Láska, vztahy a přátelství

Láska, vztahy a přátelství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12116/bmid_laska-vztahy-a-pratelstvi-gAU-12116.jpg 4 364 51

Don Miguel Ruiz vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Pragma

The Mastery of Love , 1999

Sova15
21.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha plná moudra. Mnohé jsem si vypsala. Snad si je zapamatuji a budu užívat v životě.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Tuto knihu se opravdu vyplatí číst...Jsou v ní sice obecné pravdy,ale stejně často na ně zapomínáme nebo už jsme úplně zapomněli. Je to o tom zkrátka užívat si život , být šťastný a nesnažit se udělat šťastné lidi okolo sebe...

BabaJaga11
09.01.2020 4 z 5

Začala jsem číst už před mnoha měsíci, knihu jsem tenkrát "schroustala" skoro celou, až na posledních pár stránek. K těm jsem se nějak nemohla dostat - až teď, abych knihu mohla poslat dál a udělala si místo v knihovně :-).

Určitě zajímavé myšlenky, občas je fajn si podobnou knihu přečíst, i když dnes už nevěřím, že by mi tato nebo podobná kniha mohla nějak zásadně změnit život. Pro někoho je to inspirace, pro někoho návod, pro někoho kapka naděje, že život je dobrý, i když nám to tak někdy nemusí připadat – vyberte si. Osobně na návody nedám, ale inspirací nepohrdnu – a nadějí už vůbec ne.

Co mě oslovilo? Bylo toho víc, ale na těch posledních pár stránkách se mi nejvíc líbila tato představa (str. 149):

"Existujete v miliardách různých podob, protože jste Život, a ten nemůže nikdy umřít. Jste ve stromech a motýlech, v rybách a ve vzduchu, v měsíci a slunci. Kamkoli jdete, tam jste, tam na sebe čekáte".

MadamC
29.09.2019 5 z 5

Tato kniha byla mou první knihou od Ruize a rozhodně nebyla poslední. Jeho 4 dohody jsou legendární, ale bez Duškovo podání by nikdy nebyly tak vtipné a nezasáhly by nás tolik. Tuhle knihu jsem si zamilovala, je to typ knihy, který byste mohli číst stále dokola. Určitě je lepší ji číst po kapitolách a ty si promyslet nebo si z nich udělat i výpisky, aby to člověku došlo. Úplně nejlepší je o tom s někým debatovat, pak se vám dostane pod kůži. Pro mě je v téhle knize mnoho pravdy a i když máte pocit, že se tam některé pasáže opakují, alespoň se s tím více ztotožníte. Možná budou jeho knihy vesměs stejné, ale to hodlám zjistit. Prozatím jsem velmi spokojena.

Red_Fox
06.09.2019 4 z 5

Čím více čtu knihy tohoto typu, tím více mi dochází, jak jsou si navzájem podobné. A to i přes to, že jsou některé pojaty spíše z duchovního hlediska, jiné pak naopak z čistě lidského, případně se zaměřují jen na určitou sféru života. Základní myšlenky jsou stejné.

Během četby ve mě kniha probouzela různorodé pocity. Našly se v ní názory, se kterými jsem nesouhlasila. Možná proto, že neznám žádný dokonalý pár a tak nějak jsem to Ruizovi nevěřila. Určité pasáže ve mně dokonce zanechávaly nepříjemné až negativní pocity, což mě celkem překvapilo. Na druhou stranu mě kniha nutila se nad jednotlivými tématy zamýšlet a některé zajímavé myšlenky si označovat k pozdějšímu pročtení. Četla jsem lepší, ale i horší počiny.

Kája95
31.08.2019

Kniha mne neoslovila.

Alisce
31.08.2018 3 z 5

Už jsem pár takových knížek přečetla. Některé jsou opravdu obohacující, některé zase vůbec. Don Miguel Ruiz patří k těm lepším autorům, kniha se mi celkem líbila, ale nebylo to něco úplně převratného. Pár moc pěkných myšlenek se, ale určitě našlo. Jako největší mínus mi přišlo neustálé opakování toho stejného, což se v podobných knihách stává právě často.

Ennie
10.08.2018 2 z 5

Kniha nabízí pár myšlenek k zamyšlení. V porovnání s knihami se stejnou tématikou je to ale podprůměr (alespoň pro mě).

ivanaa
16.07.2018 2 z 5

četla jsem lepší

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Četla jsem ji už dvakrát a vždy tam najdu něco nového.

