Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1162 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

peeetta
04.09.2022 4 z 5

Pěkné popisy prostředí Skalistých hor, intimních situací - dokázala jsem se vžít do pocitů hlavní hrdinky Leny. Od půlky knihy jsem se nemohla odtrhnout, musela jsem ji dočíst. Dlouho se mi nestalo, že bych se tak začetla, abych nemohla usnout. Ačkoliv to je klasická romantická četba, moc se mi to líbilo.

Arianne
01.09.2022 3 z 5

Musí se autorce nechat, že vystavěla krásný příběh s kouzelným pozadím. Příroda Skalistých hor navozuje poklidnou romantickou atmosféru, i když by ji hlavní protagonisté mohli o něco víc věnovat. Co se týče faktů, jako práce au-pairky, jejího vztahu k rodině a následně snahy o studium a hledání vlastní cesty, to bylo dost odfláknuté a taková kulisa "jen tak mimochodem". Ale nic hlubokomyslného jsem nečekala a tak jsem nebyla zklamaná.
Těším se na příběh Izzy.

Gabriela456
26.08.2022 5 z 5

Naprostá nádhera. Během čtení jsem si přála být Lenou. Krásné prostředí, "pohodová" práce a super parta přátel. Už se těším na další díl. Určitě se ke knížce vrátím.

desejka
26.08.2022

Miluju knihy,kde je tak krásně vykreslené prostředí, hned bych se tam vydala příběh krásný romantický

keiko33
19.08.2022 5 z 5

To bol tak milý a sladký príbeh. Romantický oddychovka na zdvihnutie nálady. Aj keď príbeh bol jednoduchý, no pútavo napísaný. Ja tento štýl nemeckých spisovateliek mám rada. Zatiaľ má žiadna výrazne nesklamala. Príbeh mi pripomenul moju obľúbenú romantiku Popolušku na snowboarde. Len v opačnom garde. Nemka sa vydala do Amerika. Všade hory a sneh. Ryan bol taký sladký, "nasratý" na celý svet. V jednu chvíľu mal všetko a v druhej o všetko prišiel, takže nieje nič zvláštne že sa správal odporne. No našťastie sa objavila bláznivo oblečená Lena, ktorá mu ukázala, že keď nejde o život, nejde o nič. Že, keď nemôžeš robiť jednú vec, tak je mnoho ďalších, ktoré naňho čakajú, hlavne že má pri sebe tú správnu osobu.

lucie5197
19.08.2022 3 z 5

Upřímně nejsem moc odvařená ze všech těch německých autorek se kterými se roztrhl pytel, protože je to vše jak přes kopírák. U této knížky mě zaujala anotace, takže jsem tomu dala ještě šanci. A jo je to naprosto plné klišé, dokonce to má i scénu, kde se vzájemně natírají barvou :D Pobavila mě "práce" au-pair, vůbec bych se nedivila kdyby díky této knížce měly agentury xx nových zájemkyn, dle této knížky totiž práce aupairky neobnáší nic jiného, než poznávání a zamilovávání se do nadprůměrně hezkých kluků, spousta zábavy, barů a vířivek a práce jen ta, kterou si vyberete :D I přesto všechno to vlastně nebylo tak zlé. Bylo to čtivé a oddechové, což by tenhle typ knih být měl, hlavní postavy nebyly nesympatické, ale zároven jsem se s nimi ani nijak víc nesžila, na to byly takové ploché, tuctové. Jako nenáročná kniha na léto dobrý :-)

veronika4937
17.08.2022 5 z 5

Příběh je rozdělený do opravdu krátkých kapitol a čte se neuvěřitelně lehce. Postavy mi byly sympatické, Ryana jsem si představovala jako Ryana ze seriálu O.C. California :-). I když je mi už o nějaký ten pátek víc, než Ryanovi a Leně, jejich příběh jsem si moc užívala a prožívala ho s nimi. Skvělé čtení na dovolenou, ať už letní nebo díky atmosféře hor i na tu zimní.

Anie94
12.08.2022 4 z 5

Co bych chtela na zacatek vyzdvihnout je urcite ctivost. A to nesmirna! Byt uz nemam na tyto pribehy vek, hned jsem se do nej zamilovala. Pribeh, prostredi, postavy... Proste top.

Lena i Ryan mi byli od zacatku sympaticti a fandila jsem jim z celeho srdce. Autorka umi vse barvite popisovat, takze jste meli pocit jako byste stali vedle hrdinu a jen z povzdali jste je sledovali primo na miste, slyseli pod vlastnima nohama krupat snih a na jazyku citit chut horke cokolady.

