Láskavec

Láskavec https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147812/laskavec-147812.jpg 4 300 96

Láskavec je príbehom troch mladých ľudí – svätca Johna Caldwella, hriešnika Treya Dona Halla zvaného TD a anjela Catherine Ann Bensonovej, vyrastajúcich v malom texaskom mestečku, ktoré žije a umiera spolu s piatkovými zápasmi stredoškolského amerického futbalu. Osud vrhá dlhý tieň na tieto tri prepletené životy. Spája ich ťažký údel, ale aj úspech, ktorý im všetci predpovedajú. Trey a John sú futbalové hviezdy mesta, najpopulárnejšie osobnosti v škole, najlepší priatelia a zároveň najväčšie protiklady. Catty je krásna, skromná a inteligentná. Do životov oboch chlapcov zasiahne ako blesk. Ako čas plynie, priateľstvo sa mení. Catty dá prednosť Treyovi a John potichu rezignuje. Všetko narušia až dramatické udalosti pred posledným futbalovým zápasom. V úsilí zosmiešniť súpera TD nešťastnou náhodou spôsobí smrť chlapca. Trey a John sa rozhodnú mlčať a skutok nafingujú ako samovraždu. Udalosti však naberú rýchli spád. Spoločné cesty trojice sa na dlhých dvadsať rokov rozdelia. Trey sa ako bývalá futbalová hviezda a životom skúšaný muž napokon vracia domov. Staré rany sa otvárajú a umlčané hriechy sa opäť vyplavujú na povrch. Mesto je hore nohami... Vďaka autorkinmu dramatickému talentu, nezabudnuteľným postavám a zvratom v deji čitatelia právom zaraďujú román medzi to najlepšie v súčasnej americkej literatúre.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (SK)

Tumbleweeds , 2012

KerliDepp
KerliDepp
23.03.2024 4 z 5

Začátek knihy hezký, příběh dětí které spojí určité tragédie a vznikne mezi nimi silné přátelské pouto. Babička od Kathy a teta Treye jsou sympatické paní, které dávají lásku všem třem dětem a tvoří tak jakousi rodinu. Avšak jedna zášť zlomí tohle nerozlučné trio až do jejich dospělosti. Konec knihy je napínavý ale škoda, že urychlený a navíc to autorka podle mě celé moc zbytečně překombinovala.

Janulka81
Janulka81
13.10.2023 5 z 5

Úžasně čtivá kniha o přátelství, lásce a zradě.

niknikita
niknikita
22.09.2023 3 z 5

Bavilo mne to do první poloviny a pak jsem zjistila, že se děj ubírá do nějakého propletence. Zkrátka překombinovaný příběh a konec jsem jenom prolistovala.

shecoola
shecoola
14.09.2023

Mne sa ten koniec páčil, konečne som bola v takom tom očakávaní nevyhnutného a potrebovala čítať ďalšiu a ešte ďalšiu kapitolu, aby som vedela ako to napokon dopadne. Než som však k tomu záveru knihy došla, tak mi ten dej prišiel až príliš zbytočne popisovaný a natiahnutý. Šlo by to skrátiť.

AlexandraBane
AlexandraBane
09.09.2023 4 z 5

Nádherný příběh o lásce, přátelství, tajemstvích a zradě, které vyústí v tragédii. Jen z toho konce jsem trochu zmatená

Merynkaw
Merynkaw
21.08.2023 4 z 5

Pěkné čtení o lásce a přátelství. Jen ten závěr mi přišel nějak rychlej a překombinovanej.

4xbabča
4xbabča
06.07.2023 5 z 5

Krásná kniha, příběh tří přátel od dětství až do dospělosti, kde je opravdové přátelství na celý život, láska, ale i smutek a zklamání, které hodně překvapí. Autorka opět nezklamala a kniha je opravdu příjemné a pohodové čtení a nelze jinak, než doporučit k přečtení.

Radimka
Radimka
03.07.2023 4 z 5

Poselství růží se mi líbilo o něco víc. Tady mi trochu vadil ten překombinovaný konec. Nicméně se mi to hezky četlo a bavilo mě to. Stejně jako Poselství je to kniha plná životních omylů a toho, co by kdyby. Krásně napsaný příběh tří kamarádů, jejich životní propletenec lásky, zrady, nenávisti až do konečného zúčtování.

Sixtínka
Sixtínka
09.01.2023 4 z 5

Pohodové čítanie. Niektoré pasáže boli pekné, iné sa mi zdali trochu rozťahané. Neohúrilo ma to, ale ak si chcete spríjemniť pár večerov, myslím, že neoľutujete.

AlenaF
AlenaF
08.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Krásný příběh o přátelství, lásce, odpouštění. Ale také o zradě a pomstě. Moc jsem si čtení užila.

Sofonisba
Sofonisba
15.02.2022 5 z 5

Úžasná kniha, která si podmanila nejen mě, ale i manžela :-).

zandu
zandu
21.09.2021 5 z 5

Příběh o přátelství, lásce, nenávisti, o pokrytectví a pokoře... Zaujme a nepustí, dokud nedočtete.

asam
asam
20.09.2021 4 z 5

Kniha plná romantiky, ale naleznete zde tajemství, napětí a dokonce i prvky detektivky.
Oddychové čtení, pěkně se čte. Doporučuji.

Szilvia1
Szilvia1
07.05.2021 5 z 5

Dlouhé stíny jsem přečetla v madařštině,byla to moje první knížka od této autorky a od té doby jsem ve střehu,kdy jakou knihu vydá a hned se na tu knížku těším.Je mojí velmi oblíbenou autorkou.

Romanka687
Romanka687
26.02.2021 5 z 5

Za mě šest hvězdiček. Moje hodně oblíbená kniha, od mé oblíbené autorky. Už se těším na Váżku :)

Kopretina
Kopretina
20.12.2020 4 z 5

Něco mezi trillerem a romanťárnou. Četlo se to rychle, některé pasáže mě zasáhly, některým jsem nevěřila.

martina.culik
martina.culik
01.11.2020 4 z 5

Je to první kniha od této autorky, kterou jsem četla a bavila mě od začátku do konce.
Příběh i postavy byly zajímavé a dobře vykreslené - měla jsem trochu problém rozhodnout se, kdo je pro mě vlastně ten hlavní hrdina, kterému bych měla fandit, ale i to na tom vlastně bylo zajímavé.

pivonka_1
pivonka_1
15.07.2020 5 z 5

Od autorky mám za sebou Poselství růží a Sen o Somersetu. Nyní jsem se pustila do této knihy, protože styl psaní autorky mi prostě sedí. Stylově bych ji přirovnala k Ptákům v trní, zkrátka stará dobrá klasika. Kniha je čtivá, má atmosféru, super příběh a až na některé zvraty, které byly na můj vkus už trochu přitažené za vlasy, bych celkově hodnotila velmi pozitivně. Na závěr chci podotknout, že s Poselstvím růží nemá kniha krom obálky vůbec nic společného.

VeraPaci
VeraPaci
08.06.2020 5 z 5

Nečekaně, poutavě, silné.

martinaandulka
martinaandulka
01.12.2019 4 z 5

Dlouhé stíny neni pokračování Poselství růže a Sen o Sommersetu,ale samostatný román.Začíná dětstvím kdy sirotek Kathy přijíždí bydlet k babičce do Texasu kde potká 2 kamarády a stanou se velkými nerozlučnými přáteli,ale bohužel tragedie a těhotenství Kathy je rozdělí.... .Příběh se čte pěkně,ale jsou tam dvě nereálné věci,kterým ubírám hvězdičku.

milostné romány ságy

Leila Meacham