Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51600/bmid_laska-ve-skotsku-nedokonceny-ukol-z-6bV-51600.jpg 4 98 11

Knížka přináší pět romantických novel, které spojuje prostředí – všechny se odehrávají ve Skotsku, a to jak dnešním, tak i historickém – a především pak romantické, milostné motivy. Bezpochyby nejznámější ze všech pěti autorek je Jude Deveraux, která je jednou z nejpopulárnějších současných amerických spisovatelek. Hlavní hrdinkou její novely Nedokončený úkol je newyorská advokátka, která na prosbu své nemocné sestřenice, odlétá do Skotska. Autorkou příběhu Zajatec je Jill Barnett, děj její povídky se vrací do krvavých skotských dějin, do období nemilosrdných bojů skotských klanů. Autorka třetího příběhu Geraldyn Dawson vypráví v povídce Studené nohy o krásné skotské bylinkářce-čarodějce Annie. Pam Binder přispěla novelou Dohazovačka, která se odehrává v současném Edinburgu. Patricia Cabot je autorkou napínavého romantického příběhu Vánoční uprchlice, který se odehrává roku 1827 na hradě vévody z Camdenu.... celý text

Literatura světová Novely Povídky
Vydáno: , Baronet

A Season in the Highlands , 2000

pegasek
27.02.2023 3 z 5

5 příběhu a každý jiný. 1.prubeh byl úplně super, ale ten závěr to úplně pokazil. Rychle ukončeny, rychle vyřešený. Zasloužilo si to mnohem víc rozvést, takto to celý dojem pokazilo.2.pribeh byl úžasný od začátku do konce-není co vytknout. 3.pribeh byl zajímavý, ale zdlouhavý. Nejzajímavější části děje byli ochuzene. Závěr byl dobrý, ale něco tomu chybělo. 4.pribeh.mam ráda zamilované příběhy, ale tento mě nějak neoslovil. Je to i trošku scifi - návrat do minulosti a zase zpět, velká láska, konec příběhu. 5 příběh - námět tohoto příběhu je určitě super. Chtělo to mnohem víc, trošku s tím víc pracovat, takto je to jen průměrná povídka. Celá kniha si určitě zasloužila víc propracovat

alekis
11.01.2023 4 z 5

Když počasí je zimní, ošklivé
a dívčí srdce smutné, truchlivé,
když chmury sem tam bloudí hlavou
a pořád nelze najít cestu pravou,
když děvčeti není do smíchu
a už vůbec ne do tance,
náladu zlepší a úsměv vykouzlí...
zas jen pěkná romance... :-)

A vo tom to je, drahé spolučtenářky. Občas je potřeba i pokleslou červenou knihovnu otevřít, zasnít se trochu... Před očima krásné Skotsko - doufám, že takové opravdu je, dosud jsem ho nenavštívila osobně, Skotsko plné jezer, vřesu a starobylých hradů, jimiž bloumají duchové, Skotsko a v něm (kdo ví, jestli?) charakterní, stateční, urostlí a moooc hezcí Skotové... :-).
A po přečtení si s úsměvem a obnovenými silami říct: bezva, ale teď zase vzhůru do každodennosti :-).

petulik330
28.10.2021

Povídka " Nedokončený úkol se mi velice líbila".
Pro mě byla škoda, že byla tak krátká. Dej. Se odehrával v pěkném prostředí, obsahovala duchy mladých milenců. Přesně pro mně. Škoda jen toho unáhleného konce. V jednu chvíli jsme ještě ve Skotsku a najednou jsme opět v New Yourku.

Ludmila02
25.10.2020 4 z 5

Líbily se mi povídky: Studené nohy (asi nejvíc), Vánoční uprchlice, Zajatec (skvěle jsem se pobavila a hodně nasmála), Jude Deveraux mě zklamala - zpočátku dobře našlápnuto, ale pak docela nuda a povídka Dohazovačka - pro mě velký úlet, nedočetla jsem.

DUNIKO
24.02.2019 3 z 5

No ani nevím jestli se mi to líbilo nebo ne.Každý příběh měl své kouzlo ale i dost nudy.Navíc příběh od Patricie Cabot byl o rodičích hrdinky z knížky Rusovláska z ostrova.

Jessybelle
06.11.2018 3 z 5

Některé pěknější než jiné, ale jako oddechovka to šlo.

petra4080
30.03.2017 2 z 5

Neurazí, nenadchne... u dvou příběhů jsem se i docela bavila.

havrmoni
22.05.2015 4 z 5

První příběh nebyl nic moc,další tři byli pěkné,ale ten poslední jsem dočetla jen abych to dočetla,nejhorší z celé knihy.

lucik2773
22.01.2015 4 z 5

Také se mi první příběh líbil nejméně. Bylo to takové nemastné, neslané. Nejvíce mě zaujal příběh od G. Dawson, P. Binder a J. Barnett a proto dávám čtyři hvězdičky za celkové hodnocení.

Kamiliana
07.09.2014 3 z 5

Nejvíc mě upoutal příběh se skotskými mýty a novoročními tradicemi. Celkem mě pobavilo, že příběh nejvíce propagované autorky (J. Deveraux) se mi líbil nejméně.

WEIL
05.09.2011

Kolik jen autorů podává důkaz o tom, že i ve Skotsku vznikají pěkné příběhy o lásce.