Láska přichází po špičkách

Láska přichází po špičkách https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357431/bmid_laska-prichazi-po-spickach-98x-357431.jpg 4 50 14

Těhotná novomanželka Marty přijíždí se svým manželem na Divoký západ. Chtějí se tam usadit a chovat dobytek. Její muž však při nehodě s koněm umírá a Marty v bezvýchodné situaci dostává od místního farmáře Clarka nabídku k formálnímu sňatku. Výměnou za přístřeší, jídlo a ochranu pro sebe i nenarozené dítě se má starat o Clarkovu dvouletou dcerku Missii, které umřela maminka. V Marty se zpočátku všechno bouří proti takovému obchodu. Nedokáže si představit soužití s úplně cizím mužem a jeho dítětem v malém srubu. Nezvládá domácí práce, neumí vařit a nedokáže plnit ani základní povinnosti farmářovy ženy. Upřímná snaha, sousedská pomoc a solidarita a také neochvějná víra v Boží lásku a podporu ji však přenesou přes všechny překážky a nakonec i zármutek z manželovy smrti. Ze zakřiknuté a bolestí otupělé Marty se za ohleduplné Clarkovy péče v přátelském prostředí soudržné bohabojné komunity pomalu stává sebevědomá farmářova družka a respektovaná členka společenství. Nejen to. Do „obchodního“ vztahu s Clarkem začíná zvolna vstupovat cit, který už Marty považovala za mrtvý a navždy ztracený. Dokáže však udělat poslední krok k nové lásce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Triton

Love Comes Softly , 1979

Vilma_de_Bilna
21.02.2024 5 z 5

Dokonalá kniha na popoludnie pri ohníku v kozube, kakavku v pohári a snehu za oknom. Číta sa rýchlo a príjemne. Pre mňa vrchol žánru „romantické knihy pre dámy v stredných rokoch“.

jana1874
07.06.2023 4 z 5

Líbí se mi číst knihy (nebo koukat na filmy, seriály), kde je téma osídlování různých končin, které jsou trochu mimo civilizaci, takže když jsem objevila tuhle knihu, chtěla jsem ji přečíst, je to hezká jednohubka přečtená za jeden den. Přečtu si asi i ostatní díly :)

V knize se sice často modlí a tak, jenže v té době byli lidé hodně věřící a tak je to i v knize :)

evineckY
15.02.2023 5 z 5

Pro mně je to moc pěkný román a začátek série.
Těžký život a osídlování v divočině.
Moc, moc doporučuji.

Hakl54
08.12.2022 4 z 5

Hezký, jednoduchý příběh o každodenním životě s jeho radostmi i starostmi. Clark se mi zdál až moc ideální, ale vlastně takového muže bychom si my ženy přály.

TerMa
06.12.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když nejsem zrovna věřící, nijak mi to v příběhu nevadilo. Myslím si že v té době se lidé hodně obraceli k bohu. Možná mohli některé věci být více rozvedené, ale četlo se to lehce a moc mě to bavilo.

Lidska_ctecka
22.02.2022 4 z 5

Drahouškové,
kniha krásně popisuje Divoký západ a to, jaký tehdy mohl být život. Ryzost tehdejších lidí na mě udělala dojem. Marty jsem si už od začátku oblíbila, i když se ne vždy chovala vhodně. Její situace byla těžká a za to, jak ji zvládla si zasloužila můj obdiv. A Clark je úžasný chlap se správnými hodnotami. A postupná cesta jak se sbližovaly navzájem i s Bohem vede do mého srdce.
Já se k příběhu moc ráda vracím..

Siegrid
30.09.2020 4 z 5

Příjemná knížka popisující život na venkově, syrovost, rozum a praktičnost. Kniha neurazí. Vhodné i pro starší generaci.

Vojslava
13.04.2020 3 z 5

Jednoduché bleskurychlé čtení, jak lze i něco, co jsme si nepřáli a neuměli ani představit, můžeme při troše pozornosti a naslouchání proměnit v to, co je silně pozitivní. Vlastě docela hezké čtení na velikonoční pauzu, ale další příběhy hrdinů už mne asi nezlákají.

tabaluga
06.11.2019 4 z 5

Takové lehké pohodové čtení o osidlovani Divokého západu, kde není tak důležité, co si myslí srdce, ale hlavním cílem je přežít. Osud Marty neměla jednoduchý, ale měla štěstí, že potkala právě Clarka a rozvinutí se vzájemných sympatií byla už jenom taková tresnicka na dortu. Určitě mám v plánu přečíst si i další díly, abych věděla jak se hlavním postavám podařil ustát těžký život na Západě.

IYv
03.10.2018 2 z 5

kniha mě neuchvátila, a to jsem si ji brala jako četbu na pláž. Je to takové příjemné slohové cvičení - vyprávění, ale moc hloubky to nemá. Další díly oželím.

markoj
20.09.2018 4 z 5

Knížka se mi trefila do nálady. Moc dobře se četla. Je to romantický příběh, jednoduchý, ale hezký a pozitivní.

Šánka
02.08.2018 3 z 5

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem si prohlížela na KK připravované novinky a zaujalo mě tam pokračování této knížky (film jsem neviděla).
Je to romantika, ale taková střízlivá z doby osídlování Divokého západu. Není to špatné, příběh je hezký, takový jemný, ale podle mě psáno tak nějak prastaře, že i červená knihovna mojí babičky měla větší jiskru a spád :-).
Další díl ?, nevím...

Juditha
25.03.2018

Kniha mě ihned oslovila a přečetla jsem ji jedním dechem, ačkoliv tohle muj žanr zrovna moc není a a dostala se mi do rukou náhodou. Po přečtení jsem shledla i film, který me trochu zklamal.
Mám raději děj v knihách než ve filmech, at už se jedna o jakoukoliv knihu.
Každopádně budu číst i pokračovaní knihy

Liduka
07.02.2018 3 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Koupila jsem si jí proto, že jsem viděla film, který se mi moc líbil. Na knize mi hodně vadila Clarkova nespisovná mluva, protože se mi tak jevil jako nějaký neotesaný křupan, což ve skutečnosti nebyl. Také mi tam chyběla trocha více akce a vtipných scén, jako tomu bylo ve filmu. Tam přeci jenom byla už Missii větší dívka a dávala Marty co se týče výchovy dost zabrat. Za mě tedy tři a půl hvězdičky.

láska zfilmováno Divoký západ náboženské romány domluvené manželství historické romance

Janette Oke
americká, 1935
2017  78%Láska přichází po špičkách
2018  84%Věčný slib lásky
1996  84%V srdci divočiny
2021  74%Láska dostává křídla
2018  80%Dlouhá cesta lásky

Kniha Láska přichází po špičkách je v