Láska z Orientu

Láska z Orientu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357622/bmid_laska-z-orientu-VtS-357622.jpg 3 23 6

Růžová kolekce série

Život Violy Brookfieldové připomíná procházku růžovou zahradou – ovšem jen do té doby, než její rodiče tragicky zahynou. Zlomená Viola pak v beznaději přijme nabídku své tety, lady Wakefieldové, aby za ní přijela do Indie. Ani v daleké cizině však nemá jednoduchý život. Angličané jsou ve sporu s Ruskem a nebezpečí číhá na každém kroku – a kromě toho se zdá, že ji lord Wakefield pod střechou svého domu vůbec nechce. Věci se ještě zkomplikují, když se seznámí s pohledným hrabětem z Davenportu. Není totiž jediná, komu je v jeho přítomnosti dobře, a brzy pochopí, že mladé dívky mohou být stejně nebezpečné jako ruští špioni. Když pak odhalí tajné ruské plány, odvážně se rozhodne o nich získat důkazy. Dostane se k ní hrabě včas, aby ji zachránil? A jaké tajemství skrývá její strýc? Dokáže Viola najít lásku v nebezpečné a tajemné Indii?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

For Ever and Ever , 2007

spiderlily
13.11.2022 odpad!

(SPOILER) Chtěla jsem po delším čase zkusit dobovou romanci. Celý děj by se dal splácnout na pár vět. Postavy jsou spíše karikaturami jako v pohádce - dokonalá slečna (ctostná, milá,...), zlá soupeřka (protivná, nevychovaná,...) a voják (skvělý, který si hned uvědomí, že dokonalou slečnu miluje). O ději ani nemluvím, většinou jde o nezajímavý popis nezajímavých událostí. Trochu dramatu se objeví až na konci. Knize by prospělo méně vaty a více nějaké akce nebo aspoň více setkání dvou hlavních protagonistů - milují se po pár setkání, kdy si skoro nic neřeknou? Tohle je moje třetí historická romantika, nechci ji však dávat do kontextu s dvěma předchozími, protože by to byla velká urážka ve všech směrech.

BackToTheStars
13.11.2020 2 z 5

... Já jsem se jen bavila nad tím, že po druhé schůzce s ním již věděla, že ho miluje. :D
Přečteno během chviličky. Upřímně mě to spíše pobavilo. Nějakou hloubku bych v tom fakt nehledala. :D

janqa410
01.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Další příběh z pera Cartlandové. Co o něm tak říct - četl se mi mnohem lépe než předešlý kousek "Bohatství lásky". Děj byl více akční, napínavý a Violu jsem měla ráda hned od počátku, přece jen to co zažila, že tak náhle přišla o rodiče a najednou se rozhodla přeplout zemi a přestěhovat se do Indie, tím by si získala snad každého empatického člověka a dobrodruha. Další sympatická postava je teta Mary, která sice mohla pociťovat nějakou nevraživost mrtvé mladší sestře, ale i tak měla srdce na dlani a byla moc milá. A konečně, hrabě Charles Davenport, miláček společnosti, velká osobnost, krasavec a správňák, ono by to ani jinak asi nešlo, přesto jsem věřila, že si cestu k Viole najde a našel. Navzdory Millicent, která byla vylíčena opravdu věrohodně, pěkná mrška. Nakonec tedy každý dostal to, co si zasloužil. Viola Charlese a hrabě ji, teta Mary znovu nalezla lásku manžela, a Millicent kopačky, na můj vkus sice až příliš ohleduplné, ale tak to asi gentlasi dělávali. Nu budiž. Jediné, co ne nutí dat tři * z pěti je, že jsem se nedočkala bitvy s únosci, tu jsem trošku předpokládala a taky uspěchaného konce, najednou "miluji tě" sem, "miluji tě" tam a šlus. Skoro jako by se autorka chtěla v celé sérii vlézt do 160 stran. Ale co, proti gustu...

Terisek99
24.03.2019 5 z 5

Kniha se mi strašně zalíbila. Přečetla jsem ji za pár hodin. Rozhodně doporučuji si přečíst.

JitulHa
04.02.2019 3 z 5

V rámci svého žánru se zcela určitě jedná o klasiku, neboť autorčino jméno je hodně zvučné. Je to vlastně jedno z mých prvních setkání s dobovou romancí, nejspíše nejsem úplně cílová skupina podobných knih, ale i tak si myslím, že jejich fanoušci si zde rozhodně přijdou na své. Nicméně za mě tedy příběh neurazí ani nijak zvlášť nenadchne.

alnahu
09.07.2018 3 z 5

Oddechová kniha na jedno letní odpoledne ve které nechybí láska ,ale i nebezpečí.