Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325871/bmid_sen-noci-univerzitni-CiD-325871.jpg 4 207 61

Láska podle Shakespeara série

< 3. díl

Daniel a Aubrey se těší na budování jejich společného života. Bolestivé poznání, že nemůžou budoucnost uchopit do vlastních rukou, dokud se nevyrovnají s minulostí, vede k objevení síly odpuštění a bezpodmínečné lásky. Stejně jako v prvních dvou knihách série, Sen noci univerzitní je romantický příběh, s vtipným škádlením, s vášní a dramatem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Truest of Word , 2014

katallinka
05.01.2020 5 z 5

Nádherné ukončení této skvěle série. Miluji hlavní postavy a je mi líto, že se s nimi musím rozloučit. Čtení jsem si velmi užila!!

Petra38
11.08.2019 5 z 5

Pribeh Daniela a Aubrey jsem si zamilovala uz v prvnim dile,druhy me utrdil a ten treti to zpecetil. Co se tyce vasne,tak kde v prvnim dile byt nemohla tak ve tretim sexem pretekala. Mozna to bylo chvilemi rusive ale to mohu s prehledem odpustit :-) miluji knihy,kde na vas postavy pusobi ako by jste je skutecne znaly a provazite je na jejich ceste k lasce,spolecnymu zivotu a i odpusteni. Zmena chovani byla u Daniela hodne vyrazna a novy Daniel se mi moc zamlouval. Vrele doporucuji, dlouho jsem se nemohla k poslednimi dilu dostat a to jsem prohloupila,mela jsem po nem hned skocit,co se mi dostala do ruky. :-) SHRNUTÍ-proste skvele zpracovana trilogie,kdy musim obdivovat zapracovani Shakespeara, genialni! :-)

malazluta
14.06.2019 5 z 5

Příjemná oddechová kniha.

2688
14.05.2019 5 z 5

Když jsem začala číst první díl byla jsem trochu skeptická a ptala jsem se sama sebe jestli bude mít příběh co vyprávět i v dalších dvou dílech, ale když jsem otevřela druhý díl byla jsem si na 100% jistá že jsem se obávala zbytečně. Byl to úžasný týden strávený s touto autorkou a s hlavníma postavama. Pokud se ve vás skrývá aspoň trochu romantik série vás vtrhne do příběhu a nebude se vám chtít od toho odtrhnout oči.

uminaa
30.03.2019 4 z 5

Rozhodla som sa, že budem hodnotiť celú sériu, a nie jednotlivé knihy. Príbeh sa mi celkom páčil, bol plný zaujímavých zvratov a zápletiek. Miestami som sa aj poriadne nasmiala. Občas mi prišli niektoré časti zbytočne zdĺhavé a iné (ktoré by som možno ocenila viac) boli akoby len odbyté. Veľmi som si samozrejme obľúbila Daniela a rozhodne aj Patty. Aubrey mi zo začiatku až tak sympatická nebola, ale zvykla som si na ňu. Trošku mi tu nesedeli vulgarizmy. No, čo budem klamať, vadili mi tu. Vôbec sa k postavám nehodili. A veľmi ma zaujali antológie s drakmi :) Takže s knihami som bola spokojná.

alca.h
31.12.2018 2 z 5

Trochu lituji času, který jsem knize dala. První dva díly mě bavily a na tento jsem se jako odpočinkovku těšila. O to větší bylo zklamání. Kniha je přeslazená, občas protnutá nějakým nesmyslným přídavným jménem jako "kurevský". Když to začíná vypadat na něco trochu napínavějšího v životě těch dvou, za několik stránek je vše zase uhlazené a zase se může cukrovat. Takže pokud někdo vyhledává čistě slaďák na čtení, tady má jistotu. Nic více kniha nabídnout ale nedokáže.

Terez9119
18.12.2018 5 z 5

A máme tu konec. A mě se sakra nechce loučit! Společně dospěli, srostli, poskytli si oporu, dokázali vyřešit každý konflikt. Ano, možná už byl tenhle díl trochu zbytečný, ale tohle je přesně to, co vám po šťastném konci u většiny knih chybí. To šťastně až do smrti. Obyčejné malé radosti, které s nimi chcete sledovat. Jo, toho sexu tam bylo vážně hodně, člověk Aubrey záviděl, kolik má její chlap vytrvalosti a touhy, ale když spolu skoro celé předchozí dva díly nic neměli, bylo potřeba si to vynahradit :-)

Dokonalý odpočinek a perfektní završení. Z Daniela se stal jeden z mých vůbec nejoblíbenějších hrdinů a i Aubrey konečně dospěla. Zase se k celé sérii někdy vrátím!

prcek19
08.11.2018 4 z 5

Na mě tahle celá série působila hodně poklidně, žádná zápletka a právě proto mě překvapilo, jak dobře se to četlo..když si vezmu, že sem přečetla tři knihy s docela dost stránkama za pár dní, tak za mě rozhodně doporučuji..navíc ty úryvky na začátku každé kapitoly mě bavily od prvního dílu až po tento, ve kterém se přidaly i básničky..za mě opravdu super série

Lalina3

+ ukázky z Shakespearových děl
+ krásný závěr
+ dokonalá obálka

- kostrbaté překlady
- prakticky o ničem, zápletka na dvě až tři kapitoly
- hodně (zbytečného) sexu, ne každá hádka se přece musí řešit v posteli
- slovo kurva se tu objevovalo až moc často, navíc mi sem vůbec nesedělo

Celkově si myslím, že tato kniha mohla být mnohem tenčí, klidně se dala vmáčknout do epilogu v druhé knize. Ale čtivost to všechno zachránila. Na čtení jsem se těšila, jelikož jsem si u knihy odpočinula. Proto 5*.

tess.de.veles
06.10.2018

Tak já vám ani nevím, co si myslet...Jediný, cim se to lišilo od všech těch knih teď na trhu, co jsou na jedno brdo, ze tam do toho"zasáhl"Shakespeare......Jinak chudá ,chytrá holka... sbalí pěknýho,chytrýho pracháče.....Myslím, ze by klidně stačil jeden díl a nemuselo se tolik plýtvat papírem....Co kdyby někdo napsal o tom, jak chudej, ošklivej kluk sbalí nějakou ošklivou chudou ženu.....nebo tak něco :-)
Aby byla nejaka změna.....

Litocha
21.09.2018

Ne že by první díl bylo nějaké veledílo, ale aspoň byl přes zbytečné melodrama čtivý. S druhým dílem už to bylo horší - no, aspoň jsem ho dočetla. A tenhle? To se nedalo. Stokrát nastavovaná kaše o ničem, nevěrohodné postavy bez alespoň náznaku hloubky, cukrkandlové, až z toho bolí zuby. Avizované vtipné škádlení a drama se jaksi nedostavily. A vášeň? Popravdě mi bylo úplně putna, co spolu dělají.
A vlastně mi od autorky přijde jako celkem drzost zneužívat Shakespeara na tohle. Ale jestli si ho díky tomu někdo přečte...

medvídě
04.08.2018 4 z 5

Hezké zakončení této knižní série,
a i když jsem se ještě nedostala k druhému dílu, tolik to nevadilo.
Co mi ovšem vadilo a kazilo na nevhodných místech bylo slovo na K----. Klidně bych se bez něj obešla.
Hlavně se tam vše uzavřelo.

Lucinka007
03.08.2018 4 z 5

Jako již předcházející dva díly se mi knížka líbila. Sice byla ze začátku samé "ťuťu ňuňu", ale tak po 100 stránkách se to zlepšilo (nebo jsem si na to zvykla). A už jsme se začínala těšit, až zase zalehnu a začnu číst.
Celkově bych řekla, že se v knížce nic moc nedělo. Né že by byla nudná, to vůbec. Ale v předchozích dílech se celou knížkou "táhl" jeden problém. Tady spíš byla nějaká zápletka na 2-3 kapitoly a hotovo.
Je to prostě taková romantická oddychovka. Pro mě splnila očekávání. Akorát mi vadí ty sprostá slova...k těm postavám mi to moc nesedí.

P.S.: Patty je nejlepší. :-)

Safienka
12.06.2018 3 z 5

Ale tak to nemuselo už být. Druhý díl byl pěkně zakončený a toto bylo takové zbytečné romantické nad. Autorka tam vyřešila pár věcí, ale vlastně nijak extra, jako by se nedělo. A vše bylo v takové jedné "postelové" lince.

Arianne
17.05.2018 3 z 5

Už to byla nuda. Žádný zvrat, jen vznášení se na obláčku, srdíčka a jednorožci. Čekala bych, že když se jedná o tak rozsáhlý příběh, autorka se zaměří na charaktery postav. Dalo by se předpokládat, že když jsme překonali nástrahy zakázaného vztahu, bude se řešit vztah jako takový, přece jen Daniel je "emočně nevyrovnaný" a Aubrey by nemusela být pořád tak svatouškovská, upřímně mě ta její dokonalost lehce iritovala. A způsob, jakým se nechává vydržovat, je trochu pokrytecký. Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec jsem dala tři vzhledem k sérii jako celku, ale tenhle díl už byl co se děje týče zbytečný. Pokud ale potřebujete dávku ničím nekalené bezmyšlenkovité romantiky, tato kniha (potažmo celá serie) to dokonale splňuje.

Etule
05.04.2018 4 z 5

Moc hezké zakončení série. Celá série mě bavila, dokonce víc než jsem původně čekala. Líbilo se mi to propojení se Shakespearem. I přes rozsah dílů, ze kterého jsem měla původně obavy, se to četlo lehce a rychle.
Prostě fajn oddechovka. :-)

MrsHenush
04.02.2018 4 z 5

Celá séria sa príjemné čítala, čo to som sa naučila, pretože predpokladám, že ja určite Shakespeara nikdy čítať nebudem :D . Pekný príbeh, dalo sa očakávať ako to skončí, Daniel bol niekedy až moc presladký. Keby bol taký ako na začiatku knihy, vôbec by mi to nevadilo :) ..Určite odporúčam prečítať

cukrovka
04.01.2018 2 z 5

Příběh o ničem. Pořád jsem čekala na nějaký zádrhel a kde nic, tu nic.

MíšaS.
03.01.2018 2 z 5

Četlo se to hezky, ale pořád jsem čekala na nějaké komplikace, na nějaký zádrhel, nějaký zvrat, ale nic. Ano nějaké náznaky tam byly, ale vše se vyřešilo během jedné stránky a tak nějak nijak. Třetím dílem jsem byla celkem zklamaná.

Channach
22.12.2017 2 z 5

Peklo o ničem. Autorka pohřbila příběh, jen aby měla trilogii a dostala víc peněz. Umíte si představit, že by Pýcha a předsudek měla 3 díly a my byli nuceni číst, jak pan Darcy holí Elizabeth nohy? První dva díly ovšem super a naprosto by stačily. Mohla k nim přihodit pár stránek děje tohoto dílu a měla by hotovo... ten žhavý sex mezi tunami prázdného tlachání to nezachránil.

studenti romantika vysoká škola profesoři

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey
2016  81%Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha