Láska s chutí makronky

Láska s chutí makronky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262049/mid_laska-s-chuti-makronky-ePF-262049.jpg 4 167 60

VEZMĚTE pět docela cizích lidí, které spojuje jen jejich vášeň pro pečení. PŘIDEJTE populární pekařskou soutěž a vypracujte tuhé těsto. OHŘEJTE na správný stupeň napětí. OZDOBTE sladkobolným životním příběhem ženy, která je všechny inspirovala. UZOBÁVEJTE tajně po malých kouscích, nebo spořádejte na posezení. VYCHUTNEJTE SI vytříbenou kombinaci lehkých a silných chutí, lahodných situací a zápletek, z nichž se vám budou zaručeně ještě dlouho sbíhat sliny. Román pro ženy odehrávající se v prostředí populární gastronomické soutěže Hledá se nejlepší pekařka! Každý z čtveřice účastníků má k zalíbení, které našel v přípravě pečených lahůdek, své vlastní důvody. Baculatá Jenny čelí syndromu prázdného hnízda a problémům v manželství. Svobodná matka Claire obětovala životní sen kvůli dceři a nemůže se vymanit ze vztahu s mužem, který ji využívá. Pro bývalou učitelku Vicki je mateřská role náročnější, než původně očekávala, snad kvůli komplikovanému vztahu s matkou. A zdánlivě dokonalá Karen je odhodlaná vyhrát, aniž by její pečlivě vypilovaná maska byť jen na okamžik sklouzla a odhalila, co se skrývá pod ní. Postupem času začnou mezi finalisty vznikat spojenectví a na povrch vyplouvají důvěrná tajemství a soukromé bolístky. Mít vládu v kuchyni se jim daří dokonale, nad svými životy už to však tak jednoduché není. Kniha je průběžně doplňována recepty a životním příběhem slavné pekařky paní Eadanové. I za jejím věhlasem se však skrývá osobní tragédie.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Mladá fronta

The Art of Baking Blind , 2014

Simbelmyne
23.09.2016 3 z 5

Začátek knížky mě moc neoslovil. Stále jsem knížku odkládala, že ji nedočtu. Jelikož jsem ji dostala jako dárek, tak na mě doma stále "volala". Konec se mi pak zdál hodně rychlý.
A na to, že v soutěži Mike vystupoval jako jediný muž, tak tam toho o něm a jeho rodině moc není.

MagdalénaD
15.08.2016 3 z 5

Moc jsem od knihy nečekala, ale to, co jsem si od ní slibovala, to bylo naplněno. Zkrátka moc milá a příjemná četba na léto. Ze začátku možná zbytečně rozvleklá a ke konci nahuštěná a nedotažená, ale jinak plná příběhů několika žen a muže, které fungují jak odděleně, tak na propojené úrovni.
"Existuje spousta důvodů proč péct. Může se jednat o výživu; tvořivou práci; způsob, jak udělat dojem na druhé; hýčkání; nebo součást naší identity. A přiznejme si, že někdy stojí za oblibou pečení touha po dosažení dokonalosti. Často ovšem pečeme proto, abychom utišili hlad, který by mnohem spíš zaplašilo prosté láskyplné gesto od někoho blízkého. Pečeme, abychom milovali a byli milováni."

Terez67
04.08.2016 4 z 5

Tato knížka mi něco rozhodně dala ,jelikož studuju obor cukrář a bavi mě péct a vařit. Kniha se mi teda líbyla,byla čtivá.

kuky921
01.06.2016 3 z 5

Knížka se dobře četla, příběhy jednotlivých žen byly uvěřitelné, ale co mi připadalo až za hranou, tak to byl ten konec. Během posledních pár stránek "holčinám" spadly klapky z očí a vše se najednou vyřešilo. To už bylo slabší.

alnahu
10.05.2016 3 z 5

Životní příběhy žen , které propadli pečení a potkají se v pekařské soutěži, která je spojuje. Všechny si vedly v kuchyni dobře ,ale v životě to nebylo tak jednoduché. V knize je také spoustu rad na pečení. I když velmi ráda peču, tak mě tato kniha příliš neoslovila.

HDosoudilová
20.03.2016 4 z 5

Po náročné četbě jsem chtěla něco oddechového a kolegyně mi doporučila tuto knihu. Krásně se mi trefila do vkusu, jelikož moc ráda peču. Děj přesně splnil má očekávání - nic náročného a navíc se pěkně četl. I když občas mě výběr kombinace slov překvapil. Konec je opět překvapující.

Mikik
16.03.2016 5 z 5

Chtěla jsem si odpočinout a nahlédnout do kuchařského světa. To mi kniha krásně splnila, takže víc jsem ani neočekávala:-)

hanča34
03.03.2016 3 z 5

Přiznám se, že asi do poloviny knihy jsem přemýšlela jestli ji nemám odložit (čtu vždy více knih souběžně), ale nakonec jsem vytrvala. Druhá polovina měla větší spád a docela se mi líbila. Chtěla jsem se také dát do pečení makronek, ale po přečtení receptu jsem to trochu odložila. Upekla jsem na velikonoce osvědčené linecké a úlky.

ruzickova-kate
21.02.2016 5 z 5

Musím říct, že na to, že to byla spisovatelčina prvotina, jsem byla opravdu mile překvapena. Autorka sice často opakuje stejná slova a občas používá výrazy, které by člověk asi v běžném životě nepoužil (viz např. když Mike říká, že svým dětem připavuje lahodné jídlo - to by asi snad ani v Anglii ve 21. století nikdo neřekl... nebo je to možná překladem?), ale jinak se mi moc líbilo, jakým stylem je knížka napsaná - občas se mi na některé dobroty vyloženě sbíhaly sliny. Zaujaly mě také životní příběhy hlavních hrdinů, i když mě trošku mrzelo, že nedostal větší prostor Mike... Každopádně jde o krásný, oddychový příběh, při jehož čtení si člověk místy říká, že se má vlastně dobře, že sám nemusí řešit žádný z problémů, které hlavní hrdinové mají :-) Líbilo by se mi pokračování :-)

Lenka.Vílka
17.02.2016

Za mě kniha s absolutně nulovou čtivostí. Těšila jsem se na ní kvůli tématu, ale nezvládla jsem nudný styl textu (podobně psané knihy mi sednou pouze v případě, že jsem zaujatá příběhem na 100%, tady to bylo pouze na 50%). Nakone jsem úplně vypustila děj a listovala stánkami. Když jsem narazila na radu, zajímavost na začátku kapitol, četla jsem, ostatní ne. Škoda. Knihu proto nehodnotím, za mě beru jako nedočtenou. Ale její dobré hodnocení chápu.

Ditules
14.02.2016 4 z 5

Pokud jste milovníkem makronek, tak nad obálkou nelze než slintat blahem :D
Přiznávám bez mučení, že texty kurzívou na záčátku kapitol jsem cca po čtvrtině knihy přestala číst. Neoslovily mě. Ze samotných příběhů mě asi nejvíc zaujaly příběhy Karen a Jenny.
Příjemné čtení.

alzbeta4340
28.01.2016 4 z 5

Početla jsem si a popřemýšlela, jestli někdy seberu odvahu a upeču slaný koláč. V knize najdete plno tipů, co upéci, pokud to máte rádi. Nemyslím, že postavy v knize prožívají nějaký hořký osud, jak tady někdo psal v komentáři. Příběhy se zdají celkem ze života a na konci čtenář smutný nebude.
Ale proč se tento román v českém překladu nazývá Láska s chutí makronky, když slovo makronka se objeví v celé knize jen jednou, je pro mě záhada.

AlenaV
27.01.2016 3 z 5

Příjemné klidné čtení.

Knižní střípky
06.01.2016 4 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se ještě před Vánoci stihla přežrat cukroví a pak jsem na žádné sladké již neměla ani chuť, protože jinak bych u této knihy, která je mimo jiné plná úžasných popisů domácích dezertů, sušenek apod., přibrala aspoň 3 kg, protože bych stále něco musela jíst:-)
Musím říci, že kniha se mi velmi líbila, celkově svou milou atmosférou, byť některé osudy soutěžícících nebyly zrovna veselé, ale i přes to, to bylo opravdu pro mě příjemné pohodové čtení, které mi vyvolávalo lehký úsměv na rtech takřka po celou dobu čtení.....a ty popisy procesu tvorby těsta, psané s takovou láskou k pečení, které je jedním z mých koníčků, že to se snad ani nedá slovy vyjádřit...

hlina
02.01.2016 5 z 5

Knížku jsem si užívala od prvního do posledního písmenka. Spojuje v sobě mé vášně: čtení a pečení.
Velmi zajímavě kontrastovalo sladké pečení s "hořkými" osudy jednotlivých postav.
A jako bonus si odnáším ještě rady do kuchyně.

Ankavi
28.12.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Není to jen příběh o pečení neošizených domácích dobrot, nad nimiž se vám budou sbíhat sliny, navíc si odnesete pár dobrých rad do kuchyně. Není to jen příběh jedné pekařské soutěže, v níž se sešlo pět soutěžících toužících po výhře. Je to především velmi dojemný příběh, popisující osudy několika lidí. Mnozí z nich na první pohled působí dokonale, záviděníhodně, bezstarostně - ovšem pokud nahlédneme do jejich nitra, což čtenářům autorka umožnila, nelze dospět k jinému závěru, než že každý si nese nějaké břímě - a každý se s ním vyrovnává po svém, více či méně úspěšně. Kniha je i o naději, o odpouštění, porozumění, přiblížení se, plnění svých snů i o odvaze udělat (konečně) správné rozhodnutí. Tahle kniha se opravdu povedla.

Márinka
28.12.2015 4 z 5

Velmi příjemné čtení na osmihodinovou cestu vlakem.

bookcase
26.12.2015 4 z 5

Bylo to velmi milé čtení, člověk se hned navnadí na dobré jídlo. Ale souhlasím s názorem, že se český název ke knížce moc nehodí.

Jodie
08.12.2015 5 z 5

Úžasné příběhy několika zajímavých postav, které jsou na první pohled velmi odlišné, ale při hlubším zkoumání zjistíte, že mají všichni vlastně něco společného - snaží se najít své místo životě. Jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla a nenechala se odradit příšerným českým názvem, který vůbec nekoresponduje s obsahem.

JanaDor
03.12.2015 4 z 5

Kniha je úžasná, velmi čtivá, krásně propracována a moc dobře jsou vykresleny charaktery postav.
V knize nenajdete šokující překvapení, mrazivé napětí či duchovní poslání. Je to román, ve kterém se sžijete s hrdinkami a pochopíte malý objev důležitého rozměru. Ať jste v minulosti udělala hlouposti, ať se cítíte nespokojená, ať jste bohatá nebo chudá, vše se změní, když začnete mít ráda sama sebe. A to je to, co vás jemně a mile zahřeje na srdci a prosvětlí nejen chvíle pečení. Mít ráda sama sebe, takovou jaká jsem.
Vřele Lásku s chutí makronky doporučuji.

pro ženy romantika gastronomie pečení cukrářství

Sarah Vaughan
britská, 1972
2015  76%Láska s chutí makronky
2018  67%Anatomie skandálu

Kniha Láska s chutí makronky je v