Sen noci univerzitní

Daniel a Aubrey se těší na budování jejich společného života. Bolestivé poznání, že nemůžou budoucnost uchopit do vlastních rukou, dokud se nevyrovnají s minulostí, vede k objevení síly odpuštění a bezpodmínečné lásky. Stejně jako v prvních dvou knihách série, Sen noci univerzitní je romantický příběh, s vtipným škádlením, s vášní a dramatem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325871/sen-noci-univerzitni-CiD-325871.jpg 4122

Láska podle Shakespeara (3.)

The Truest of Word (2014)

Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Sen noci univerzitní

alca.h
31.12.2018

Trochu lituji času, který jsem knize dala. První dva díly mě bavily a na tento jsem se jako odpočinkovku těšila. O to větší bylo zklamání. Kniha je přeslazená, občas protnutá nějakým nesmyslným přídavným jménem jako "kurevský". Když to začíná vypadat na něco trochu napínavějšího v životě těch dvou, za několik stránek je vše zase uhlazené a zase se může cukrovat. Takže pokud někdo vyhledává čistě slaďák na čtení, tady má jistotu. Nic více kniha nabídnout ale nedokáže.

Terez9119
18.12.2018

A máme tu konec. A mě se sakra nechce loučit! Společně dospěli, srostli, poskytli si oporu, dokázali vyřešit každý konflikt. Ano, možná už byl tenhle díl trochu zbytečný, ale tohle je přesně to, co vám po šťastném konci u většiny knih chybí. To šťastně až do smrti. Obyčejné malé radosti, které s nimi chcete sledovat. Jo, toho sexu tam bylo vážně hodně, člověk Aubrey záviděl, kolik má její chlap vytrvalosti a touhy, ale když spolu skoro celé předchozí dva díly nic neměli, bylo potřeba si to vynahradit :-)

Dokonalý odpočinek a perfektní završení. Z Daniela se stal jeden z mých vůbec nejoblíbenějších hrdinů a i Aubrey konečně dospěla. Zase se k celé sérii někdy vrátím!

prcek19
08.11.2018

Na mě tahle celá série působila hodně poklidně, žádná zápletka a právě proto mě překvapilo, jak dobře se to četlo..když si vezmu, že sem přečetla tři knihy s docela dost stránkama za pár dní, tak za mě rozhodně doporučuji..navíc ty úryvky na začátku každé kapitoly mě bavily od prvního dílu až po tento, ve kterém se přidaly i básničky..za mě opravdu super série

Lalina3

+ ukázky z Shakespearových děl
+ krásný závěr
+ dokonalá obálka

- kostrbaté překlady
- prakticky o ničem, zápletka na dvě až tři kapitoly
- hodně (zbytečného) sexu, ne každá hádka se přece musí řešit v posteli
- slovo kurva se tu objevovalo až moc často, navíc mi sem vůbec nesedělo

Celkově si myslím, že tato kniha mohla být mnohem tenčí, klidně se dala vmáčknout do epilogu v druhé knize. Ale čtivost to všechno zachránila. Na čtení jsem se těšila, jelikož jsem si u knihy odpočinula. Proto 5*.

tess.de.veles
06.10.2018

Tak já vám ani nevím, co si myslet...Jediný, cim se to lišilo od všech těch knih teď na trhu, co jsou na jedno brdo, ze tam do toho"zasáhl"Shakespeare......Jinak chudá ,chytrá holka... sbalí pěknýho,chytrýho pracháče.....Myslím, ze by klidně stačil jeden díl a nemuselo se tolik plýtvat papírem....Co kdyby někdo napsal o tom, jak chudej, ošklivej kluk sbalí nějakou ošklivou chudou ženu.....nebo tak něco :-)
Aby byla nejaka změna.....

