Láska v zemi žalu

Láska v zemi žalu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11692/bmid_laska-v-zemi-zalu-65c3ef1b307c1.jpg 4 28 5

Skutečný příběh kurdské bojovnice za svobodu se odehrává v Iráku během 80. a 90. let dvacátého století. Hrdinka knihy Joanna Askarí vypráví svůj příběh v první osobě. Líčí v něm své krásné dětství, v němž každé prázdniny trávila se sourozenci u babičky v Kurdistánu, své dospívání v době teroru za vlády Saddáma Husajna, kdy se Kurdové stali nežádoucími, svůj strach o uvězněného bratra, člena kurdského studentského svazu. Vypráví o válce mezi Irákem a Íránem, kdy se Vlastenecký svaz Kurdistánu spojil s Íránci a celý Kurdistán se rázem změnil v bojiště, na němž se odehrávaly mimořádně kruté boje. V neposlední řadě líčí svou lásku ke kurdskému bojovníkovi za svobodu, kterého následovala do hor. Když Saddám použil proti Kurdům chemické zbraně, museli přeživší prchnout do Íránu. Zdálo se, že Joaniny sny jsou v troskách, ale nakonec si s mužem vybudovala nový život v cizině. Kniha je doplněna černobílými fotografiemi z rodinného alba, historií Kurdistánu a slovníkem pojmů.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Jota

Love in a torn land , 2007

dubakm
30.08.2014 4 z 5

Vstřícnost ke zlu dosud nikdy nedonutila zlo k ústupu či polidštění, ale vždy mu naopak usnadnila život.

Václav Havel

Hodně smutné, kolik neprávostí a zvěřství se děje v humanitním světě :-(

gossipavlina
21.07.2014 5 z 5

Umanutá, odhodlaná, milující svou rodinu a svou vlast, zbožňující svého manžela. Taková je Joanna, a to vše ovlivnilo její mysl a její konání. S velkým elánem a s odvahou se vrhla do života pešmergy, aniž by si dokázala představit , jaký život to vlastně bude. Pobavilo mě, když se vydala do hor za manželem a zabalila si s sebou lehké šatičky a boty na jehlách. :o)
Přeživší několik náletů a chemické útoky nakonec se vydali a manželem do Anglie. To byla jejich jediná naděje na přežití.
Nezbývá mi nic jiného než popřát Joanně, celé její rodině a všem Kurdům svobodu a život ve svobodné a nezávislé zemi. Bez útlaku a strachu o svůj život.
Stále mi můj mozek nepobírá, že lidé dokážou být tak krutí. :-/

valentýna
15.03.2014

Skvělá kniha, autorka opět odvedla perfektní práci. Čím více bude takových knih, tím větší bude povědomí široké veřejnosti o páchaných násilnostech a zotročování menšin.

zdenyCZka
02.10.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka, kéž by se to dalo říct o příběhu.....naštěstí měl dobrý konec, je to ale strašné co se dělo....možná že děje dál v některých koutech světa :/

Alca007
29.03.2013 5 z 5

užasná knížka - přestože má 386 stran přelouskala jsem jí za čtyři dny.Na světě se dějí šílěné, nepochopitelné věci, člověk dokáže přežít věci o jakých se mu ani nezdá. Hrdinové této knihy jsou toho důkazem.Někdy člověk při čtení ani nedýchá hrůzou.držím jim palce ať už se mají jen a jen dobře