Láska v oblakoch

Láska v oblakoch https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349097/bmid_laska-v-oblakoch-KI8-349097.jpg 4 67 23

Strhujúci príbeh z pera populárnej austrálsko-britskej spisovateľky. Architektka Fleur Franklinová sa pokúša zistiť, čo sa skrýva za neochotou jej manžela založiť si rodinu. V tom istom čase sa dozvie, že jej neznáma príbuzná odkázala obrovský majetok a svoje denníky. Fleur sa teda pustí do čítania príbehu tety Annie, ktorá pred šesťdesiatimi rokmi vymenila mesto za drsnú a zároveň nádhernú savanu a ktorá napriek osobným tragédiám a nástrahám podnebia vybudovala prosperujúcu dobytčiu farmu. V denníkoch však Fleur nenájde odpoveď na otázku, prečo Annie zanechala všetko práve jej. A tak odchádza do tetinho posledného útočiska, na farmu Vtáčia pieseň, aby pátrala ďalej...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Savannah Winds , 2014

Szilvia1
17.12.2021 4 z 5

Příběh byl pěkně napsaný,děj plynul,ale autorka má i lepší knížky.

helenkan
14.07.2021 4 z 5

Mám ráda tyhle příběhy z Austrálie. Pěkná romantika.

Market116
31.10.2020

Bohužel nedočteno...nedělalo mi problém se od knihy odtrhnout, spíš naopak. Takže spíš zklamání...

účetní
25.10.2020 4 z 5

Docela spokojenost, celkově pěkné, i když se děj rozjížděl pomalu a taky jsem očekávala něco jiného, především, že se děj bude převážně odehrávat na farmě. Je to moje druhá kniha od autorky a byla určitě pohodovější, než ta první, co je pro mně plus a to, že autorka skáče v ději od jednoho k druhému pro ni asi bude typické, uvidím u další knihy.

raty
15.02.2020 4 z 5

Příjemně se odvíjející romantický příběh z Austrálie.

Vlcice72
31.01.2020 3 z 5

Pohodové oddechové čtení z atraktivního prostředí Austrálie.

Peti
19.12.2018

Kniha o mladé ženě jménem Fleur, která sice přijde o práci, ale stane se dědičkou po neznámé tetičce. Hodí se jí to, jelikož její vztah s Gregem prochází velkou krizí, rodina taky není bůhvíjaká. Kniha je takové hodně oddechové čtení, na můj vkus až příliš.

Iva-JU-KA
13.09.2018 2 z 5

Za mě - velké zklamání.
Námět by býval byl dobrý, kdyby býval byl lépe zpracován.

kveta1410
31.05.2018 3 z 5

Kniha pro ženy, které nehledají nic složitého. Pěkný příběh, jednoduché psaní i čtění, oddechovka. Takové novodobé - večery pod lampou....

cukrovka
01.04.2018 5 z 5

Čtivý a příjemný příběh. Vyprávění je zasazeno do pro mě vzdáleného a neznámého australského prostředí a prolínání dvou časových rovin přidává na zajímavosti.

KatkaHutyrová
13.11.2017 4 z 5

Opět velice pěkný, čtivý příběh se dvěma časovými rovinami a rodinným tajemstvím. Plný počet hvězd sice dát nemůžu, protože autorčin POSLEDNÍ VALČÍK se mi líbil mnohem více, ale i tak si knížka určitě zaslouží přečtení.
Příjemné čtení, jen mě mrzelo, že tentokrát je více propracovaná současná linka...

Helena01748
25.10.2017

Tamara Mc Kinley mě opět potěšila. Krásný, napínavý a čtivý příběh.

Paja1709
22.08.2017 5 z 5

Moje prvni kniha od teto autorka a urcite ne posledni.Pribeh byl krasny.Mam rada knihy kde jsou rodinne tajemstvi a zivotni pribehy.

Jane417
07.08.2017 4 z 5

Tento příběh je klasický ženský román, ale jeho obsah není jen klasicky ženský! Nejedná se jen o milenecký románek, partnerský trojúhelník apod. V této knize je několik příběhů, které v sobě skrývají smutek, tregédie, touhu, ale také naději, klid, radost, usmíření a samozřejmě lásku. Hlavní hrdince Fleur se změní život, po tom, co se nejdříve rozejde s partnerem a v té samé době zdědí majetek po své tetě. Řeší vzniklé situace, které ji díky tomu dějou. S tímto románem se dostáváme do prostředí Austrálie, které je krásné, ale zároveň kruté. Milé čtení... ráda se k autorce vrátím. Snad jen... Blue... toho bych vynechala!

intelektuálka
01.04.2017 4 z 5

Příjemné čtení z nám neznámé Austrálie o lásce, rodině a pochopení. Myslím, že tohle ženy nemůže zklamat.

Šárka5875
13.03.2017 5 z 5

Kniha mě nadchla a to naprosto. Autorka si mě hned na poprvé získala. Tamařin vypravěčský styl je sugestivní, popisy krajiny úžasně barvité. Máte pocit, že stačí zavřít oči a ocitnete se také v ráji barevných papoušků a šumícího moře.

Příslib naděje je moc krásný příběh. Obsahuje určitou dávku romantiky, které je ovšem tak akorát a děj není vůbec přeslazený. Obálka může možná v někom evokovat červenou knihovnu, ale ne. V knize se skrývá mnohem hlubší příběh. Postavy jsou výborně vykreslené. Čtení jsem si zkrátka užívala, místy jsem se i dojímala. A ten konec... Asi na každého bude působit jinak, ale mně se líbil a měla jsem z něj úplně husí kůži.

Za mě je tedy Příslib naděje jednoznačně skvělá kniha a má moje velké doporučení. Kdo nezná Tamaru McKinley, o hodně přichází.

pagac17
09.01.2017

Zajímavý román z prostředí Australie. Autorka znamenitě řeší problémy s dědictvím po tetě. K tomu se přiřadí zajímavé příhody několika rodin. Hlavní personou je Fleur. Rád jsem si tento román přečetl.

Danago
30.11.2016 5 z 5

Tak tato knížka je přesně to, co mám ráda. Zápletka je velice dobře propracovaná. Ani chvilku jsem se nenudila, žádná hluchá místa. Je to jedna z nejlepších knížek jakou sem od autorky četla.

zuzana2599
31.08.2016 4 z 5

Příjemné čtení ze vzdáleného australského prostředí. Příběh o rozepři v lásce, neshodách v rodině a nečekaném dědictví, které přináší kromě majetku i pochopení a usmíření a příslib krásného budoucího života.

jana.hud
12.08.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, lehce se četla a Fleur byla sympaťajda.
Já se nebála, zda to dobře skončí...předpokládala jsem to, jen jsem byla zvědavá,jak to autorka podá. Jen ten trošičku tajemný závěr mi do reálně psané knihy úplně nesedl. Ale i tak dávám plný počet hvězdiček.
A opět jsem se vzdělala v zeměpise a prohlédla si virtuálně kousek Austrálie.

Austrálie

Tamara McKinley
britská, 1948
2000  86%Poslední valčík
2007  82%Letní bouřka
2008  85%Zaslíbená země
2010  80%Neúprosný žár
2002  85%Sasanka

Kniha Láska v oblakoch je v