Litocha
21.09.2018

Ne že by první díl bylo nějaké veledílo, ale aspoň byl přes zbytečné melodrama čtivý. S druhým dílem už to bylo horší - no, aspoň jsem ho dočetla. A tenhle? To se nedalo. Stokrát nastavovaná kaše o ničem, nevěrohodné postavy bez alespoň náznaku hloubky, cukrkandlové, až z toho bolí zuby. Avizované vtipné škádlení a drama se jaksi nedostavily. A vášeň? Popravdě mi bylo úplně putna, co spolu dělají.
A vlastně mi od autorky přijde jako celkem drzost zneužívat Shakespeara na tohle. Ale jestli si ho díky tomu někdo přečte...

medvídě
04.08.2018

Hezké zakončení této knižní série,
a i když jsem se ještě nedostala k druhému dílu, tolik to nevadilo.
Co mi ovšem vadilo a kazilo na nevhodných místech bylo slovo na K----. Klidně bych se bez něj obešla.
Hlavně se tam vše uzavřelo.

Lucinka007
03.08.2018

Jako již předcházející dva díly se mi knížka líbila. Sice byla ze začátku samé "ťuťu ňuňu", ale tak po 100 stránkách se to zlepšilo (nebo jsem si na to zvykla). A už jsme se začínala těšit, až zase zalehnu a začnu číst.
Celkově bych řekla, že se v knížce nic moc nedělo. Né že by byla nudná, to vůbec. Ale v předchozích dílech se celou knížkou "táhl" jeden problém. Tady spíš byla nějaká zápletka na 2-3 kapitoly a hotovo.
Je to prostě taková romantická oddychovka. Pro mě splnila očekávání. Akorát mi vadí ty sprostá slova...k těm postavám mi to moc nesedí.

P.S.: Patty je nejlepší. :-)

Safienka
12.06.2018

Ale tak to nemuselo už být. Druhý díl byl pěkně zakončený a toto bylo takové zbytečné romantické nad. Autorka tam vyřešila pár věcí, ale vlastně nijak extra, jako by se nedělo. A vše bylo v takové jedné "postelové" lince.

Arianne
17.05.2018

Už to byla nuda. Žádný zvrat, jen vznášení se na obláčku, srdíčka a jednorožci. Čekala bych, že když se jedná o tak rozsáhlý příběh, autorka se zaměří na charaktery postav. Dalo by se předpokládat, že když jsme překonali nástrahy zakázaného vztahu, bude se řešit vztah jako takový, přece jen Daniel je "emočně nevyrovnaný" a Aubrey by nemusela být pořád tak svatouškovská, upřímně mě ta její dokonalost lehce iritovala. A způsob, jakým se nechává vydržovat, je trochu pokrytecký. Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec jsem dala tři vzhledem k sérii jako celku, ale tenhle díl už byl co se děje týče zbytečný. Pokud ale potřebujete dávku ničím nekalené bezmyšlenkovité romantiky, tato kniha (potažmo celá serie) to dokonale splňuje.

Etule
05.04.2018

Moc hezké zakončení série. Celá série mě bavila, dokonce víc než jsem původně čekala. Líbilo se mi to propojení se Shakespearem. I přes rozsah dílů, ze kterého jsem měla původně obavy, se to četlo lehce a rychle.
Prostě fajn oddechovka. :-)

MrsHenush
04.02.2018

Celá séria sa príjemné čítala, čo to som sa naučila, pretože predpokladám, že ja určite Shakespeara nikdy čítať nebudem :D . Pekný príbeh, dalo sa očakávať ako to skončí, Daniel bol niekedy až moc presladký. Keby bol taký ako na začiatku knihy, vôbec by mi to nevadilo :) ..Určite odporúčam prečítať

cukrovka
04.01.2018

Příběh o ničem. Pořád jsem čekala na nějaký zádrhel a kde nic, tu nic.

MíšaS.
03.01.2018

Četlo se to hezky, ale pořád jsem čekala na nějaké komplikace, na nějaký zádrhel, nějaký zvrat, ale nic. Ano nějaké náznaky tam byly, ale vše se vyřešilo během jedné stránky a tak nějak nijak. Třetím dílem jsem byla celkem zklamaná.

Channach
22.12.2017

Peklo o ničem. Autorka pohřbila příběh, jen aby měla trilogii a dostala víc peněz. Umíte si představit, že by Pýcha a předsudek měla 3 díly a my byli nuceni číst, jak pan Darcy holí Elizabeth nohy? První dva díly ovšem super a naprosto by stačily. Mohla k nim přihodit pár stránek děje tohoto dílu a měla by hotovo... ten žhavý sex mezi tunami prázdného tlachání to nezachránil.

MMacicekk
13.12.2017

Třetí a závěrečný díl o zakázané lásce mezi studentkou literatury Aubrey a jejím profesorem Danielem mě opět nezklamal a celou trilogii skvěle završil. Moc se mi líbil, stejně jako v předchozích dílech, autorčin styl, který je milý a vtipný a chytí vás za srdce. Opět však mám výtku ke slovníku hlavních hrdinů, který je i zde plný vulgarismů, jenž se podle mého názoru do této romantické knihy absolutně nehodí. Čtení vám příjemně ubíhá pod rukama a čím více se blížíte konci, tím větší máte strach, že se s hrdiny setkáváte naposledy, což je bohužel pravda. Nic však nebrání tomu se ke knihám opět vracet a užívat si s hrdiny jejich zakázanou lásku, která musela překonat mnoho překážek.

galadrielin
05.11.2017

Tak toto vážně ne. Jako by to psal někdo jiný než předchozí dva díly. Je to blboučké a zoufale nudné. Z Daniela a Aubrey se stali dva puberťáci. A to mě nebaví.

Irsaf
21.09.2017

Poslední díl - opět prima čtení :)
Ubrat trochu kurev a bylo by to jeste lepsi.

tatafa
03.09.2017

K této sérii jsem se dostala dá se říci omylem, ale přeci jen poněkud logickým. Jednak mne zaujaly nádherné obálky, které vytvořilo nakladatelství Grada a také protože mám velice ráda Shakespeara, i když jsem od něj ještě příliš knih nečetla. Přesto jsem neodolala možnosti se o něm něco dozvědět. Při výběru prvního dílu jsem měla poměrně obavu, co z toho vznikne, protože tak nějak automaticky nedůvěřuji bestsellerům. A musím říci, že jsem byla velice mile překvapena.
Ze série se vyklubal příběh, který přesně odpovídá mým požadavkům na kvalitní romantiku. Knihy byly vtipné, jiskrné a navíc díky rozborů Shakespeara dávaly přidanou hodnotu.
Je sice pravda, že celý příběh by se dal krásně shrnout do jedné silnější knihy, ale na druhou stranu to myslím příběhu nikterak neubralo na kráse, spíše naopak.
Co mu ovšem z mého pohledu silně na kráse ubíralo, byly vulgarismy, které se v některých pasážích objevovali téměř v každé přímé řeči, a působilo to silně uměle. Navíc si prostě myslím ,že podobná slova do romantických knih nepatří, a zvláště ne v takovéto míře.
Každopádně jsem velice ráda, že jsem se ke knihám dostala a vřele je každému doporučuji k přečtení.

martinaandulka
29.08.2017

Závěreční díl se též četl pěkně.Jen už chyběl nový děj a napětí proto jsem odebrala jednu hvězdičku.Byl to krásný romantický,erotický román.který jse nádherně četl.

veronika9143
16.08.2017

Poslední díl zamilované trilogie. Skončí přesně tak, jak očekáváte. Parádní odpočinková četba, přestože vypadá, na dlouhé čtení, dá se zvládnout za večer. Celkově to bylo čtivé a rozhodně mě to nijak nezklamalo. Pokud autorka napíše něco dalšího, ráda si to přečtu.

Ssojka42
14.08.2017

Erotický román pro ženy, kde se častými scénami erotický náboj vytrácel. Na mě příliš roztahané, bez spádu a nereálné, naivní,,,

Mark2000
12.08.2017

Třetí díl byl takovým tím správným happyendem. Dějově už by být nemusel (proto 3*), klidně mohla série skončit druhým dílem. Ale určitě nelituji toho, že jsem tuto sérii četla, byla velice čtivě psaná...no a pro milovníky shakespearových her ideální...

rosalindaaa
10.08.2017

Super zakončení této trilogie, knizka se mi moc libila,ale je to trochu nerealne,nebo nekdo vite kde sehnat takoveho ,, prince z pohadky ´´ ? :)

Audrina
08.08.2017

Tak jsem dočetla celou trilogii :) Musím říct, že všechny knihy jsou napsané opravdu čtivým způsobem, ale co si budeme povídat, někdy je to trochu roztahané. Podle mého názoru by knize neškodilo zkrácení, protože se po celé tři tlusté knížky opakuje stále totéž dokola. Na léto ale skvělá oddechovka :)

KaileyBlot
04.08.2017

U třetího dílu mě opět překvapila čtivost této série. Zase me ta kniha chytla a vyplivla na konci úplně vyždímanou. To prostě byl konec a já se ptala cože to jak?, protože jsem chtěla ještě víc stránek, hlavně aby to neskončilo. Nádhera, pořád jsem se musela přiblble hihňat, protože to bylo tak krásný! A ten konec? Úžasný! Celá série byla skvělá... a pěkně návyková! Každým dílem se mi líbila víc a víc. Nejradši bych k ní použila všechna kladná přídavná jména, protože na ni prostě sedí!

lea6493
19.07.2017

Krásná série. Moc mě bavilo sledovat vývoj vztahu Aubrey a Daniela. Celé tři knihy jsem jim fandila a každou stranou zoufala, že se tím rychlým čtením blížím více a více konci...

Blaufik
12.07.2017

Závěrečný díl série se sice jeví jako nejslabší, zvláště díky tomu, že čtenář vlastně tuší, jak celý příběh skončí a autorka se tento fakt nesnaží ani nijak zakrývat. Nicméně i tak je kniha opět čtivá, milá a místy také vtipná.

Více v mé recenzi v záložkách.

Odehnalka
28.05.2017

Třetí díl jsem si v knihovně půjčila jen z toho důvodu, abych zjistila, co autorka dál vymýšlela, protože co si budeme nalhávat, jednoduchou zápletku roztáhla na tři tlusté knihy, i když by v bohatě stačila jedna. Poslední díl ze série mě nejvíce zklamal a považuji ho za nejslabší.
Co se ale knize nedá vyčíst je její čtivost, hlavně když ještě voní novotou. Že se to ale dobře čte je docela k ničemu, když to postrádá nějaký hlubší děj.

Luciecii
24.05.2017

Pro mě byl bohužel tento třetí a poslední díl tak trochu zklamání a byla to pro mě nejslabší kniha z celé trilogie.
První knihu jsem si oblíbila hned po prvních stránkách, druhý díl hezky navazoval, děj se rozjel a jejich příběh se mi začal líbit mnohem víc. Bohužel ale při třetí knize a jejím čtení jsem měla pocit, že v ruce držím něco jako "erotický román" pro ženy. Občas se mi příběh Daniela a Aubrey ztrácel v přílišném popisování jejich sexu do nejmenších detailů a tak trochu se mi díky tomuto ztrácela pointa celé této série.
Samozřejmě kniha je stejně rychle čtivá jako předchozí díly. Je to dobře napsané a člověk dojde do zdárného konce a má radost, že se to vše vyřešilo tak jak mělo.
Po třech krásně tlustých knihách se mi po Danielovi a Aubrey bude stýskat.

profesoři vysoká škola studenti romantika

Georgina Guthrie

Georgina Guthrie