Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291460/bmid_laska-podle-shakespeara-w0H-291460.jpg 4 418 118

Láska podle Shakespeara série

„Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“ I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Weight of Words (Words, #1) , 2013

sebemi
21.10.2019 1 z 5

Totální kravina, to se nedalo :D jednu hvězdu za mého milovaného Shakespeara, kvůli kterého jsem to četla.

Veruu95
22.09.2019 3 z 5

Špatná kniha to určitě nebyla, jen teď nejsem asi naladěna na tento žánr... Zatím další díly číst nebudu, ale někdy se k nim třeba ráda vrátím (až přijde chuť na romanťárny) :-)

Knihomolka2004
28.07.2019 5 z 5

Celou sérii naprosto miluji. Aubrey i Daniela jsem si zamilovala od první stránky. Velmi mě bavily hodiny literatury a profesorovo pojetí celého semestru. Oblíbila jsem si taky Děkana Granta, Patty a Penny.

malazluta
18.06.2019 5 z 5

Toto není nijak náročná kniha, hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí ... do knihy jsem se začetla s chutí a najednou se divila, že už je konec.

okeey
24.05.2019 4 z 5

Tohle je přesně tento typ knihy: oddychová, jednoduchá na čtení, nenáročná. Máte tendenci se v průběhu čtení usmívat. Pokud si chcete odpočinout od náročnějších knih, tak tato je přesně pro vás. Je to taková trochu pohádka, ale i ty jsou v životě důležité.

uminaa
30.03.2019 4 z 5

Rozhodla som sa, že budem hodnotiť celú sériu, a nie jednotlivé knihy. Príbeh sa mi celkom páčil, bol plný zaujímavých zvratov a zápletiek. Miestami som sa aj poriadne nasmiala. Občas mi prišli niektoré časti zbytočne zdĺhavé a iné (ktoré by som možno ocenila viac) boli akoby len odbyté. Veľmi som si samozrejme obľúbila Daniela a rozhodne aj Patty. Aubrey mi zo začiatku až tak sympatická nebola, ale zvykla som si na ňu. Trošku mi tu nesedeli vulgarizmy. No, čo budem klamať, vadili mi tu. Vôbec sa k postavám nehodili. A veľmi ma zaujali antológie s drakmi :) Takže s knihami som bola spokojná.

Daduna
23.02.2019 4 z 5

Musím se přiznat, ze začátku knihy ty první dvě, možná tři kapitoly mi přišly nezáživné a na chvilku jsem si začala myslet, že knihu odložím ale něco mě přesvědčilo a já jsem četla dál a ono mě to začalo nakonec bavit! Kniha má od jisté části spád a chcete se dočíst jak to všechno nakonec dopadne. Pro někoho hodně sentimentální a až moc romantické ale já se těším na druhý díl protože jsem přesně typ na takovou romantickou lásku.

mamcactenarka
28.01.2019 1 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale jsem bohužel docela zklamaná. Celkem plytký děj, skoro 500 stránek stále o tom samém, zbytečně používaná sprostá slova, která mi k postavám neseděla, to vše zase prokládané přeslazenými přezdívkami. Pár výroků mi přišlo vtipných, erotické popisky - nic nového pod sluncem. Ale tak jako úplná oddechovka asi dobré no...

martina.culik
01.01.2019 3 z 5

Tak nějak jsem čekala větší paralelu s původním Schakespearovým dílem. Knihu jsem přečetla poměrně rychle, ale zase tolik mě nezaujala. Další díly nejspíš číst nebudu.

tomik2132
25.12.2018 5 z 5

Moc pěkně napsaný příběh zakázané lásky. Jestli něco dokáže na románu opravdu zaujmout, pak je to přebal, který se nakladatelství velmi povedlo. Příběh asistenta Daniela a studentky Aubrey je jeden z mála příběhů, který mne v poslední době opravdu silně zaujala a u kterého se nemohu dočkat až se pustím do dalšího dílu. Knížka se velice dobře čte. Takže určitě doporučuji kdo hledá knihu v romantickém duchu a se zajímavým příběhem.

Terez9119
18.12.2018 5 z 5

Co to s tou Torontskou univerzitou je, že vyučující literatury se spouští se svými studentkami? Nejdřív Gabriel a teď Daniel. Náhoda? Nemyslím si :-)

Bylo to trochu naivní, ale moc milé. Daniel je úžasný hlavní hrdina, musíte ho milovat od první chvíle. Aubrey je na mě trochu ztřeštěná, ale taky chytrá a tvrdohlavá a to se mi líbí. A všechny ty analýzy Barda...to bylo něco pro mě.

prcek19
06.11.2018 4 z 5

Když sem viděla, kolik má kniha stran, tak sem si říkala o čem asi bude, navíc když sou pak ještě další dva díly..kniha se ale příjemně četla a najednou byl konec..moc se mi líbily úryvky ze Shakespeara na začátku každé kapitoly

simviki
24.09.2018 3 z 5

Nenáročný , lehce předvídatelný a těžko uvěřitelný (láska na první pohled na obou stranách, žárlivé scény bez důvodu..) román jako z červené knihovny. Co se mi velmi líbilo, byla provázanost s mým miláčkem Shakespearem, co se mi nelíbilo bylo v každé kapitole minimálně jednou užité slovo " kurva " jako různý slovní druh, snad aby tu romantiku trochu shodilo a vrátilo nás zpátky do 21. století..

Petra38
21.09.2018 5 z 5

hezky oddychový kousek, zakazaná láska je vzdy dobré téma. to žhavení mezi hrdiny bylo hezky popsané, zapusobilo na me.

elis0383
02.08.2018 1 z 5

No, me tato kniha moc nenadchla a do dalsich dilu se poustet nebudu.

kroftik
05.07.2018 3 z 5

No. Moje pocity jsou dost rozporuplné. Zpočátku jsem dokonce přemýšlela, že to zabalím. Nějak mě nechytla za srdce ani hlavní hrdinka, ani styl vyprávění. Poměrně často užívané slůvko "kurva" nebudu raději komentovat vůbec. Najednou jsem se ale začetla a musím uznat, že na to, že se tam vcelku nic zavratného neděje, mi to chytlo... tedy až tak, že jsem nebyla líná dojet si z chaty do knihovny pro další díl...i když... možná proto, že ten první vlastně nekončí a víceméně čekám na jednu jedinou záležitost (asi jako většina :-)) Prostě nemůžu říct tak ani tak. Trochu mi to připominá Twilight (asi Danielovo rodinou) a trochu zas Odstiny (zřejmě jednoduchostí vyprávění). Alespoň vím, co čekat (nebo spíše nečekat) od pokračování. Zn. Na chatu dobrý.

ElikaBendova
14.06.2018 5 z 5

Moje srdeční záležitost. Nečekala jsem, že mě ta kniha tak vezme, ale stalo se. Můj pohled po stránkách jenom klouzal a stránky se přetáčely úplně samy. Je to prostě holčičí zamilovaný román, ale to od toho taky čekáme ne? Je to přece Shakespeare! Honem jdu na pokračování!

JaKa1974
11.04.2018 3 z 5

Kniha se čte dobře, je to taková červená knihovna, určitě si přečtu i další dva díly, ale.... Nebylo to zase tak úplně ono, to co mám ráda,... kniha, kterou když dočtete, tak ve vás něco z ní zůstane. ... a to tato kniha nedává. Ale věřím, že mnohým romantickým čtenářkám se bude líbit.

Etule
02.04.2018 4 z 5

Upřímně musím přiznat, že mě dost děsil rozsah knihy. Ale nakonec to nebyl absolutně žádný problém. Četlo se to skvěl, rychle to ubíhalo. Zamlouvalo se mi to napětí zakázané lásky, které se nad nimi vznášelo. Ty zakázané doteky. Jeje, moje romantické srdce tancovalo kozáčka. :-)
Sice měla kniha trochu pomalejší rozjezd, ale stálo za to u ní vydržet. Vedlejší postavy byly taky úžasné, především Julie a Danielova rodina s Penny. Ta holka je teda číslo. :-D
Jsem zvědavá na další díly, ale zároveň z toho mám trošku obavu. Myslím si, že to takhle autorka klidně mohla nechat ukončené a další díly věnovat jiným postavám.
Odkazy na Shakespeara se mi moc líbily, ačkoliv mě to utvrdilo v tom, že mu prostě bohužel nerozumím. :( Asi je to na mě příliš složitá četba a raději se podívám na hru v divadle. Přesto mě to díky téhle knize láká, zkusit si zase nějakou jeho knihu přečíst.

Hell_Rihova
13.03.2018 5 z 5

Někdy potřebuji číst romantickou knihu, příběh o lásce. Tato kniha mi to naprosto splnila. Citování Shakespeara tomu dodalo ještě větší ráz a já byla z knihy naprosto unesená. Musela jsem si koupit všechny tři díly, protože ač romantiku moc často nečtu tak si jsem jistá, že k těmto příběhům se budu vracet. :)

láska univerzita

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey