Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325871/bmid_sen-noci-univerzitni-CiD-325871.jpg 4 207 61

Láska podle Shakespeara série

< 3. díl

Daniel a Aubrey se těší na budování jejich společného života. Bolestivé poznání, že nemůžou budoucnost uchopit do vlastních rukou, dokud se nevyrovnají s minulostí, vede k objevení síly odpuštění a bezpodmínečné lásky. Stejně jako v prvních dvou knihách série, Sen noci univerzitní je romantický příběh, s vtipným škádlením, s vášní a dramatem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Truest of Word , 2014

tinka1974
15.11.2023 4 z 5

Sláva, celá série dočtená. Tohle mělo trochu lepší spád než předchozí díl. Nicméně mně by asi Daniel s těmi jeho překvapeními šel na nervy. Myslím, že z celé trilogie by se dala udělat kniha jedna, ale na druhou stranu, bylo se pořád na co těšit. A taky se vrátit do mladších let. Oba hrdinové jsou pěkně mladistvě střelení. Přečtěte si

Booky84
29.06.2022 5 z 5

Čtivá kniha určená pro všechny romantické duše. Tento díl se mi líbil ze všech nejvíce a jsem ráda, jak se příběhy jednotlivých postav hezky uzavřely. Určitě se k celé sérii někdy vrátím.

Kristy.Seb
30.05.2022 4 z 5

Trochu mě skoro mrzelo, že se v příběhu už neobjevila žádná zápletka. Ale asi už jsem zblbá z ostatních příběhů. :) Díl plný lásky!

Dela90
13.04.2022 4 z 5

(SPOILER) V tomto dílu už jsou Aubrey a Daniel spolu, snaží se spolu žít a vycházet. Celá knížka je vlastně o tom, že mají vztah, který řeší a pak řeší milion dalších věcí, jako práci u děkanky, výpověď, hledání práce, vztah rodiny. Začínají spolu prožívat určité události jako svatbu bratra, řešení minulosti. Nemůžu říct, že by mě knížka nebavila, ale když to porovnám s prvním dílem, který měl šmrnc protože prostě “zakázaná láska” tak tohle už takový normální vztah, který jsem jim sice strašně přála, ale tak v polovině knížky jsem se přistihla při tom, že to nemá ty správné grády. Ale potom přišel konec knihy, který mě naprosto dojal a rozbrečel. Každá romantická duše, by si tyhle tři knížky měla přečíst, ačkoliv já byla z třetího dílu maličko v rozpacích, pořád se mi to moc líbilo. A pak ty nádherné obálky, pohledy dvou hlavních hrdinů, Shakespeare. Jo, tohle prostě chcete číst.

“Opřela jsem se o něj čelem a láska k němu mi proudila každým pórem těla.”

“Tohle byli dva lidé, kteří celým svým srdcem přijali jeden druhého navzdory všem svým jediným jedinečným předpokladům. Stručně řečeno, takhle vypadá bezpodmínečná láska.”

“Pochybuji, že hvězdy svítí, že jde slunce oblohou, pochybuj o pravdy bytí, jenom uvěř v lásku mou.”

hellena1523
30.12.2021 2 z 5

Krásná obálka, lehce se čte, ale jinak stejně blbé jako druhý díl. Stupidní dialogy. Daniel už je vyloženě slizkej a těžko uvěřitelnej, Aubrey je fakt husička.
Díky bohu, že série nemá další díly, protože ty už bych buď protrpěla, nebo ani nedočetla.

zandu
03.03.2021 2 z 5

Tak mi to nedalo a vrhla jsem se i na poslední díl. A musím říct, že, po druhém slabším díle, opět pěkné, odpočinkové čtení (a zase plné cukrkandlu)
Celá série je prostě a jednoduše romantika jako blázen :-)

18LenkA12
25.09.2020 5 z 5

Skvělé zakončení trilogie. Třetí díl byl naprosto úžasný a stejně dokonalý jako dva předchozí. Celý příběh jsem prožívala se všemi hrdiny. Bylo nádherné vidět jak se dokáží vypořádat se svou minulostí a hlavně se svými životy. :-):-):-)

Niky91
01.09.2020 2 z 5

Ouuuu, sex a slaďárna. Maximální vytrhnutí způsobila "vymyšlená aférka". Trilogie o 1400 stránkách, která se dala vtěstnat do jedné knihy. Zbytečně natahované. Trilogii bych ohodnotila podprůměrně.

michaella03
11.07.2020 5 z 5

Velmi pěkné zakončení celé série - rozhodně spokojenost :).
Líbilo se mi, že Daniel byl z pohodové rodiny a měl hezké dětství, Aubrey sice zase tolik ne, ale ani ona nezažila nějaké doslova traumatizující zážitky = tedy to, že hlavní postavy byly prostě normální (nebyly tu právě žádné následky z dětství a tak podobně) - za to má celá série jedno velké plus :D.
K re-readingu se možná ještě vrátím ;).

PandaGirl
04.07.2020 3 z 5

Jako předchozí díly byl tento díl oddechoví a příjemný. Upřímně si myslím, že by se z tohoto dílu dalo plno vyškrtat (viz přemíra sexuální prožitků). Také si myslím, že bylo vcelku zbytečné doopravdy všechno dotahovat do konce. Řekla bych, že třetí díl je naprosto naivní.
Na druhou stranu, oceňuji některé hlubší myšlenky a"sdělení".
Za mě tři hvězdičky za naprostý průměr.

Cress
28.06.2020 5 z 5

Tenhle díl mi přišel trochu slabší než předchozí, ale stejně to je 5 z 5. Tahle série je jedna z mých nejoblíbenějších romantických knih a moc vám ji doporučuji.

Sarka14
24.06.2020 4 z 5

Asi bych souhlasila s tím, že celá série by se vešla do 2 dílů. Něco už bylo přes čáru. Některé fráze se neustále opakují a na to, že se vše opírá o velká slova Shakespeara, slovní zásoba autora začala trochu strádat. Ale jako celek sérii určitě doporučuji. Čte se krásně a všechny díly jsem přečetla během několika dní. A aby to nevypadalo, že chci jen kritizovat, mnohokrát jsem se u knížky zasmála. Ty jejich debaty, výměny názorů a e-maily... To mě fakt bavilo.

ElikaBendova
11.06.2020 5 z 5

Některé komentáře mě absolutně odradili od čtení třetího dílu, protože psali, že to byl díl naprosto zbytečný. Po dvou letech jsem se ke knize vrátila a jsem ráda, že jsem to udělala. Rozhodně stojí za to si přečíst pořádně i něco z vypořádáním s Danielovou minulostí a podívat se, jak to dopadlo i s dalšími postavami.

suzanne1997
06.06.2020 5 z 5

Třetí část příběhu konečně prozrazuje čtenáři víc. Ale není to jen o malých skutcích, které pro sebe hrdinové dělají, a tím nemyslím je Daniela a Aubrey - všechny postavy v knize jsou k "sežrání". Třetí díl je ještě neskutečnější než ty dva před ním. Ta živočišnost - vykreslení postav, tak jako kdyby byly skutečné, je až fascinující. Řádky dokáží rozproudit krev v žilách, přivést čtenáře jakoby do jiného světa a ukázat na lidské vlastnosti, které nejsou v běžném životě někdy úplně vidět. Navíc propojení se slavným spisovatelem dodává celému životu postav zvláštní nádech a citáty před každou kapitolou jsou až ohromující. Tenhle příběh, i přesto, že celý má téměř 1500 stran, dokazuje, že autorka je nejen skvělou spisovatelkou, ale i úžasnou vypravěčkou, která si za svou vytrvalost při psaní tak dlouhých románů vyslouží jen ten největší obdiv. Celá trilogie je něžná, smyslná a tak kouzelná, že si ji prostě člověk musí přečíst, zamilovat a najít pro ni místo ve své knihovně. :) Před započetím čtení doporučuji mít v zásobě všechny tři knihy, to čekání na pokračování zdá se býti nesnesitelným.