Damato
03.10.2017 4 z 5

Začala jsem číst v noci a protože jsem knihu nedočetla, vzala jsem si ji na cestu- do vlaku a na polední pauzu, kdy jsem knihu dočetla. Pak jsem začala číst komentáře a nějak nevím co k tomu dodat. Každý v knize najde něco, co ho dostane na kolena, co mu připomene nějakou zažitou událost, nebo zkušenost, ale každý přeci žijeme svůj vlastní život, podle svého vlastního vědomí a svědomí. A tím, že jsem si ve svém životě - třeba zrovna při rozvodu a pak i při dalších výstupech a sestupech - pár emočních lavin prožila - moje rada , jak všechny ty emoce přežít ve zdraví je dost jednoduchá - věřte vždycky jen a jen svoji intuici , co vám napovídá , ta jediná vám totiž radí dobře - a pak nebudete mít výčitky ani k sobě, ani k ostatním kolem (nebudete totiž moct soudit ostatní za své omyly) a tím pak každý následující vzestup i pád v životě bude to, co vás posílí. Ale čtení bylo na pohodu, občas jsem se zasnila, občas jsem se ironicky pousmála, ale ve finále - spokojenost, četlo se to všechno do kupy docela příjemně.

Zlajda95
27.08.2017 2 z 5

Stejně jako Čtyři dohody, kniha obsahuje nějaké přínosné myšlenky. A stejně jako u Čtyř dohod je kniha zbytečně natahovaná a některé myšlenky mi naopak připadají nesmyslné, vzájemně se vylučující :(

ElUboshski
06.03.2017 3 z 5

Velmi přínosné, přesto né-se vším souhlasim

Miriam-věštkyně
11.02.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si oblíbila a má čestné místo v mé knihovně, hned vedle Miluj svůj život ... i díky ní mám opět malinko jiný, lepší pohled na svět a jen tak něco mne nerozhodí. Hlavně mne však kniha opět trochu více naučila se mít ráda a to si myslím, že je jedním z hlavních "úkolů" této knihy.

Kaca24
05.10.2016 5 z 5

Po přečtení této knihy mám pocit, že jsem tak nějak lepším člověkem. Člověkem, který zná svou cenu, už vím, že k lásce je nejprve potřeba sebelásky.. Kniha mi otevřela oči a taky emoční rány, po kterých už zbyly jen jizvy :)

Wendul.ka
06.07.2016 5 z 5

Balzám na duši :)

aTrina
29.12.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejhezčích knih, pojednávající o tom, že základem všeho je láska. Některé pasáže čtu stále dokola a dokola a cítím se při tom blaženě. Opravdu doporučuji. Těm, co chtějí porozumět a pochopit, tak pomůže.

jiri1405
26.12.2015

Pro mě je kapitola 3 Muž který nevěřil v lásku esenci všech Ruizových knih - polopatická nekompromisní.
Čtyři dohody jsou skvělé, čtyři dohody jsou skvělé, ale okolo je moc slov. Zjistil jsem že knížku chápou trošku jinak chlapy a ženy.
Knížku doporučuji má ode mě ***** i víc s tím chlapem bych fakt šel na pivo :-)

jura

Lenka4
13.05.2015 5 z 5

Cesta ke štěstí vede přes osvobození se od toho, co člověka omezuje. Všech přítěží se nelze zbavit snadno, ale kniha ukazuje možnosti, z nichž lze alespoň některé využít. I když jsou někdy v kontrastu s tím, co nám vštěpovali rodiče při výchově.

hlavinka
09.04.2015 5 z 5

Kniha si mne nasla v pravy cas. Zapusobila na mne mnohem vic, nez Ctyri dohody, ale je to asi tim, ze v tuto dobu uz Dohody znam a praktikuju.
Je moc hezky a jednoduse napsana, k pochopeni pro kazdeho.
Urcite se k ni budu vracet, kdyz ne pro radu, tak jen pro pripomenuti, jak se veci maji :-)

Don Miguel Ruiz (p)
mexická, 1952
2001  78%Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků
2010  81%Pátá dohoda
2003  85%Láska, vztahy a přátelství
2004  80%Hlas poznání
2002  82%Čtyři dohody – Pracovní kniha

Kniha Láska, vztahy a přátelství je v