laskavost, jasnost a porozumění je v