Láska z deníku

Láska z deníku https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378003/bmid_laska-z-deniku-cku-378003.jpg 4 210 71

Emily se po rozvodu vypraví na místo, které v dětství nejvíc milovala – na kouzelný ostrov Bainbridge, kde žije její svérázná teta Bee. Představa klidné dovolené se rozplyne v nenávratnu, když potká pohledného souseda své tety Jacka a vzápětí narazí na svou dávnou lásku Grega. Emily je oběma muži okouzlena, problém ale je, že neví, kterým víc. Pak však v tetině domě objeví starý červený deník, jehož četba ji úplně pohltí – vypráví milostný příběh ženy, která na ostrově před časem žila. Je možné, že se deník k Emily nedostal pouhou náhodou? A jak souvisí s jedním z mužů? Jedno je jisté – díky němu Emily pochopí, kam skutečně patří.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

The Violets of March , 2011

mmartass
24.03.2024 5 z 5

Krásný romantický příběh, který vás vtáhne do dávné minulosti rodiny a odkryté její skrytá tajemství. Tohle je moje první knížka od Sarah Jio a musím uznat, ze se mi kniha moc líbila a nemohla jsem se od zajímavého příběhu odtrhnout. Určitě si od ni přečtu další knihy.

Kristy.Seb
02.03.2024 4 z 5

Láska není skleníkové květina, neochotně přinucená ke květu. Láska je plevel, který nečekaně vyraší na okraji silnice.

Tak, a já vůbec nechápu ty vztahy, úplně jsem se v tom ztratila... Což mě dost mrzí, protože to jinak byl moc hezký příběh.

evineckY
19.02.2024 5 z 5

Lidičky, nebojte se ptát, protože to nejhorší je si domýšlet pravdu,
která většinou pravda není...
Moc pěkný román plný nepravd, tajemství, nenaplněné lásky a deníku.
Když manželství začíná nevěrou, je to začátek konce.
Příběh o dvou dějových linkách a obě se mi moc líbily, jen ta z dávné
minulosti je tajemná, ale obě jsou hořkosladké.

„Láska není skleníková květina,
neochotně přinucená ke květu.
Láska je plevel, který nečekaně vyraší na okraji silnice.“
Ano, tahle láska, tu jsem nevytvořila. Sama vzklíčila. Nešlo ji zastavit.

monika0181
20.01.2024 5 z 5

Nejvíc souzním s komentáři Dámaskloboukem a Marla.
Příběh o nenaplněné lásce, lidských chybách a nápravě tajemství, i když už je pro některé bohužel pozdě.
Kniha mě trefila v dobu, kdy jsem ji přesně potřebovala. Nic sladkého, nic erotického, nic těžkého k přemýšlení.
Je to lehký tajemný smutný příběh protknutý celoživotní láskou a zklamáním.
Emily se po rozvodu vrací ke své tetě, kde trávila v mládí letní čas a cítila se tam dobře. Chce si srovnat život a začít znovu. Místo toho začne odkrývat staré rodinné tajemství...
Příběh popisuje, jak život není vždy jednoduchý a umí nám pěkně zamíchat kartami. Jak můžeme celý život někoho milovat a přesto naše láska nenajde naplnění. Působí to možná smutně, přesto je kniha plná lásky. A slzy mi tekly až na posledních stranách.
Příběh má otevřený konec, nečekejte happy end. Přesto je tam řečeno dost.
Asi by mě víc zajímalo, jak byl příběh dál u Emily a Jacka, ale i to tam lehce uzavřeno. Pointa příběhu bylo odhalené tajemství.
Kniha rozhodně zůstane v mé knihovně.
Jistě sáhnu po dalších knihách autorky.

sidonka
23.12.2023 4 z 5

Krásný příběh s dvěmi časovými linkami, kdy nenaplněná láska z minulosti rozhoří lásku v současnosti

karin4338
15.07.2023 5 z 5

som nadšená, krásny príběh, kde sa Emily snaží dopátrať pravdy.

Kskaja
30.04.2023

Po 130 stranách jsem ti vzdala. Na čtení jsem se netesila. Příběh mě nezaujal.

kacenka0239
23.09.2022 3 z 5

Celkem fajn oddechovka. Neurazilo, ale ani nijak zvlášť nenadchlo.

KatkaHutyrová
01.07.2022 3 z 5

Tohle je knížka, která tak nějak klame tělem. Vypadá jako nenáročná letní lovestory, zatímco pod obálkou se skrývá příjemný a čtivý příběh, který je plný rodinných tajemství.
Bohužel, víc se mi líbila linka z minulosti než ze současnosti - té současné je tam ovšem mnohonásobně více.

Trochu mě štvala hlavní hrdinka - zejména v okamžicích, kdy se nemohla rozhodnout, kterého ze svých ctitelů si vybere. Na holku přes třicet mi to přišlo trochu zvláštní.

Knížka má otevřený konec, takže finále mě zklamalo... Přesto, celkově můžu knihu doporučit. Na dovolenou, k bazénu na lehátko nebo třeba do deštivého dne, je to značka ideál.

Ana72154
13.06.2022 4 z 5

Na začátku jsem byla trochu rozpačitá, ale poté jsem se začetla velmi snadno. Příběh z minulosti mě velmi zaujal.

AndreaP.
06.03.2022 3 z 5

Taková romantická oddechovka o lásce a odpuštění, vině a trestu. Má dvě roviny děje, což na mě působilo hlavně ze začátku trošku chaoticky a měla jsem problém se zorientovat, kde zrovna jsem. Příběh jako takový je ale čtivý, i když na mě trošku neuvěřitelně překombinovaný.

Belanna
06.01.2022 4 z 5

Knížka je jako stvořená pro oddych. Děj posazený na krásné ostrovní místo, stará tajemství, která se postupně odkrývají. Nechybí romantika, úsměvné i smutné chvilky. Em jsem si oblíbila a i ostatní postavy byly příjemné. Celkově na mě knížka udělala velmi dobrý dojem.

Terka18
04.12.2021 5 z 5

Tento příběh byl krásné počtení a pohlazení po zamilované duši. Čtení se mi moc líbilo a užívala jsem si ho. Není to nic náročného na čtení a to jsem zrovna potřebovala. Jen bych chtěla, aby část s Jackem byla trošku rozvinutější, ale i přes to krása.

Lofda
26.11.2021 2 z 5

Tak nevím, asi jsem po knížce nesáhla ve správnou dobu. Četla jsem ji poměrně dlouho a čím déle jsem četla.. No nic, za mě zbytečně překombinované, málo uvěřitelné. Je mi líto, tohle čtení mi nesedlo a nespraví to ani ta krásná obálka.

Dámaskloboukem
25.10.2021 5 z 5

Mám rada normální knižní hrdiny, prosté nadpřirozených vlastností či roztodivných deviací.
Hlavní hrdinka si mne získala už v první kapitole svým prohlášením: “Můj život je oproti tomu nuda. Nikdo mi neumřel. Nemám žádné trauma. Nepřišla jsem ani o kočku. Máminu kocourovi je dvaadvacet. Věř mi, v mém životě není nic, co by stálo za vyprávění; už jsem o tom přemýšlela.” Taková normální Emm.

Děj příběhu odvíjí dvě linky. Ta historická je obestřena tajemstvím a napětí zvyšuje čtivost.
I když nás autorka zavede do Ameriky na ostrov v oceánu, tak ze čtení jsem měla téměř domácí přirozený pocit. Kdyby vedle v Leštině bylo místo řepkového pole moře, mohl by se klidně příběh odehrávat tam.
Knížka je o lásce. O tom, ze ti nejšťastnější najdou tu opravdovou hned, jiní až na x-tý pokus a některým za celý život není dopřána.
Hledání té opravdové lásky je hlavním smyslem lidského bytí.
A to je mottem knihy od Sarah Jio.

: „Láska není skleníková květina, neochotně přinucená ke květu. Láska je plevel, který nečekaně vyraší na okraji silnice.”

LunaL.
08.04.2021 5 z 5

Krásný do poslední stránky! :)

Marla
27.02.2021 5 z 5

Asi je to věkem, že jsem v této knize neviděla jen obyčejnou romantickou slaďárnu. Pro mě je to neobyčejný příběh o prastaré vině, trestu a odpuštění, který na své rozřešení a rozhřešení čekal tak dlouho, že už se ho mnozí z původních aktérů ani nedočkali. Čtení to je dojemné, napínavé a trochu chaotické a místy nelogické. Asi jako sám život.

iveta0549
25.11.2020 4 z 5

Krásný příběh. Sice jsem se nejdříve nemohla pořádně začíst, ale pak jsem potřebovala znát celé tajemství a jak to vlastně dopadlo. Další povedená "SRDCOVKA".

lusitta05
31.10.2020 4 z 5

Zaujímavý príbeh plný tajomstiev, ktorý som musela dočítať. Núti čitateľa pokračovať, ak chce vedieť ako to skončí. Nechýba trošku romantiky. Celkom fajn.

Tesset
26.10.2020 4 z 5

Jedna z těch lepších. Sice to není klasický romantický příběh, ale byl velmi čtivý. Odkrývání tajemství, na kterém stojí celý příběh, byla zábava, a i když to bylo celkem předvídatelné, zaujalo.