Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha

Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298843/bmid_marna-touhy-snaha-HSr-298843.jpg 4 271 66

Láska podle Shakespeara série

Aubrey Priceová má před sebou posledních pár týdnů studia na Torontské univerzitě. To, co mělo být nejkrásnějším obdobím jejího života, se pro ni ale stává utrpením. Tajný vztah s Danielem Grantem, asistentem na katedře angličtiny, čelí mnoha překážkám. Jeho odhalení by obzvlášt Daniela stálo nejen pověst, ale i celou kariéru. Oba doslova odpočítávají minuty, než budou moci být konečně otevřeně spolu. Mezitím hledají útěchu v tajných vzkazech a tolik výmluvných slovech Shakespearových dramat a sonetů. Dokážou svou zakázanou lásku udržet v tajnosti?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

Better Deeds than Words , 2014

veronika9143
30.10.2017 4 z 5

Kniha pokračuje ve stejném duchu, jako první díl. Není ani lepší, ani horší.

Irsaf
18.09.2017 5 z 5

Opět prima čtení :)
Teda až na ty "kurvy" , ty to kazí... :(

tatafa
03.09.2017 5 z 5

Musím uznat, že tento příběh má velkou hodnotu především v úzkém spojení s předchozím dílem, protože ač se velice dobře čte a má spád a potřebnou gradaci, zase úplně moc se toho tam neděje. To ale rozhodně neubírá na jeho kvalitě, protože je snazší napsat román o příběhu, kde je již dopředu spousta zápletek, než o čekání na konec školního roku, tak aby čtenáře zaujal a nepustil, což se myslím autorce mimořádně povedlo. I zde můžeme společně s autorkou propojit příjemné s užitečným - příjemně si odpočinout u jednoduchého příběhu a zároveň se opět něco nového naučit o Shakespearovi - což je pro mne ideální kombinace.

Samostatnou zmínku si zaslouží obálka a design knihy, která se nakladatelství Grada opět mimořádně povedla. Již od pohledu vás knížka zahřeje svými žlutými a oranžovými odstíny, které se objevují i na vnitřních stránkách. A jako bonus si můžete zpříjemnit četbu na dotyk sametovým papírem z něhož vystupují jednotlivá písmena hlavního názvu.

Marná touhy snaha je bezpochyby kniha, která si zaslouží plný počet a vřelé doporučení pro všechny romantické duše ...

martinaandulka
26.08.2017 3 z 5

Pokračování sympatické dvojky Aubrey a Daniela pokračuje.Je to pěkná oddechovka při,které držíte oboum palce :-).

Lalina3
15.08.2017 5 z 5

Krásné pokračování.
Nečekejte od této knihy nějaké extrémní zápletky, rozuzlení s dechem napnutým.
Je to romantická oddychovka, která je originální a velmi čtivá. Čtení jsem si užívala, stejně jako první díl. Hodně situací mě rozesmalo, při čtení jsem se vážně hodila do pohody.
Krásné, oddechové, originální, čtivé a hlavně vtipné. Chvílemi zde byly i napínavé části, které ale i tak dopadly dobře. :) Na konci jsem měla slzy na krajíčku, moje romantická duše si zde opravdu přišla na své.
Velmi doporučuji!

Obálka je luxusní, geniální nápad, grafika velice chválím.

Mark2000
12.08.2017 4 z 5

Asi bych sem mohla opsat můj komentář k prvnímu dílu...Nemůžu ale říct, že byla chyba psát druhý díl, ale nemyslím, že by dějem nějak předčil ten první, bylo to spíše takové hezké a milé pokračování. Doporučuji!

MMacicekk
26.07.2017 5 z 5

Pokračování romantické série se zakázanou láskou mezi studentkou a učitelem v hlavní roli. Příběh navazuje přesně tam, kde byl v prvním díle ukončen a opět sledujeme, jak naší hrdinové překonávají překážky, které jim brání být spolu. Do konce semestru zbývá už jen 46 dní a pak v jejich lásce už nebude nic bránit. Přesto jim osud nachystá ještě několik překážek a vypluje jedno další tajemství z minulosti. Tohle bylo opravdu pohodové oddechové čtení, u kterého jsem vypnula a odreagovala se. I přes vyšší počet stran stránky rychle ubíhaly a ani jsem se nenadála a už byl konec. Už teď se těším na závěrečný díl, do kterého se pustím co nevidět.

lea6493
17.07.2017 5 z 5

snad ještě lepší než první díl. Čela jsem jedním dechem. Psáno moc hezky, tento styl mi vyhovuje více než u takových těch typických erotických románů.

KaileyBlot
14.07.2017 4 z 5

Do téhle knížky se mi popravdě ze začátku moc nechtělo. První díl nebyl špatný to ne, jen tak zpětně jsem si řekla, že to bylo vlastně absolutně o ničem. Ale jelikož nemám ráda, když nedočtu sérii, tak jsem se do druhého dílu pustila s ne moc valným očekáváním. A naprosto mě to chytlo! Prostě ono je to o ničem ale zároveň o všem. Zní to divně, ale jinak to prostě popsat nedokážu. Opět to bylo čtivé, příjemné a nebyla nouze o šoky, které jsem mívala fakt často, pokaždé když se odhalila nějaká skutečnost. Po druhém dílu se s vervou a už ne z donucení vrhám na poslední díl!

ReziEngli
09.07.2017 5 z 5

Bože, jak já miluju tyhle zamilované knihy! Naprosto suprová kniha, moc mě bavila, přečetla jsem ji fakt rychle, stejně jako první díl ... A jdu hned na třetí a poslední knihu!

rosalindaaa
28.06.2017 5 z 5

Knížka je velice tlustá ale čte se jedním dechem

Blaufik
16.06.2017

Někdo by mohl říci, že je tento díl naprosto zbytečný, neboť se zaobírá pouze jakýmsi čekáním na to, až skončí semestr a naši dva zamilovaní už se nebudou muset dále ukrývat. Já si to ovšem nemyslím. V průběhu příběhu se dovídáme další střípky z Danielovy minulosti, řešíme prozrazení jejich vztahu a další úskalí, která na náš pár čekají kdesi v koutku...

salča
17.05.2017 4 z 5

Opět hezký,poutavý obal.Příběh se mi líbil.Pěkné romantické čtení.

MíšaS.
01.05.2017 3 z 5

Rychlé a čtivé.

DariDerek
04.04.2017 5 z 5

Pro mě je to super série, odpočinu si, užiju si lehké čtení a je mi fajn :-) Více v recenzi v záložkách :)

Litocha
18.03.2017 2 z 5

Oproti prvnímu dílu sešup dolů. Co jsem na začátku tolerovala, mi tady začalo pít krev. Ani tady jsme nebyli ušetřeni pubertálního slintání nad tělem protějšku, obskurních, rádoby vtipných, oslovení (z nichž pro mě nejvíce vyčuhuje "ty drdole"), lehkých slečen v dialozích, záplavy klišé a exaltovanosti. Autorka se i tady pokouší uplést z lejna bič, a tak jsme vystaveni podrobnému popisu každodenního konání naší hrdinky. A proč se, proboha, dělá taková kovbojka z cca měsíce a půl, kdy se musí držet zpátky? Kdyby se nesměli dva roky vidět, nedivím se, ale tohle bylo přepjaté až k smíchu.

Áňa 998
12.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Nemůžu se dočkat třetího dílu! :)

Marselle
27.10.2016 4 z 5

Musím říci, že mi tento druhý díl přijde o trochu slabší, než ten první. Autorka umí psát hodně čtivě, ale bohužel jsem tu nenašla nic trochu hlubšího co by mě mělo upoutat. Je to jen příběh, ve kterém se dozvíme jak si studentka Aubrey se svým asistentem Danielem krátili čas, než jim bylo oficiálně povoleno dát svou lásku najevo.
Jako příjemná oddechovka se spoustou citací se mi přesto kniha líbila, a oceňuji i krásnou obálku.

Marcela52
10.10.2016 3 z 5

Určitě dobrá snaha přiblížit Shakespearovy příběhy mladým, ale pro mě trochu jednotvárné milostné "trápení". Nebyl to můj šálek čaje, ale pro mladší generaci rozhodně čtivé, zvlášť pro spoustu erotiky, která z knihy doslova kape. Pan Shakespeare by se určitě pobavil, protože on rozhodně žádný puritán nebyl...

Šárka5875
03.10.2016 4 z 5

Pokračování romantické knihy Láska podle Shakespeara se čte opět velmi dobře. Známe již hlavní hrdiny i jejich přátele a tak už trošku víme, co můžeme očekávat. Žádná hlubokomyslná literatura to nebude, ale to ani od romantiky nečekáme. Kniha je opět docela bichlička, ale stejně jako první díl má široké řádkování, děj je svižný a rychle plyne. Tudíž vám lehce ubíhá stránka za stránkou. Střídají se části, které vypráví ze svého pohledu Aubrey, a které vypráví Daniel.
Příběh je určený určitě především mladším děvčatům. Já už jakožto starší ročník jsem na něj pohlížela trošku jinak, řekněme střízlivěji. Možná jsem tak malinko ochuzená o jakési nadšení, které mezi mladými dívkami z této knihy panuje. Ale i tak se mi kniha líbila a ráda si přečtu další pokračování. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat vztah Aubrey a Daniela, když už jim škola nebude stát v cestě k naplnění lásky.

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey
2016  81%Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha