Láska s chutí makronky

Láska s chutí makronky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262049/mid_laska-s-chuti-makronky-ePF-262049.jpg 4 167 60

VEZMĚTE pět docela cizích lidí, které spojuje jen jejich vášeň pro pečení. PŘIDEJTE populární pekařskou soutěž a vypracujte tuhé těsto. OHŘEJTE na správný stupeň napětí. OZDOBTE sladkobolným životním příběhem ženy, která je všechny inspirovala. UZOBÁVEJTE tajně po malých kouscích, nebo spořádejte na posezení. VYCHUTNEJTE SI vytříbenou kombinaci lehkých a silných chutí, lahodných situací a zápletek, z nichž se vám budou zaručeně ještě dlouho sbíhat sliny. Román pro ženy odehrávající se v prostředí populární gastronomické soutěže Hledá se nejlepší pekařka! Každý z čtveřice účastníků má k zalíbení, které našel v přípravě pečených lahůdek, své vlastní důvody. Baculatá Jenny čelí syndromu prázdného hnízda a problémům v manželství. Svobodná matka Claire obětovala životní sen kvůli dceři a nemůže se vymanit ze vztahu s mužem, který ji využívá. Pro bývalou učitelku Vicki je mateřská role náročnější, než původně očekávala, snad kvůli komplikovanému vztahu s matkou. A zdánlivě dokonalá Karen je odhodlaná vyhrát, aniž by její pečlivě vypilovaná maska byť jen na okamžik sklouzla a odhalila, co se skrývá pod ní. Postupem času začnou mezi finalisty vznikat spojenectví a na povrch vyplouvají důvěrná tajemství a soukromé bolístky. Mít vládu v kuchyni se jim daří dokonale, nad svými životy už to však tak jednoduché není. Kniha je průběžně doplňována recepty a životním příběhem slavné pekařky paní Eadanové. I za jejím věhlasem se však skrývá osobní tragédie.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Mladá fronta

The Art of Baking Blind , 2014

knihovnička007
27.02.2019 3 z 5

Příjemná, odpočinková kniha. Určitě vhodná pro ty, kteří rádi pečou-spoustu užitečných rad, jak upéct různé dobroty. Kniha neobsahuje recepty.
Já peču jen "tak normálně", takže jsem se zaměřila spíš na životy hlavních hrdinů a tam se mi kniha líbila. Nikdo z nich to neměl jednoduché, snažili se s životem poprat, jak se dalo.
V soutěži jsem fandila všem, ale nejvíce asi Claire, která si to (dle mého) zasloužila nejvíce.
Konec bych možná trošku rozšířila, přišlo mi to takové "šité horkou jehlou" a "domysli si sám", ale kniha se mi líbila.

lidunka1
14.11.2018 4 z 5

Mně knížka nadchla tak, že jsem začala péct. A to by autorku určitě nadchlo. A pak jsem si tam uvědomila, jaké závislosti člověku hrozí. A ti Američany jsou opravdu trochu potrhlí.....

JmenujiSeZuzla
11.11.2018 4 z 5

Tato kniha je mým jedním z největších překvapení za tento rok. Četla jsem ji vlastně úplně náhodou díky čtenářské výzvě. Díky Bohu, protože bych nikdy nezjistila, že existuje takhle pěkná kniha, protože jsem o ní předtím nikdy neslyšela. Je mi jasné, že kniha není určena asi přímo pro moji věkovou kategorii, ale přitom mě příběh šíleně bavil. Líbila se mi ta autentičnost. U těchto typů knížek mám často problém s tím, že když se děj odehrává v době dnešního světa (tudíž žádné sci-fi ani fantasy), tak se mi zdá, že příběhy bývají často až přetažené za vlasy, že si je nedokážu představit, že by se mohli nyní reálně stát. Naopak právě tato kniha měla tuto část zpracovanou skvěle. Věřila jsem každičkému slovu. Konec se mi moc líbil a všechno to, jak už jsem řekla, dopadlo krásně realisticky. Moc oceňuji prolínající se příběh paní Eadanové, díky němuž jsme se postupně dozvídali pravdu o jejím životě. Všechno prostě není vždy tak, jak se na první pohled zdá a tato kniha je živým důkazem. Kniha je velice lehká na čtení, tudíž pro mne to byla taková odpočinkovka.
Dále by mě trochu zajímalo, jaké by byly ty recepty, které tam byli popsány a jestli jsou opravdu tak lahodné. Celkově mě kniha moc moc potěšila a velký objev.

Knihomol.ka
05.11.2018 5 z 5

Čekala jsem prostě jen další "román pro ženy" a byla jsem překvapená. Právě jsem ji dočetla a jsem plná rozbouřených emocí, i slza ukápla. Pohlazení po duši, poutavé, milé, dojemné, ženské počtení ;-)

Květinka008
26.10.2018 3 z 5

Jak to někteří čtenáři někdy píší? Nenadchne - neurazí. Zcela neobvykle jsem měla problém se začíst a sledovala, jak stránky jen neochotně ubývají. V první polovině knihy se téměř nic zásadního nedělo a i zaostření na jednotlivé postavy bylo docela fádní. Druhá polovina lepší co do děje i vztahů. Nakonec mě nejvíce bavila linie Kathleen. Mám problém i s českým názvem "Láska s chutí makronky", který nevystihuje obsah. Víckrát číst nepotřebuji.

Danago
02.09.2018 4 z 5

Knížka mě hodně mile překvapila. Ale při čtení jsem vymýšlela, co upeču a knížku jsem několikrát odložila a prostě jsem musela jít něco dobrého připravit. Ta knížka k tomu prostě nutí.

Příběh je velice milý , odpočinkový, dobře se čte.
Osudy soutěžících byly velmi různorodé a bavilo mě je sledovat. Do toho příběh slavné pekařky paní Eadanové je smutný a překvapivý.
Moc pěkná odpočinková knížka o životě . Nečekejte žádné velké zvraty a napětí jen příjemné klidné čtení.

Jen název mi nějak nesedí makronky jsou francouzské pokud si to myslím správně a kniha se odehrává v Anglii a snad jsem tam makronky ani nezahlédla.

MT23
25.01.2018 5 z 5

Má oblíbená, tím, že se sem tam věnuju dortům a celkově pečení byl pro mě příběh jako stvořený.. :) Moc jsem si knížku užívala..

KatkaHutyrová
31.12.2017 5 z 5

Láska s chutí makronky je velice pěkný, čtivý a milý román, který rozhodně překvapí. Je to oddechová, ale určitě ne klišoidní kniha, která dle mého soudu v produkci Mladé fronty bohužel zapadla.
Velice doporučuji, stojí za přečtení!

Jonna
23.11.2017 4 z 5

Čekala jsem příjemnou odpočinkovou knihu, a tu jsem také dostala. Vřele nedoporučuji knihu číst, když držíte dietu - při čtení jsem měla pořád chuť na sladké! Ale zároveň mne kniha vybičovala k tomu, že jsem konečně zkusila udělat domácí listové těsto. Doporučuji, vůně vanilky vás bude doprovázet.

mauta
20.11.2017 3 z 5

Kniha pro milovníky sladkého, ale příběh je zřejmý od samého počátku, chybí zkratka, spád, neočekávané zvraty... Takže jde jen o milé čtení v předvánoční době jako motivace k pečení.

klarinka9974
04.10.2017 5 z 5

Když budete tuto skvostnou a sladkou knihu číst, rozhodně se najezte. Protože budete mít pořád hlad a chuť na nějaké dobroty. A není divu, celá kniha je plná sladkostí, křupavého těsta a masových koláčů. Ale není to jen o jídle ale i o životě milých lidí, kteří mají tajemství, jako každý z nás. Kniha mě uchvátila svojí obálkou ale rozhodně i úžasným příběhem, provoněný vanilkou a napínavou soutěží. Doporučuji :))

Heyhey
08.05.2017 5 z 5

Příběh všech postav se mi velmi líbil. Půl bodu bych strhla za (z mého pohledu) ne úplně dotažený konec.

vendulanovotna
03.05.2017 2 z 5

50 % .. bohužel, nemohu hodnotit více hvězdami. Co se týká názvu knihy, už zde jsem měla pochybnosti. Když čtete knihu, která se vám nechce vytahovat v autobuse (malichernost, ale jo), tak už to asi o něčem svědčí.

Kniha je skvěle systematická, současnost a minulost pěkně prolnuté, k tomu na začátek každé kapitoly a oddílu pekařský odstavec. Tyto části byly napsány opravdu procítěně, naprosto dobře jsem si ty různé zákusky, chleby, nákypy, čajové tartaletky a podobně dokázala představit, i to, jak se správně dělá těsto. :)) Co dále oceňuji jsou, podle mého, dobře a vyváženě vybrané charaktery postav s příběhy opravdu ze života a je tam ukázaná láska v mnoha podobách...

Nicméně celkově mi to přišlo celé dost povrchní, povšechné, příběh jedné postavy skoro vůbec nenastíněný. Obecně se mi téma reality show zdálo velmi zajímavé a lákavě a těšila jsem se... a jsem zklamaná, jelikož si neodnáším z příběhu samotného téměř nic.

DádazPrahy
30.04.2017 4 z 5

Příjemná "oddechová" četba. Hlavními postavami jsou čtyři ženy a jeden muž,
kteří se účastní finále soutěže v pečení. Do místa konání přijeli z různých částí Anglie, jsou různého věku a pocházejí z rozdílného prostředí. Všechny však spojuje vášeň pro pečení a touha vyhrát. Jak sledujeme jejich zápolení v jednotlivých kolech tematicky zaměřených na určitý druh pečiva, postupně se nám odkrývá i jejich osobní život s radostmi i starostmi, tušíme, že pro mnohé z
nich představuje záliba v pečení něco jako únik od rodinných problémů.Během soutěže se z účastníků stávají nejen soupeři, ale někdy i kamarádi, kteří se dokážou vzájemně podpořit. To by samo o sobě na román stačilo, ale tato kniha nabízí více - souběžně totiž sledujeme příběh legendární pekařky Kathleen Eadenové, na jejíž odkaz soutěž navazuje. Také ona nemá tak "sladký život", jak by se snad na první pohled mohlo zdát.
Knihu velmi vhodně doplňují na začátku jednotlivých kapitol citace z knihy o pečení, kterou Kathleen na konci šedesátých let sepsala. Čtenář se tak dozví i něco málo o tradičních britských specialitách (např. co je to velikonoční dort simnel nebo fakt, že tradici anglických čajů o páté zavedla ve čtyřicátých letech
19. století vévodkyně z Bedfordu).
Český překlad považuji za celkem zdařilý, zejména co se týká popisu receptů.
Avšak český název Láska s vůni makronky se vzhledem k obsahu knihu nehodí (soutěžící pečou tradiční britské sladké i slané pochoutky a francouzská makronka tu nemá co dělat), i když uznávám, že původní anglický název knihy "The Art of Baking Blind" je trochu překladatelským oříškem. Knížce určitě nepřidala nepříliš povedená obálka s motivy makronek.
To, co má na první pohled čtenáře upoutat - tedy název knihy a obálka, se v tomto případě nepovedlo. Bylo by ale škoda knížku kvůli tomu zavrhnout - určitě stojí za přečtení. První dílo autorky je zdařilé. Doporučuji.

Romčuška
21.03.2017 3 z 5

Asi jsem z těchto románku vyrostla... Nebaví mě číst o kruté realitě pořád dokola nevěrných lidí (já myslím že je to na každým rohu a to je Země kulatá)... Na prvotinu to bylo ale výborné a spíš než ten děj mě zahrnula láska k pečení... Takže jsem to brala víc jak kuchařku než román o pěti a více osudech lidských... Rozhodla jsem zkusit první receptík našich soutěžících - řezy Battenberg a musím říct, že to zas tak jednoduché nebylo jak se mi zdálo.... (smíích) Budu se opět muset uchýlit ke své milované četbě fantazíí a hororů a číst jako blázen abych tu hrůznou a krutou realitu zahnala... (Ach..)

Gabca1990
29.12.2016

Co jsem od knihy čekala, to splnila..pro mě oddechová nenáročná kniha o pekařské soutěži, která popisuje životy žen a muže v soutěži i mimo soutěž.

Denčaa
20.10.2016 4 z 5

Od knížky jsem toho očekávala o trošku víc, ale i tak to bylo velice přijemné počtení. Nejvíce mě však chytl začátek, kdy jsem ještě přesně nevěděla, jak bude celý dej probíhat. Samozřejmě, v knize jsem si našla svou oblíkenkyni a favoritku - její příběh mě nějvíce dojmu a mrzelo mě, že má takový osud - o to víc jsem byla ráda, že vyhrála a mohla začít znovu. Avšak postava Karen mě rozčilova, bohužel, o ní bylo nejvíce kapitol. Celkově ale hodnotím titul pozitivně. Všechno to pečení mě nadchlo.

NeradovaKatka
04.10.2016 5 z 5

Pro mě měla kniha tak trochu pomalý rozjezd, chvílemi jsem měla problém začíst se, ale pak se děj rozjel a knihu jsem jen nerada odkládala. Byla jsem příjemně překvapená, kniha mě bavila, bylo to takové příjemné oddechové čtení.

lenkaabooks
29.09.2016 4 z 5

Mňam. Takto s láskou psát o pečení ať sladkých či slaných pochutin, to je hřích pak nejít šmejdit do kuchyně, zda se tam nenajde něco, co by alespoň částečně uspokojilo rozbouřené chuťové pohárky :-)

DariDerek
25.09.2016 4 z 5

Mám sto chutí napsat, že to byl sladký příběh s příchutí vanilky, skořice, rozinek, ale také s přídavkem chilli papriček, hořkých mandlí... Ale byl by to kýč.
Proto napíšu, že to byl příběh, který mě překvapil vším, co se v něm odehrávalo a jak autorka dokázala na necelých 400 stran dostat životy pěti žen a jednoho muže, to mě udivilo a bavilo. Milé počtení a teď mě omluvte... Musím si jít dát něco sladkého, sic mi nepřestanou téct sliny :D a vy si můžete více přečíst v recenzi :-)

pro ženy romantika gastronomie pečení cukrářství

Sarah Vaughan
britská, 1972
2015  76%Láska s chutí makronky
2018  67%Anatomie skandálu

Kniha Láska s chutí makronky je v