Láska si nevyberá

Láska si nevyberá https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85694/mid_laska-si-nevybera-85694.jpg 4 56 18

Dominika je dievča na prahu dospelosti. Bystrá a vtipná pozorovateľka osudov iných, ale tiež pohltená vlastným životom maturantky a neskôr vysokoškolskej študentky. Dychtivo hľadá priateľstvo, lásku, porozumenie. Pavučina citov a vzťahov je niekedy zradnejšia, ako sa zdá na prvý pohľad. Je veľmi ťažké sa v nej zorientovať, nieto ešte vyslobodiť. Navyše Dominika musí skrývať temné tajomstvo, o ktorom nesmie povedať ani dvom najbližším ľuďom: mame a sestre. Je toto tajomstvo predzvesťou tragédie, ktorá nečakane vstúpi do jej života? Dokáže nájsť východisko a pritom podržať aj tých, na ktorých jej záleží?... Láska si nevyberá, vtrhne nám do života, nepýta si povolenie. Neprináša vždy len šťastie. Dominika je však silná osobnosť. Miluje a trpí, zmieta sa v pochybnostiach, hľadá svetielko nádeje.... celý text

evca7271
17.04.2024 4 z 5

Kniha se mě moc líbila, sice je to moje první kniha od autorky, ale určitě ne poslední.

Klára90
28.04.2021

Kniha mě přenesla do dob středoškolských studií, do takového toho sladkého nevědomí o dospělém životě a zároveň už prvních lásek. Dominika, bohužel, měla tento čas velmi zkomplikovaný nešťastnými událostmi.
Příběh se (naštěstí) vyvíjel úplně jinak než jsem ze začátku čekala, bála jsem se, že to bude klišé o tajné lásce mladé holky a jejího švagra, ale ne, příběh mě mile překvapil, velmi dobře se četl a líbil se mi. Na mě trochu moc mrtvých, tragédie střídá tragédii, bylo mi z toho smutno a přála jsem nejen Dominice, ale i jejím blízkým už nějakou radostnou událost.

Jurajovamaka
03.03.2021 3 z 5

Pri čítaní knihy som sa na chvíľu vrátila do stredoškolských čias, keďže autorka príbeh napísala tak, že rozprávačkou príbehu je Dominika - 18 ročné dievča, ktorá opisuje svoje školské príbehy, svoje príhody s najlepšou kamarátkou, no aj pár šokujúcich udalostí..
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Ála1968
19.02.2021 4 z 5

Myslím,že tato kniha patří k autorčiným lepším.Bylo to dojemné.Příběh ze života,jen mě mrzelo,že ke konci bylo těch mrtvých trochu moc.Ale určitě stojí za přečtení a určitě se ke knize jednou vrátím.

Vatter83
25.04.2019 3 z 5

Knihy této autorky čtu velmi ráda, nicméně tuto knížku bych zařadila mezi ty slabší. Je to oddechové čtení, ale děj příliš rozvláčný, místy se nic neděje, některé pasáže nudné a zbytečné. To mě však neodradí od toho, abych si přečetla další, v řadě již několikáté, dílo K. Gillerové. :-)

cori
24.11.2018 3 z 5

Dívčí retro románek z dob, kdy ještě neexistovaly sociální sítě, mobily teprve začínaly a kamarádky se denně navštěvovaly. Sestry Dominika a Denisa zažívají své srdceboly, jejich spolužáci, rodiče i učitelé mají zase své problémy, ale láska si nevybírá. Na můj vkus moc úmrtí, ale vše napraví happyend.

LeSk
24.11.2018 5 z 5

Velmi dojemný příběh, určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

Bobina74
14.06.2018 4 z 5

Tak tohle klidně ano. A je mi divné proč tak malé hodnocení u paní Gillerové, její knížky jsem začala číst teprve nedávno a zatím jsem nenarazila na vyloženě slabou knihu. A dovolím si podotknout - ano, je to oddechová jednohubka. Taky se paní Gillerová netváří jako Dostojevskij, ale jako románová autorka. A za mně mohu říci, že v tomto žánru je jednou z těch lepších.
P.s. : Takže pro čtenáře "oddechovek" doporučuji a pro ostatní sáhněte po Zločinu a trestu...

laura
29.03.2018 5 z 5

Překvapuje mě tak nízké hodnocení právě u této knihy, kterou řadím k těm nejlepším od této autorky.. Příběh mladičké Dominiky a její rodiny, skryté bolesti, jizvy, které se nikdy nezahojí, šrámy, které jí pošramotily duši i srdce, a zároveň naděje, tak maličká a plachá... Tohle všechno mě prostě chytilo za srdce. Na tuhle knihu nikdy nezapomenu a čas od času se k ní budu znovu a znovu vracet...

hrosik3
09.03.2018 3 z 5

Začátek krkolomný, konec kýčovitý, mezitím spousta smutku,ale čtivé to bylo. Taková jednohubka odpočinková.

trdlo1
21.06.2017 3 z 5

Oddechovka, nic náročného....

Brunnetka
01.06.2017 5 z 5

Krásná knížka, která se čte sama :-) Určitě se k příběhu někdy vrátím...

1casper
11.05.2017 5 z 5

Skvělá oddychovka. Styl knížky mi připomínal Lenku Lanczovou. Četlo se to samo, přečteno na jeden zátah ;-))

Šánka
11.11.2016 3 z 5

Odpočinkový příběh o lásce, zklamání a přátelství, o láskách prvních i těch životních. Je o vztazích, je romantický i smutný, takový, který se pěkně čte, i když za nějakou dobu už nebudete vědět, o čem byl.

bookcase
06.02.2015 4 z 5

Oddechový román, když nehledáte nic náročného.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

velmi pěkný příběh, moc se mi líbil. Pěkné a romatické, dobře čtivé

doma177
03.02.2013 5 z 5

Kniha o láske, vzťahoch, ťažkých životných situácia, ktorá je veľmi dobre čitateľná. Taká na oddychové čítanie.

kika 13
03.02.2013 3 z 5

Spíše dívčí románek,ale místy i hodně smutný.Četl se dobře.

Katarína Gillerová
slovenská, 1958
2020  84%Dubnové slunce
2004  78%Láska si nevyberá
2020  76%Šťastné náhody
2022  67%Mlha mezi námi
2008  82%Záhada zadnej izby

Kniha Láska si nevyberá je v