Vztah mezi postavami se vyvijel pomaleji, ale o to to bylo krasnejsi. Co mi tedy nedovililo dat knizce 5⭐ bylo to, ze obcas jsem Ryanovi nerozumela, nevyznala jsem se v nem a bylo tezke ho pochopit. Dalsi minus bylo to, ze tam Lena jela jako au-pair, ale z tohohle zivota v deji nebylo skoro nic, spise to pusobilo jako by tam byla na vylete. Jinak bych chtela knizku moc doporucit, a to nejen romantickym dusim! Je to jedna z mala knizek, ktera me zahrala u srdce.

luzajickova
03.08.2022 5 z 5

Lilly je užasná autorka, dost mi připomněla Monu Kasten, připadá mi, že její příběh je podobný, ikdyž tento se koná v Green Valley, kdežto příběh od Mony ve Woodshillu. Od knihy jsem se absolutně nemohla odtrhnout, pohltila mě až tak, že jsem doslova hltala každé slovíčko..
Je to zajímavé vyprávění a navíc jsem o Au-Pair ještě nečetla a neviděla žádnou knihu, díky tomu pro mě byl příběh něčím nový a zajímavý. Když Ryan a Lena šli na túru, tak jsem si hned vzpomněla na Kaidena a Allie (M.K. – Začít znovu). Ryan byl zpočátku hajzlík nebo mi to tak jenom připadalo, ale poté jsem si ho zamilovala, stejně jako Lenu. Samozřejmě i Cooperovi, kterým Lena hlídala Liama, jsem si oblíbila. Líbilo se mi, jak Lena dokopala Ryana něco dělat. Měla na něj dobrý vliv, kdyby nepřijela, tak by nejspíš nedělal nic jiného, než že by se utápěl v lítosti a bolesti. Trochu mě naštvalo to, co udělal skoro ke konci, myslela jsem si, že to nakonec neudělá, ale bohužel jsem byla naivní. Abych nezapomněla, Lena je Němka, ale mluví v knize anglicky a vše je nakonec přeložené do češtiny, takže je to trochu matoucí, ale naštěstí je vždy pochopitelné nebo naznačené, kdy promluvila německy. Určitě se těším, až si přečtu příběh Willa a Izzy, naštěstí už je přeložený, tak si ho budu moct přečíst v klidu. Ještě bych chtěla dodat, že konec byl uspěchaný a chyběly mi tam ta dvě důležitá slůvka, které si neřekli, což mě zamrzelo ale co už.

Karina_
31.07.2022 5 z 5

Klasický romantický příběh, ale krásný Hezky se to četlo i když se dalo předpokládat, co se v ději stane.
Každopádně klasický příběh o lásce.

helča5
31.07.2022 5 z 5

kniha se krásně četla,miluji hory a příběhy z tohoto prostředí,čtení na léto-ideální

regulax
27.07.2022 4 z 5

Sladká romantika, vysněná až nereálná práce au pair, za mě slabý popis horské krásy, oddychové čtení na letní dovču.

Leído
23.07.2022 3 z 5

Ryan se mi líbil, Lena o něco míň. Nechápala jsem smysl její práce. Přišlo mi, že matka vařila, dokonce chystala snídaně, starala se o děti a Lena jezdila po výletech, chodila do baru a pomáhala s rekonstrukcí. Takhle to bylo podané. Asi se taky přihlásím k takové brigádě :) Green Walley jsem si zamilovala a proto si taky přečtu druhý díl. Trochu doufám, že bude lepší. Za mě tato knížka průměr.

emve
20.07.2022 4 z 5

Tahle knížka je zkrátka strašně "milá". Přímočarý, nekomplikovaný příběh, neuvěřitelně lehce se čte, všechno dopadne, jak má. Pohlazení pro každé srdce, které potřebuje svou dávku romantiky. :) Jen teda jsem si nedovedla představit ty výbuchy zlosti u Leny, zkrátka mi to k ní nesedělo... ale to je detail. Pokud potkám pokračování, určitě po něm sáhnu.

Toledo
19.07.2022 5 z 5

Jej, tak to bylo báječné čtení. Moc se mi to líbilo.
Postavy byly skvělé, mělo to vše, co si od těchto knížek přeju a bravúrně to do sebe celé zapadlo. Prostě lahůdka, nemohla jsem to odložit.

Lucy.
18.07.2022 5 z 5

Nové začátky jsem si naprosto zamilovala. Jak už to u young adult bývá, nenáročný jednoduchý děj, který mi však vůbec nevadil, naopak, mám tohle oddychové čtení ráda. Hezký popis tamní krajiny, Ryan - typický náladový hezounek, který se nakonec přeci jen vzpamatuje a Leně se otevře, tudíž romantická linka neměla chybu. Skutečně se budu teď opakovat, ale také mě trochu zarazilo, že v knize nebyla činnost au-pair příliš popsaná. Ano, sem tam vozila syna té rodiny do školy, ze školy, ale to bylo skoro to jediné, co jako vyslaná au-pairka vykonala. Poměrně dost času trávila právě s místními vrstevníky, avšak nemůžu říct, že by mi to nějak zvlášť vadilo. :)

januska82
16.07.2022 5 z 5

Kniha sa mi páčila. Bolo to také ľahké čítanie...Trošku ma zarazilo, že Lena robila aupair, ale dosť málo bolo spomenuté, že trávi čas a stará sa o malého chlapca. Ale zase na druhej strane, príbeh ich lásky - Lena a Ryan, nemala žiadnu chybu. Hneď sa aj púšťam do druhej časti.

JariMachova
10.07.2022 2 z 5

Pokud od knihy nečekáte hlubokou myšlenku a nic moc velkého, očekáváte v podstatě přímočarý děj, rozhodně vás kniha nezklame. Mě však z nějakého důvodu nesedla. Lena mi přišla, jako by měla uvažování patnáctileté, nevybouřené puberťačky a celý svět musel být podle ní. Ryanovu zahořklost bych očekávala u mnohem staršího člověka, se kterým se život nemazlil. Chápu, že ztráta sportovní kariéry je tragédie, ale Ryan dál mohl třeba trénovat, nebo se jinak angažovat ve sportu.
Rozhovory mezi Ryanem a Lenou mi přišly jak ze střední školy. Navíc práce au-pair je podle této knihy spíš jako placená dovolená (nechci urazit žádnou zkušenou au-pair, nebo kohokoli kdo hlídá děti, protože podle mě je to sakra náročný!). Abych nebyla jen negativní, tak třeba postava Izzy mi přišla hodně fajn a sympatická. Jinak mě příběh moc nezaujal, byl prvoplánový. Z mého pohledu se v rámci žánru najdou určitě lepší knihy.

Petulk@
06.07.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem, super. Vřele doporučuji, hlavně na letní čtení u vody se hodí knížka parádně..

Lucyk01
04.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Wow, prostě wow. Nemám slov. Toto byla dokonalost, nevím, proč jsem knihu takovou dobu odkládala, protože ji mám už od doby, co u nás vyšla. (16.8.2021)

Kniha se četla sama, stránky mi pod prsty ubíhaly rychle. Od začátku jsem si zamilovala Lenu a samozřejmě i Ryana. Milovala jsem, jak se navzájem drásali nervy a jak Ryan měl ty svoje "nálady" a jak se mezi sebou slovně napadali a on si z Leny dělal v jednom kuse srandu. Hodně, ale hodně jsem se bavila, smála, prostě plná emocí naráz. Těch milion scének, trapných scének, to bylo něco. Teda i postelové scénky, na které si nějakou dobu budete muset počkat, ale stojí to za too. A ta chemie mezi nimi a Ryan a jeho slova lásky uuuu už se celá rozplývám

‼️‼️‼️MINI SPOILER‼️‼️‼️
Každopádně se mi zdálo, že Amy a Jack Cooperovi, natož, že platili Lenu za hlídání a pomoc, tak byli hodní, že Leně toho tolik dovolili. Jinak bychom se nehli z místa a mezi Lenou a Ryana by žádná přitažlivost ani chemie nevznikla. Ale nemyslím si, že by v reálu to takhle nějak probíhalo.
A taky konec se mi zdál hodně uspěchaný, že asi 5 stránek před koncem byli oba dva hlavní protagonisté rozhádaní nebo spíše Lena byla naštvaná na Ryana a najednou se tam objevil a ona mu všechno odpustila a hotovo, konec.
‼️‼️‼️KONEC MINI SPOILERU‼️‼️‼️

Naštěstí happy end, ale stejně mě zajímá, jak to s nima bude dál a další podrobnosti, proto doufám, že se to dozvím v dalším dílu, i když tam už nebudou hrát hlavní roli, ale stejně je budu v povzdálí sledovat.

Knihu všem DOPORUČUJI ️

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987