Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325871/bmid_sen-noci-univerzitni-CiD-325871.jpg 4 207 61

Láska podle Shakespeara série

< 3. díl

Daniel a Aubrey se těší na budování jejich společného života. Bolestivé poznání, že nemůžou budoucnost uchopit do vlastních rukou, dokud se nevyrovnají s minulostí, vede k objevení síly odpuštění a bezpodmínečné lásky. Stejně jako v prvních dvou knihách série, Sen noci univerzitní je romantický příběh, s vtipným škádlením, s vášní a dramatem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Truest of Word , 2014

MMacicekk
13.12.2017 5 z 5

Třetí a závěrečný díl o zakázané lásce mezi studentkou literatury Aubrey a jejím profesorem Danielem mě opět nezklamal a celou trilogii skvěle završil. Moc se mi líbil, stejně jako v předchozích dílech, autorčin styl, který je milý a vtipný a chytí vás za srdce. Opět však mám výtku ke slovníku hlavních hrdinů, který je i zde plný vulgarismů, jenž se podle mého názoru do této romantické knihy absolutně nehodí. Čtení vám příjemně ubíhá pod rukama a čím více se blížíte konci, tím větší máte strach, že se s hrdiny setkáváte naposledy, což je bohužel pravda. Nic však nebrání tomu se ke knihám opět vracet a užívat si s hrdiny jejich zakázanou lásku, která musela překonat mnoho překážek.

galadrielin
05.11.2017 1 z 5

Tak toto vážně ne. Jako by to psal někdo jiný než předchozí dva díly. Je to blboučké a zoufale nudné. Z Daniela a Aubrey se stali dva puberťáci. A to mě nebaví.

Irsaf
21.09.2017 5 z 5

Poslední díl - opět prima čtení :)
Ubrat trochu kurev a bylo by to jeste lepsi.

tatafa
03.09.2017 5 z 5

K této sérii jsem se dostala dá se říci omylem, ale přeci jen poněkud logickým. Jednak mne zaujaly nádherné obálky, které vytvořilo nakladatelství Grada a také protože mám velice ráda Shakespeara, i když jsem od něj ještě příliš knih nečetla. Přesto jsem neodolala možnosti se o něm něco dozvědět. Při výběru prvního dílu jsem měla poměrně obavu, co z toho vznikne, protože tak nějak automaticky nedůvěřuji bestsellerům. A musím říci, že jsem byla velice mile překvapena.
Ze série se vyklubal příběh, který přesně odpovídá mým požadavkům na kvalitní romantiku. Knihy byly vtipné, jiskrné a navíc díky rozborů Shakespeara dávaly přidanou hodnotu.
Je sice pravda, že celý příběh by se dal krásně shrnout do jedné silnější knihy, ale na druhou stranu to myslím příběhu nikterak neubralo na kráse, spíše naopak.
Co mu ovšem z mého pohledu silně na kráse ubíralo, byly vulgarismy, které se v některých pasážích objevovali téměř v každé přímé řeči, a působilo to silně uměle. Navíc si prostě myslím ,že podobná slova do romantických knih nepatří, a zvláště ne v takovéto míře.
Každopádně jsem velice ráda, že jsem se ke knihám dostala a vřele je každému doporučuji k přečtení.

martinaandulka
29.08.2017 3 z 5

Závěreční díl se též četl pěkně.Jen už chyběl nový děj a napětí proto jsem odebrala jednu hvězdičku.Byl to krásný romantický,erotický román.který jse nádherně četl.

veronika9143
16.08.2017 4 z 5

Poslední díl zamilované trilogie. Skončí přesně tak, jak očekáváte. Parádní odpočinková četba, přestože vypadá, na dlouhé čtení, dá se zvládnout za večer. Celkově to bylo čtivé a rozhodně mě to nijak nezklamalo. Pokud autorka napíše něco dalšího, ráda si to přečtu.

Ssojka42
14.08.2017

Erotický román pro ženy, kde se častými scénami erotický náboj vytrácel. Na mě příliš roztahané, bez spádu a nereálné, naivní,,,

Mark2000
12.08.2017 3 z 5

Třetí díl byl takovým tím správným happyendem. Dějově už by být nemusel (proto 3*), klidně mohla série skončit druhým dílem. Ale určitě nelituji toho, že jsem tuto sérii četla, byla velice čtivě psaná...no a pro milovníky shakespearových her ideální...

rosalindaaa
10.08.2017 5 z 5

Super zakončení této trilogie, knizka se mi moc libila,ale je to trochu nerealne,nebo nekdo vite kde sehnat takoveho ,, prince z pohadky ´´ ? :)

Audrina
08.08.2017 4 z 5

Tak jsem dočetla celou trilogii :) Musím říct, že všechny knihy jsou napsané opravdu čtivým způsobem, ale co si budeme povídat, někdy je to trochu roztahané. Podle mého názoru by knize neškodilo zkrácení, protože se po celé tři tlusté knížky opakuje stále totéž dokola. Na léto ale skvělá oddechovka :)

KaileyBlot
04.08.2017 5 z 5

U třetího dílu mě opět překvapila čtivost této série. Zase me ta kniha chytla a vyplivla na konci úplně vyždímanou. To prostě byl konec a já se ptala cože to jak?, protože jsem chtěla ještě víc stránek, hlavně aby to neskončilo. Nádhera, pořád jsem se musela přiblble hihňat, protože to bylo tak krásný! A ten konec? Úžasný! Celá série byla skvělá... a pěkně návyková! Každým dílem se mi líbila víc a víc. Nejradši bych k ní použila všechna kladná přídavná jména, protože na ni prostě sedí!

lea6493
19.07.2017 5 z 5

Krásná série. Moc mě bavilo sledovat vývoj vztahu Aubrey a Daniela. Celé tři knihy jsem jim fandila a každou stranou zoufala, že se tím rychlým čtením blížím více a více konci...

Blaufik
12.07.2017 5 z 5

Závěrečný díl série se sice jeví jako nejslabší, zvláště díky tomu, že čtenář vlastně tuší, jak celý příběh skončí a autorka se tento fakt nesnaží ani nijak zakrývat. Nicméně i tak je kniha opět čtivá, milá a místy také vtipná.

Více v mé recenzi v záložkách.

Odehnalka
28.05.2017 3 z 5

Třetí díl jsem si v knihovně půjčila jen z toho důvodu, abych zjistila, co autorka dál vymýšlela, protože co si budeme nalhávat, jednoduchou zápletku roztáhla na tři tlusté knihy, i když by v bohatě stačila jedna. Poslední díl ze série mě nejvíce zklamal a považuji ho za nejslabší.
Co se ale knize nedá vyčíst je její čtivost, hlavně když ještě voní novotou. Že se to ale dobře čte je docela k ničemu, když to postrádá nějaký hlubší děj.

Luciecii
24.05.2017 3 z 5

Pro mě byl bohužel tento třetí a poslední díl tak trochu zklamání a byla to pro mě nejslabší kniha z celé trilogie.
První knihu jsem si oblíbila hned po prvních stránkách, druhý díl hezky navazoval, děj se rozjel a jejich příběh se mi začal líbit mnohem víc. Bohužel ale při třetí knize a jejím čtení jsem měla pocit, že v ruce držím něco jako "erotický román" pro ženy. Občas se mi příběh Daniela a Aubrey ztrácel v přílišném popisování jejich sexu do nejmenších detailů a tak trochu se mi díky tomuto ztrácela pointa celé této série.
Samozřejmě kniha je stejně rychle čtivá jako předchozí díly. Je to dobře napsané a člověk dojde do zdárného konce a má radost, že se to vše vyřešilo tak jak mělo.
Po třech krásně tlustých knihách se mi po Danielovi a Aubrey bude stýskat.

salča
21.05.2017 5 z 5

V porovnání s Gabrielovou trilogií,kde bylo více zvratů,mi tato série přišla jako pohodové,romantické,odpočinkové čtení.Čekala jsem aspoň odhalení vztahu mezi Danielem a Aubry a více napětí.Ale i tak to byl krásný příběh s ještě krásnějším koncem.

nada3314
07.05.2017 5 z 5

Pro mě úžasné oddechové čtení. Celá série se mi moc líbila a bude mi po Danielovi a Aubrey smutno

EvaSupovic
10.04.2017 5 z 5

Skvěle zakončení celé série :-D

DariDerek
06.04.2017 4 z 5

Pro mě nejslabší kniha ze série, už tam při čtení nebyla ta euforie, kdy bych se těšila, až se opět začtu. Ale přesto všechno, nádherné ukončení série. Vše dopadlo tak, jak jsem si při čtení prvního dílu přála a při zavírání knihy jsem si řekla: "Yes, máme hotovo". A tím teda máme hotovo :-))
více se rozepisuji v recenzi v záložkách, kde odstavec či dva věnuji i celé sérii :-))

Áňa 998
03.04.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha z celé série.. :)

studenti romantika vysoká škola profesoři

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey
2016  81%Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha