Láska v Provenci

Láska v Provenci https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177901/bmid_laska-v-provenci-7UO-177901.jpg 3 231 79

Starý kamenný dům, láska, báječní lidé, blahodárné působení staletími vytříbené místní kuchyně, to je hojení nešťastných duší po provensálsku. Do Provence – do malého městečka Puyloubier – přijíždí z americké Floridy Heidi a s ní i její sedmiletý syn Abbot, oba se po svém snaží vyrovnat se ztrátou manžela a otce, s nimi přijíždí šestnáctiletá neteř Charlotta. V sousedství domu bydlí důvěrná přítelkyně Heidiny rodiny a ta jí odkrývá tajemství jednoho léta, kdy Heidina matka opustila svou rodinu a přijela si sem léčit svou poraněnou duši. Sousedka je navíc skvělá kuchařka. Heidi postupně nachází klid a novou lásku mezi vinicemi, levandulí, za vlahých večerů na úpatí magické hory. Tradiční delikátní provensálské recepty jsou součástí románu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Provence Cure for the Brokenhearted , 2011

Deniew
16.10.2019 2 z 5

Nic extra... Hrozně mě, jako ostatní, vytáčí Henry úplně všude a Abbot je teda pěkný spratek... ten mě vytáčí snad ještě víc :D No nic, zbývá mi pár posledních stránek, tak se těším, že jí budu mít konečně za sebou.

Anie94
03.10.2019 5 z 5

Krásná knížka. Romantická oddechovka. Ideální na dovču. Moc doporučuji, určitě se k ní jednou vrátím.

Mlsnákočka
15.09.2019 1 z 5

Tak nějak nevím, co o knize napsat.... Hlavní hrdinka mě neskutečně štvala věčným vzpomínáním na manžela a jeho srovnáváním s každou prkotinou. Dočetla jsem jenom proto, že neodcházím od rozečtené knihy.

MirrorIsis
17.07.2019 5 z 5

Letní odpočinkové a nekomplikované čtení, od knihy jsem dostala, co jsem od ní čekala. K vodě nebo na chalupu, ideální čtení, aniž se musíte nořit do hlubin toho, co tím autorka chtěla říci...

Kekik
09.05.2019 4 z 5

Kniha je rozdělena na první a druhý díl.
První díl- Henry. Henry. Henry. Ač za to chudák nemůže, autorka mi k němu vypěstovala averzi.
Byla jsem ráda za každou stránku bez slova Henry. Autorka popsala vše, co je jiné bez Henryho. Popsala snad každou situaci, při které Heidi manžel chybí. Popsala snad každou chvilku, kterou spolu strávili. A mně již to bylo otravné. Nejsem na sebe hrdá, že mám takový názor. Úmrtí manžela je strašlivá tragédie, ale číst o tom samém na tolika stránkách... To bylo náročné.
Od příběhu jsem čekala něco jiného. Tak krásná obálka, zajímavá anotace, a pak jsem se dočkala depresivního vzpomínání Heidi, žádného děje, ALE PAK se to změnilo.
Druhý díl příběhu- Provence. Konečně DĚJ. Postava Charlotty mi byla sympatická od první chvíle a zde dostala ještě více prostoru. Vzpomínky na Henryho se i nadále vyskytovaly, ale již mě tolik neiritovaly. Naopak. Protože to nebyl Henry na každé stránce. Takhle to mohlo být napsané již od začátku. Jsem ráda, že jsem to nevzdala a knihu dočetla. Sice mě příběh naplno polapil až za hranicí cca 150 stran, ale pak jsem si čtení konečně začala užívat.

Hoshi
01.01.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Na první pohled zaujme názvem a obálkou. Začátek knihy se vleče, avšak když vydržíte a dostanete se za půlku, dostanete opravdu příjemný, odpočinkový příběh, který neurazí. Moc toho od knihy neočekávejte, ale pokud si chcete odpočinout, směle knihou listujte :)

Cisuna
31.10.2018 1 z 5

Předvídatelný konec, možná až moc oddychový příběh. Hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická. Neustálé vracení se k mrtvému manželovi už mě otravovalo. Pořád jsem si říkala, že knihu odložím ale nerada nedočítám knihy.

ToInfinity.cz
08.10.2018 4 z 5

Láska. Provence. Kniha je velmi příjemná oddychovka. Ve chvílích, kdy jsem knížku četla jsem měla chuť nasednout na první letadlo a do Francie se vydat. Příběh a "zápletka" se mi také líbila. Heidi a hlavně Charlottu jsem si zamilovala. Mohu určitě doporučit. Na takové to letní čtení ideální :-)

Denisa_a
28.09.2018 2 z 5

Anotace a obálka mě nalákala. Příběh už pro mě nic moc. Přistihla jsem se, jak přeskakuji řádky. Oddechovka bez přemýšlení. Na mě až moc nudná, příběh mdlý.

Mabie
23.08.2018 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a podle obalu jsem čekala víc. Jak už napsali mnozí přede mnou - první část je strašně rozvláčná, stále se řeší mrtvý manžel. Hlavní hrdince zbyl malý syn a ten je popisován tak trochu jako génius a nikoli sedmileté dítě.
Chápu, že to téma je strašně bolestné (mám kamarádku, která po smrti manžela zůstala s 5 a 7 letými kluky a hodně zblízka jsem zažila její první i další roky), ale v knize je skoro všechno o tom co by řekl, cítil atd. manžel. Opravdu strašně, strašně rozvláčné. Druhá část je klasické - letní - nenáročné čtení.
Už bych knihu znovu nečetla, ale jako bonus beru recepty, které jsou vložené na konci knihy. Určitě některý vyzkouším.

lenka7348
01.08.2018 1 z 5

Víc předvídatelnou a nezáživnou knihu jsem už dlouho nečetla. Jak tak přemýšlím, tak vlastně asi nikdy...Jako čtení na záchod ale dobrý.

julika
29.07.2018 2 z 5

Normálně bych po této knize asi nesáhla, ale vzhledem k tomu, že jsem ji dostala jako dárek, brala jsem to trochu jako svou povinnost dát jí šanci.

Nakonec jsem ji přečetla celou, tak mohu napsat: žádný klenot to není, styl nic moc, předvídatelné, sladké, řekla bych, že se autorka snažila, aby to bylo dost líbivé (Provence, zlomené srdce,okouzlující fešák, pečení dobrůtek...) na léto oddechová ČK. :-)

Blanchidlo
17.07.2018 5 z 5

Ach ano. Název i obal vypadají jako červená knihovna, ale nenechte se zmást, je to silný příběh. Heidi se nevzpamatovala ze smrti manžela a její matka ji pošle do Francie do starého rodinného sídla. Během tamějšího pobytu vypluje na povrch spousta tajemství, hlavní hrdinka si několikrát sáhne na dno, ale vše končí krásně, jako ve správné červené knihovně :)

iiiccc
02.05.2018 4 z 5

Koupila jsem si v LK po jedné nevydařené zkoušce jako odreagování na cestě domů. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem potřebovala "vypnout", ale příběh jsem si opravdu užila. Hlavní hrdinka v depresi, znovu hledající štěstí.... Přesně já v den nevydařené zkoušky ;) Ideální odpočinková kniha.

georginaa
21.03.2018 3 z 5

Zvláštní průběh vypravování. Hlavní představitelka nejen, že se zahloubávala moc do sebe, ale zároveň nedokázala řešit spoustu okamžiků svého života. Pořád se opakovalo - jak manžel by se zachoval, co by řekl, jak by to udělal apod. Chápu, že se trápila smrtí manžela, její myšlenky a jak s tím vlastně vším žít. Ale tím se vlastně příběh i moc táhl. A nakonec, když se očekává, že konečně začne nový život, jako by se příběh rychle ukončil. Jako kdybyste si přečetli první díl a zároveň čtvrtý. A to co mělo být řečeno mezi tím někam zmizelo. Nijak zvlášť mě to neupoutalo.

Ivetaa
03.03.2018 5 z 5

Kniha pro mě byla pohlazením na duši. Přečetla jsem ji na "jeden zátah". Krásný příběh, který se může odehrávat kdekoliv.

Havrnka
15.10.2017

Pro mne dobré oddechové čtení, které jsem si přibalila na dovolenou. Příběh se pozvolna rozvíjí. Někomu asi bude vadit, že hlavní hrdinka je ponořená do sebe a své minulosti. Myslím si, že je to pochopitelné po tak velké životní ztrátě. Ale konec dobrý!
Já měla větší problém s drobnými chybami v textu.
Doporučila bych dál!!!!

Brockchen
07.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která ke mě promlouvala nejen ze stránek, ale i mimo ně. Vyprávění se proplétalo s mými myšlenkami a vzpomínkami. Chápu, že knize možná někdo neporozumí, nelíbá se mu, nenadchne ho, ale já si ji ještě určitě přečtu několikrát. Není v tom vyložená romantika jako od Nory Roberts, řekla bych, že v ní je mnohem víc, ne ale popsaná tak přímo. A myslím, že pokud jste ztratili někoho hodně blízkého, budete chápat i žal Heidi a její uzdravování duše.

Zama
06.10.2017 odpad!

Bohužel, moje první kniha kterou jsem musela odložit.

tatafa
07.08.2017 4 z 5

Příběh je velice zajímavě postavený a díky tomu se i příjemně čte.
Je sice pravda, že v první části mne hlavní hrdinka značně vytáčela, protože byla naprosto bezohledně zaměřená na sebe, pasivní a nebrala potřeby svého okolí na vědomí. Je sice pravda, že po prožitém neštěstí má každý člověk na něco podobného nárok, ale přeci jen ...
Na druhou stranu jsem díky tomu mohla fandit jejímu přerodu v druhém díle a její postupné vylézání ze skrýše, kde byla dlouho skrytá před bolestí. A čas, za jakou dobu se jí přeměna povedla je doslova obdivuhodný ...
Další, co se mi na románu líbilo bylo, že v románu není jen romantický příběh, ale že právě díky hledání nové lásky se čtenář může zamyslet nad životem a rolí lásky v našich životech. A to už vůbec nemluvím o nádherných popisech Francie, díky kterým mám opět větší chuť se tam podívat...

Provence hledání smyslu života romantika

Bridget Asher (p)
americká, 1969