Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291460/bmid_laska-podle-shakespeara-w0H-291460.jpg 4 418 118

Láska podle Shakespeara série

„Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“ I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Weight of Words (Words, #1) , 2013

LenysekC
20.06.2017 2 z 5

Jasně. Daniel musel být ultramegaboží a Aubrey z něj pokaždé, když ho viděla, spadly kalhotky až ke kotníkům. OK. Ale stačí mi to říct třikrát.

rosalindaaa
05.06.2017 5 z 5

Tlustá knížka,ale velice čtivá - těším se na druhý a třetí díl

Blaufik
29.05.2017 5 z 5

Knihu doporučuji všemi deseti všem romantickým duším, já jsem si čtení naprosto užila. Po přečtení knihy jsem zjistila, že jsem si báječně "dobila baterky," a lituji, že jsem se do knihy nepustila dříve.
Ovšem jeden problém přece jen mám, akutně potřebuji další díl!

josska
28.05.2017 3 z 5

Knížku jsem přečetla ale nevím jestli pujdu do dalších dvou dílu ale asi jo,myslela jsem ze to bude víc napínavé

salča
16.05.2017 4 z 5

Krásný a poutavý obal.I přes pomalejší rozjezd a jednoduchost děje to byl hezký,romantický,čtivý příběh.

MíšaS.
01.05.2017 3 z 5

Za mě skvělé. Podobá se to Gabrielově trilogii, ale je to míň "psycho". Těším se na další díly :)
--------
Teď jsem si knihu po několika letech přečetla znovu a vlastně, to tak skvělé zase není. Jednoduchá zápletka, předvídatelné postavy. Ano, dostala jsem, co jsem čekala, romantiku a vzdychání a zakázanou lásku, ale asi to bylo málo. Nevím, čím to je, že teď mi přijde kniha slabá, a předtím jsem jí dala 5*. Asi stárnu anebo hořknu :D :D
Když to tedy znovu přirovnám ke Gabrielově trilogii, tak tam má Dante alespoň nějaký základní "rozbor", ale tady je Shakespeare úplně zbytečný a Aubrey by mohla studovat prakticky cokoli. Sem tam se mihne nějaký citát a nějaká chytrá věta, co bychom měli z her Barda pochopit, ale jinak nic. Takže upravuji svoje hodnocení na průměr. Dostala jsem, co jsem potřebovala, ale nijak skvělé to teda nebylo.

DariDerek
03.04.2017 5 z 5

Už jsem potřebovala nějaký oddych od všech těch thrillerů a detektivek a nemohla jsem sáhnout po ničem lepším, než je tahle kniha. Více mám v recenzi. :-)

Arianne
28.03.2017 3 z 5

Sla jsem do toho s tim, ze chci bezduchou romantiku a v tomhle ohledu to splnilo me ocekavani. Ale opravdu by to potrebovalo seskrtat, cetla jsem "halequinky", ktere byly obsahove stejne rozmerne a o 200 stranek kratsi a to byl jen prvni dil.

Litocha
18.03.2017 3 z 5

Aubrey byla docela sympatická, jen mě otravovalo, jak třiadvacetiletá (nebo čtyřiadvacetiletá?) žena slintá nad Danielem, jako by jí bylo čtrnáct. Autorka zručně natáhla příběh na několik stovek stran, a dokonce ho rozbředla do dalších dvou (jistě neméně tlustých) knih. Co se tam ale vlastně událo? Proškrtání by jistě neškodilo. A nějak jsem nevěřila náhlé změně vztahu se spolubydlícím.

medvídě
05.03.2017 5 z 5

Ano, je to červená knihovna, ale autorčino propojení příběhu s úryvky od velkého spisovatele jako byl Shakespear, to se mi velmi líbilo, až jsem dostala chuť si alespoň jedno z jeho děl v brzké době přečíst.
Je to oddychový příběh, který se i přes svou tloušťku velmi rychle čte. Jsem zvědavá, jaké bude pokračovaní a doufám, že to nebude méně dobré (lepší to být ale může!).

Áňa 998
19.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasný příběh. Na romantické knihy moc nejsem, ale tahle mě prostě dostala.

Lalina3
18.02.2017 5 z 5

První jsem si myslela, co na těch skoro 500-ti stránkách bude, protože anotace byla vcelku jednoduchá.
Ale hned po dočtení první kapitoly jsem věděla, že se určitě nebudu nudit. Byl zde poutavý děj, autorka měla super styl psaní, Aubrey mi byla symatická, Daniel později taky.
Kniha mě bavila, byla to super oddychovka. Měla jsem ji přečtenou poměrně rychle, krásně se četla.
Doporučuji. :)

Eevina
29.01.2017 3 z 5

Po pravdě musím říct, že na mě tahle kniha na první pohled působila seriózně. Myslím si, že to bylo hlavně kvůli Shakespearovi, kterým je kniha velmi ovlivněná a prostě čekala jsem něco naprosto jiného, než to ve finále bylo. Vlastně se mi těžko popisuje, co jsem čekala, ale asi jsem si představovala, že to bude mít hlubší zápletku, seriózní slova a celkově to bude hodně na úrovni. Prostě ve stylu Shakespeara. No to ale jsem se teda krapet víc spletla. Ono z toho totiž vylezla červená knihovna ze současné doby, určená spíše věkové hranici 18+ a spíše pro dámy. Prostě klasický milostný román, kterých je v současnosti tisíce. A bohužel tohle dílko z davu nijak nevybočuje.
Prostě průměr - nenadchne ale ani nijak neurazí - oddechovka na víkend

Gabetka
17.01.2017 3 z 5

Autorka opravdu dokázala v podstatě z ničeho vytvořit velmi čtivou knihu, do které se začtete a najednou jste na konci, ani nevíte jak. Příběh není ničím výjimečný, ale příjemně plyne a postavy jsou sympaticky lidské. Někde za polovinou to sice trochu vázne, protože situace a rozhovory se pořád opakují, ale i tak mě tento díl přesvědčil, abych sáhla i po tom dalším.
A obálka je opravdu povedená, vyložené láká :-)

Heduska0117
11.01.2017 4 z 5

Překvapilo mě, jak moc je kniha čtivá. Z prvního dílu jsem skočila hned do druhého a netrpělivě očekávám třetí. Sice jednodušší zápletka s očekávaným koncem, ale občas je potřeba se nechat pohltit očekávatelnou romantikou a jen si užívat příběh. Citáty na začátku každé kapitoly jsou skvělé a po přečtení kapitoly dávají o trochu jiný význam než před jejím předčtením.
Jediné, co mi trochu kazilo dojem je až moc časté používání slovíčka "kurevsky", čeština má přeci tolik krásných jiných sprostých slov... Daniel i Aubrey jsou správňáci a ten správný konec jim stejně všichni přejeme. Těším se na pokračování.

marwinmh
03.12.2016 3 z 5

Ze zacatku se mi kniha velice libila, ale potom se na můj vkus zbytecne natahovalo sexualni napeti mezi dvema hlavními postavami a slovo "kurevsky" bylo používáno vice nez moc. Škoda no.

Anie94
23.10.2016 5 z 5

Naprosto kouzelný romantický příběh. Možná trošku jednodušší, ale i tak jsem si ho báječně užila a nezabránilo mi to v tom se na konci usmát....

Luciecii
16.10.2016 4 z 5

Překvapilo mě, jak moc ta kniha byla čtivá. Přečetla jsem jí za tři dny a okamžitě skočila do druhého dílu, který bych ráda četla pomaleji, ale nejde to :) Příběh je, dá se říct, "obyčejný", zakázaná láska, zápletka, ale moc se mi v něm líbí začátky kapitol a shakespearovské citace a citáty a výňatky z jeho her a sonetů. Dodává to knize ve velké míře originalitu. Obě postavy jsou mi sympatické, chápu jeho i ji. Danielovo "vložení se" do příběhu svými stránkami se mi také moc líbilo, čtenář má možnost vidět i jeho úhel pohledu, který je také velice zajímavý.
Těším se již na třetí díl :) Kniha je oddechové čtení, příběh je super a rozhodně doporučuji :)

cukrovka
21.09.2016 3 z 5

Co napsat ? Rozhodně příběh nevybočuje z řady tohoto žánru. Obdivuji autorku, že dokázala příběh, který nemá skoro žádný vývoj rozepsat na více jak 400 stran. Zajímavé byly citáty v úvodu každé kapitoly. Pokračování si určitě přečtu.

kvetinkabrno
17.09.2016 5 z 5