Luciska13
01.04.2020 5 z 5

V několika komentářích se objevila kritika, že byl třetí díl už zbytečný, ale nemůžu s tím tak docela souhlasit. Přišlo mi, že tento díl ty předchozí dva tak nějak uzavřel a ucelil, dořešily se tu plány a problémy z předchozích dílů, které si podle mě žádaly nějakou tu tečku.

Dija
20.03.2020 3 z 5

Souhlasím s tím, že mi třetí díl přišel už zbytečný. Nicméně to splnilo účel romantické oddechovky a četlo se to rychle! Jen moc slova k.... ;) To by nemuselo být...

Evka3814
15.03.2020 2 z 5

Tááák,konečně dočteno. Popravdě jsem s tímto dílem bojovala,přišlo mi to už zbytečné natahování příběhu. Asi nejlepší byl konec,který byl předpokládaný...... Žili spolu šťastně :))) Prostě pohádka

Lofda
28.02.2020 3 z 5

Milá oddechovka. Chvílemi bavila, chvílemi míň a upřímně, chvílemi už vůbec. Nevadí mi knižní série, ale tady mi to připadlo zbytečně natažené.. Všichni přece od samého začátku věděli, jak příběh dopadne ;-)

AnnieR.
22.02.2020 4 z 5

Spoiler
Třídílná série Láska podle Shakespeara. Vše by stačilo dát do dvou knížek, bylo to zbytečné natahování autorky. Z prvního dílu jsem byla nadšená, měla jsem ho za dva dny a těšila se až mi přijdou ostatní dva. Kdyby se kniha druhá a kniha třetí spojila, vůbec nic by se nestalo. V třetí knize byla úplně zbytečná zápletka, která byla vyřešena během další kapitoly a to bylo vše. Když jsem četla jiné recenze, těšila jsem se, že bude v třetím díle alespoň trochu erotiky, jak někteří psali. Nakonec tam nebylo ani to, sice to spolu dělali skoro v každý kapitole, ale bylo to napsané takovým nic moc stylem. Nevadí,na tomhle zase tak moc nelpím. Jedno plus dávám za romantika Daniela. Další plus dávám za mé oblíbené téma a to, zakázána láska. Co na knize nesnáším je to nesmyslné bohatství Daniela. Chápu, že má bohaté rodiče, ale jak si může ze své asistenské pozice dovolit všechny ty drahé dárky pro Aubrey a dokonce si koupit loď. Další věc co se mi nelíbila, byla jejich uspěchaná svatba. Chodili spolu devět měsíců, oficiálně pro svět tak šest a už se chtěli vzít. Mám ráda když má kniha uzavřený konec a já vím, co se s hl. Hrdiny děje dál, ale věta ''o dva roky později'', by mi tam vůbec nevadila. Hlavně mi na tom vadí to, že na sebe museli tak dlouho čekat a pak je všechno tohle tak rychlé. A také jsem se občas musela usmívat na tím, jak - strašně tě chci, jsem tak nadržený/á a najednou to vlastně není tak dobrý nápad.
A nakonec slovo kurva, kurevský apod. Tohle slovo je tam tak často,že to není až hezký. Nevím ke komu se to hodí méně. Vtipný je, že jsem po téhle knížce nějak sprostá a občas se přistihnu, že říkám kurva, kurevský apod. Haha
Ale co už, série byla jednoduchá, pěkně čtivá a Daniel a Aubrey mi budou chybět. A Penny taky. A Julie a Patty... A všichni!

Rania
07.01.2020 3 z 5

Sérii jsem si pujcila, protoze mne zaujala obálka a zajimava anotace, i kdyz romantiku nectu. Ale proc ne ve vanocnim obdobi a mesic pred porodem ???? takove lehke oddechove čtení, poslední cast mi ale prišla zbytecna a zdlouhava.

studenti romantika vysoká škola profesoři

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey
2016  81%Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha