Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha

Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298843/bmid_marna-touhy-snaha-HSr-298843.jpg 4 271 66

Láska podle Shakespeara série

Aubrey Priceová má před sebou posledních pár týdnů studia na Torontské univerzitě. To, co mělo být nejkrásnějším obdobím jejího života, se pro ni ale stává utrpením. Tajný vztah s Danielem Grantem, asistentem na katedře angličtiny, čelí mnoha překážkám. Jeho odhalení by obzvlášt Daniela stálo nejen pověst, ale i celou kariéru. Oba doslova odpočítávají minuty, než budou moci být konečně otevřeně spolu. Mezitím hledají útěchu v tajných vzkazech a tolik výmluvných slovech Shakespearových dramat a sonetů. Dokážou svou zakázanou lásku udržet v tajnosti?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

Better Deeds than Words , 2014

tinka1974
15.11.2023 3 z 5

Je to pokračování předchozí knihy. Chvilku se milují, potom zase ne. Dozvíme se tu více o Oxfordu. O utajovaném vztahu. O odpočítávání dní a týdnů. O Danielově kreativitě, o jeho rodině a lásce. A jinak skoro žádný děj. Příjemná oddechovka. Jednou z pohledu dámy, podruhé z pohledu muže

kkubelkova
31.07.2023 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, děj je příliš zdlouhavý a je zde spousta plytké konverzace. Abych knihu jenom nekritizovala, bylo to pohodové čtení, líbilo se mi napětí mezi Aubrey a Danielem.

Booky84
22.06.2022 4 z 5

Pohodová romantika, stejně jako první díl. Líbilo se mi vzájemné poznávání hlavních hrdinů, mini "drama" a opět Shakespearovi citáty. Jsem zvědavá, co přinese poslední díl a čekám samozřejmě romantiku od začátku až do konce. :-)

Kristy.Seb
28.05.2022 4 z 5

To, jak žiješ, když se nikdo nedívá, to je práva zkouška morálky.

Nemůžeš někoho chytat, dokud skutečně nepadá.

Pokračování začalo dost vtipně. Zbytek příběhu už mě tak neoslnil jako první díl. Ale stále se mimochodem líbí použití Shakespearových části děl.

padajicidvere
06.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Marná autorčina snaha.

Za mě bylo málo odkazů na první díl. Četla jsem ho před nějakou dobou, takže bych uvítala vysvětlivky ve stylu "stalo se". Naopak přemíra byla romantiky ve druhé půlce. Nic moc se vlastně už neděje. Jen kýčovitá slaďárná (někdo to může mít rád) a konečně další meta/y. Daniel na mě ale působil až moc citlivě, chápavě, a přehnaně soucitně. Takový typ? Ne, děkuji.

Ve srovnání s prvním dílem nevidím moc posun ani zlepšení, spíš naopak. Užívala jsem si jak se oťukávali, tajili své city, stejně tak schůzky..ta nervozita kolem, bylo to krásné, zakázané.

Dela90
06.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Marná touhy snaha - snaha dvou lidí, kteří se musí poprat se vzájemnou touhou, protože stále nemohou být spolu. Celý příběh je doplněn citáty ze Shakespearovských děl, které krásně doplňují celý jejich marný příběh o tom být spolu alespoň pár chvil. Síla lásky je v příběhu opravdu silná. A ačkoliv jim univerzita i soukromý život háže pořád klacky pod nohy, ukáže se, že čekání je opravdu ctnost, protože po všech útrapách nakonec přijde sladká odměna.
Já si tenhle díl užila snad ještě víc než ten první, bylo to hodně odpírání, výměn názorů, ale taky množství romantických gest, jiskření či spalující touha. Opět byly v knize dvě části, které byly vyprávěny z pohledu Daniela, bylo to osvěžující. Já ty dva pohledy různých postav miluju, příběh má tak větší hloubku. Co cítí jeden, druhý prožívá úplně jinak. Upřímně jsem zvědavá, co si autorka nachystala ve třetím díle. Všem romantickým duším tuhle knížku doporučuju, protože tohle je romantika každým coulem, ale rozhodne žádná procházka růžovou zahradou.

“I ty nejmenší události, ty zdánlivé bezvýznamné věci, můžou zmařit naše naděje a naprosto všechno zničit.”

“Ne, láska je jak maják, pevný bod, hvězda, co vede bárky ztracené po pustých pláních rozbouřených vod.”

“Kdybych měl květinu pokaždé, když na tě pomyslím, zahradou rozkvetlou navěky kráčet smím. “

anej
04.10.2021 4 z 5

Opět parádní kresba na obálce. Tento díl byl trochu slabší, místy i hodně přeslazený. Takový člověk v reálném světě neexistuje. Na druhou stranu, když člověk potká druhého, se kterým dokáže kooperovat a vyřešit všechny problémy a nebojí se mluvit o ničem, tak je to životní výhra. Na konci knížky jsem nechápala, jak je možné na 500 stranách popsat tak krátký časový úsek. Třetí díl si určitě přečtu, abych měla sérii ucelenou a uzavřenou.

JanuldaN
30.05.2021 2 z 5

Jedním slovem: PŘESLAZENÉ. První díl rozhodně lepší - zde se skoro nic nedělo, děj natahovaný. Do pokračování se nepustím....

zandu
02.03.2021 3 z 5

Tak tohle byla neskutečná slaďárna. Samé cukrbliky. První díl byl lepší, tady jsem se nemohla dočkat, až konečně dočtu. Třetí díl si také přečtu, ale musím si dát od tohoto tématu chvilku pauzu...

LaBobule
01.02.2021 3 z 5

Porad nechapu jak na tolika strankach bylo receno vlastne tam malo. Jsem rada ze druhy dil skoncil ukoncenim a treti dil neni pro me nutne cist. Nebylo to spatne, cetlo se to pekne....jako oddechovka to ucel splnilo. Desne moc se mi libi obalka, ta je proste bozi.

Myška43
27.01.2021 3 z 5

Tento díl je podstatně slabší. Daniel a Aubrey odpočítávání dny, kdy mohou být oficiálně spolu. Jediné zpestření příběhu je to, že se o nich dozví táta Daniela, který jim dá nakonec požehnání a trochu udělá bububu spolužačka Cara. Pak nastane jejich vytoužený den, odjedou na chatu, kde se zaslouženě celý víkend oddávají jeden druhému a vyznávají si lásku. Toť vše. Skoro 400 stran, ale zvládla jsem to. Očekávala jsem, že dá autorka více prostoru vedlejším postavám i Danielovi. Rozhodně by to příběh oživilo. I tak se těším na poslední díl.

,, Láska láskou není, když zradou trestá zrádné křehké tělo a změnu tím, že sama se hned mění. Ne, láska je jak maják, pevný bod, hvězda, co vede bárky ztracené po pustých pláních rozbouřených vod."

vlkove
28.10.2020 3 z 5

Obrovské zklamání. S prvním dílem téměř neporovnatelné. Donekonečna natahovaný popisný děj. To co fungovalo v díle prvním, zde už nefunguje, otravný hlavní hrdina a děj o ničem. Nedovedu si představit o čem bude další díl. První díl této série doporučuji ale zde to říci nelze.

18LenkA12
21.09.2020 5 z 5

Nádherné pokračování, které začíná přesně tam, kde skončil první díl, ať už je to děj, nebo vývoj jednotlivých situací. Je krásné si přečíst něco zamilovaného a říct si, že každý vztah má svá pro a proti, je jen na nás co si chceme pamatovat a jak si lásku užíváme. Úplně chápu hlavní hrdinku s přijímáním darů, protože je krásné někomu něco dávat než pořád od někoho něco dostávat. Už teď se těším na poslední díl. :-):-)

Niky91
13.08.2020 3 z 5

Hm, marná touhy snaha. Přepsala bych knihu na marná snaha. Pořád jedno a to samé, nikam se nevyvíjí. Od začátku předvídatelné. Shakespeare v kabátě z padesáti odstínů. To mne zklamalo. Určitě horší než první díl. Strašně vleklý příběh, i když jsme věděli, kam toto spěje. Čekám na nějaký převrat v posledním dílu a snad rozumné ukončení trilogie.
Jediné plus posledních pár slov knihy.

Cress
29.07.2020 5 z 5

Mohla bych napsat to stejné, co u prvního dílu. U tohoto rereadingu jsem si více všímala chyb, ale stejně jsem si knihu užila. Autorka má skvělý styl psaní a 500 stran zhltnete za jedno odpoledne. Celkově se mi tento díl líbil snad ještě více než jednička. Bylo tady více jiskření, romantiky a Shakespeara. Pro všechny milovníky romantiky je tohle prostě povinnost.

michaella03
11.07.2020 5 z 5

O trochu lepší než jednička, znovu je tu ta romantika a jiskření, i Shakespeare :D.

Sarka14
24.06.2020 4 z 5

Příjemné pokračování prvního dílu. Trochu mi tady chybí ty jejich slovní přestřelky a citace Shakespeara. Moc erotiky, málo Shakespeara. Ale jinak pořád velmi dobré.

suzanne1997
06.06.2020 5 z 5

Už z první části čtenář cítí tu lásku, která z Daniela a Aubrey sálá. Která je nenechá v klidu, stejně tak jako nenechá v klidu jejich okolí. I přesto, že to silné pouto je k sobě přitahuje, jejich vztah se nesmí provalit. Čtenář má proto možnost podívat se na jejich vztah z jiného úhlu pohledu a zjistit jak moc, jsou jejich emoce silné. Chce to odvahu a vytrvalost. A přesně tohle až přespříliš dodržuje Aubrey až do své poslední "školní" zkoušky. Druhá část příběhu ve mě zanechala rozporuplné pocity, přesto jsem se do příběhu zamilovala snad ještě víc, než předtím. Určitě stojí za přečtení a těch téměř pět set stran není překážkou. :)

Lofda
23.02.2020 3 z 5

Hezká oddychovka, ale nejsem si jistá o čem má být poslední díl? Za mě bylo řečeno asi všechno a mám obavy, aby vše neskončilo jedním velkým přeslazeným klišé.. On si k tomu konec téhle knížky dost slušně našlápl..

lusitta05
12.02.2020 4 z 5

Príjemné pokračovanie. Daniel mi pripadá priveľmi romantický, takí chlapi sú? Tretí diel si ale prečítam.

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey
2016  81%Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha