Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291460/bmid_laska-podle-shakespeara-w0H-291460.jpg 4 418 118

Láska podle Shakespeara série

„Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“ I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Weight of Words (Words, #1) , 2013

IvanaM
12.10.2020 5 z 5

Jako jooooo!!! Slaďák od začátku až do konce. S předvídatelným dějem, ale proč ne ;) Čtenáře rychle vtáhne do děje a díky tomu kniha přečtena za pár dnů.

leuska
30.09.2020 5 z 5

Já romány žeru, takže tohle bylo přesně podle mého gusta!

18LenkA12
20.09.2020 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé, na doporučení od kolegyně v práci. Byla úžasná kniha plná romantiky a tajemství. Časová posloupnost mě nutila číst dál a dál jen abych věděla co stane další den a jaké situace mě čekají na další stránce. Příběh jsem prožívala s oběma hlavními postavami. Citáty že Shakespeare a jeho děl mi přišla fascinující. Jsem moc ráda, že knihu mám v knihovně a už se těším na další pokračování.

Péťa1950
17.09.2020 1 z 5

Červená knihovna na pěti stech stránkách.Asi tak. Zajímavé byly citáty z Shakespearových her, které uváděly jednotlivé kapitoly. Další díl už číst nebudu, vrátím ho do knihovny.

Lauralex
16.09.2020 3 z 5

Jako kolik mi je? Téměř pětiset stránková kniha o holce, která jede po svém učiteli, a mě to vlastně bavilo. Oukej, přiznejme si to rovnou, proč ne.
Není to kniha, se kterou bych se chlubila (co to čtete?; ále, nic zajímavého), nebo ji doporučovala, nicméně je pravda, že pro tenhle vztah student x učitel budu mít vždycky slabost, což hraje pro tuto knihu prim a je to jediný důvod, proč jsem se rozhodla ji číst. No a taky jsem byla v náladě zrovna.

Prve jsem si říkala, co jako sakra může být na tolika stranách v příběhu vlastně celkem primitivním, ale ubíhalo to rychle, nezdá se to, a najednou jste v půlce, a pak na konci. Není to nic významného, ale ani vyloženě blbého, tohle se v tom oddychovém romantickém stylu povedlo, musím říct. Je pravda, že z takových příběhů už jsem vyrostla a už mě neohromí, to ani tady, ale zase po všech válkách, mrtvolách a únosech bylo tohle skvělé odreagování.
Nesype se z toho cukrová vata a nelétají kolem toho hejna srdíček, takže to bylo i celkem reálné a nedělalo se mi z toho blivno. Pravda, některé pochody postav mi přišly na úrovni střední, možná i základní školy, i ten vývoj "vidím ho, omg, miluju ho" není moje gusto, v tomto to bylo místy kapku přehnané, hlavně v druhé polovině bylo až moc přebroučkováno, víc mě bavila první část namlouvání než potom zaláskování, ale já to prostě na chvíli hodila za hlavu a užila si své guilty pleasure.

Žádný zásadní kousek to není, těžko říct, jestli to nemělo skončit u jednoho dílu, přemýšlím, o čem můžou být ty další, nečetla jsem je, ale pokud budou taky tak čtivé, určitě po nich zase jednou sáhnu, až budu mít svoji chvilku. Popustit v mém věku trochu uzdu a vrátit se do let náct (ačkoliv to nebylo ani hlavní hrdince, ale já to pořád tak nějak vidím v tomhle věku), které už jsou dávno pryč, není od věci.

Niky91
02.08.2020 4 z 5

Co bych napsala o této knize? No první věc, kterou bych chtěla říci, že mne překvapilo, že 5 týdnů je vměnstnáno do jedné knihy. U jiné knihy by mi to nepřišlo divné, ale zde je to stále jedno a to samé. Mám i další díly, tak jsem zvědavá, kam se nám děj posune, jestli prozkoumáme pouze 3 měsíce, tak mi to bude připadat jako zbytečnost. Doufám, že se nám hlavní hrdinové nějakým způsobem vyvinou. Druhá věc je ta, že mi to částečně připomínalo sérii padesát odstínů. Ale to zrovna není chvála.
Pozitivní byly citáty u každé kapitoly. To mne velice bavilo.
Knížka oddechová, za 3 dny přečtená.

Cress
23.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla již počtvrté. Autorka má velmi čtivý styl psaní, jakmile začnete, nemůžete přestat. Při tomto rereadingu jsem si více všímala chyb a nedostatků knihy. Ale i přesto zůstává moji nejoblíbenější romantickou sérií a rozhodně se k ní plánuju ještě vrátit.

padajicidvere
19.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Velice oddechové čtivo. Nenapadlo mě, že všechny stránky budou o zakázaném vztahu. Jako kdyby Aubrey neměla v hlavě kapacitu na nic jiného.. Řešit téměř na 500 str. jejich vztah-nevztah bylo i na mě dost únavné. Ani ne tak světová literatura jako spíš červená knihovna. A ty vulgarity? No na můj vkus celkem přehnané. Příjemné rozptýlení byl milovaný Shakespeare, který dodal vánek selského rozumu a duchaplnosti.

vlkove
12.07.2020 4 z 5

Krásná romantická kniha nesoucí se na lehké vlně. Kniha je poměrně podrobná a v některých pasážích až mírně zdlouhavá. Hlavní hrdinové se občas chovali až příliš prostě. Ale i přesto knihu doporučuji, je to milé čtení, které pohladí po duši. Oceňuji prostředí na pozadí děje a také propojení se Shakespearem. Po přečtení knihy mám chuť přečíst si některou z knih od Shakespeara.

michaella03
11.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě obálkou, následně i anotací, která mi neuvěřitelně připomínala Gabrielovo Inferno - zkrátka tedy must have :D.
Rozhodně se velmi dobře čte, pro mě to bylo skoro až návykové. Jen mi moc nesedlo to Aubreyno pobláznění - poprvé ho uviděla na semináři, okamžitě se do něj zamilovala a tak dále a tak dále... Nevím, asi jsem to čekala nějaké víc komplikované, nebo jsem měla moc vysoká očekávání :D.
A líbilo se mi, že na začátku každé kapitoly byl krátký úryvek z díla Shakespeara (mohli jsme předvídat, v jakém duchu se tedy celá kapitola ponese) :).

zuzana0307
24.06.2020 5 z 5

Aubrey Priceová je študentkou posledného ročníka na Univerzite v Toronte. Pracuje ako asistentka v kancelárii dekana Granta.
Na hodinách Shakespearových diel však niečo nebude v poriadku. Príde totiž Daniel. Daniel Grant, asistent, ktorý bude viesť ich seminár a zároveň je synom dekana.
A ak si myslíte, že sa do seba zahľadia máte pravdu, lenže na akademickej pôde to nebude vôbec jednoduché. Čo ak sa to niekto dozvie? Obaja vložili do tejto hry príliš veľa.

Ak vám príbeh pripomína inú knižnú sériu, je to dosť možné a nebude to náhoda. Jedná sa tiež povodne o Twilight FF, ale ja som sa o tejto sérii dozvedela až roky po jej vydaní.

Pre mňa to bol dosť veľký problém neporovnávať GI a túto sériu. Množstvo postáv som si predstavovala úplne rovnako. Mala som aj menší problém s jej grafickým spracovaním. Postavy však boli úplne odlišné. Narazíte tu na veľmi silnú postavu Aubrey a občas náladového Daniela. Nie je medzi nimi žiaden výrazný vekový rozdiel. Snaží sa udržať od nej čo najďalej, ale každou minútou na prednáške a seminári chápe, že to nebude také ľahké.
Na záver knihy som sa ale nemala príbehu čo vytknúť. Je krásne pomalý, plný Shakespearových myšlienok a bez výrazných zlomov. Ak hľadáte niečo také, určite do toho choďte a nemusíte čakať na pokračovanie, celá séria už je pár rokov vonku.

Sarka14
22.06.2020 5 z 5

Knížka je úžasně napsaná a děj hrozně rychle utíká. Místy je to celé trochu moc kýčovité, některé slovní obraty jsou až dětinské. To věčné - ne, škrtněte si to - to mě trochu štvalo. Ale nedalo se jinak než číst dál. Je to oddychovka. A jelikož mám ráda Shakespeara ,to prolínání jeho citátů do děje si mi líbí. Takže, jde se na další díl.

suzanne1997
06.06.2020 5 z 5

Daniela a Aubrey si prostě musíte zamilovat. Ty jejich zamilované pohledy a provokující rozepře. Už od začátku tahle kniha neskutečně rychle ubíhá a čtenáře až neskutečně "žere", že neví, co se mezi nimi vlastně děje. Je jasné, že tahle láska byla láskou na první pohled a že se k sobě upřímně hodí. Ale aby nezůstalo jen u hlavních postav, ono si nejde jinak než zamilovat úplně všechny. I když s jejich jednáním někdy nesouhlasíte, i když by jste knížku nejraději hned zavřeli, nedělejte to. Konec tohoto příběhu je více než sladký. :) A ještě něco, doporučuji mít u sebe druhý díl, ta nejistota z konce první části je nesnesitelná. :D

Zrzavá_Tereza
19.04.2020 4 z 5

Typická kýčovitá romanťárna - ale mě bavila! Skvělá na proložení všech přečtených thrillerů a detektivek. A už jsem si objednala další díl :)

Ennie
26.03.2020 3 z 5

Dostala jsem něco jiného než jsem čekala, čekala jsem romantický příběh se zakázanou láskou. V první čtvrtině knihy se toho moc nedělo a příběh byl až docela nudný, ale musela jsem číst dál, protože mě zajímalo, jak to dopadne (úplně ze začátku jsem si nebyla jistá, který bude ten pravý). No pak se to změnilo na knihu plnou nevybouřené sexuální energie a ani citáty ze Shakespeara to nemohly zachránit. Možná kdyby první polovina byla hned ze začátku nevybouřená a druhá už vybouřená, tak by to mohla být fajn erotická kniha. Postavy jsem si docela oblíbila (možná trochu víc ty vedlejší), ale příběhu něco chybělo a něco zbytečně přebývalo...

Lofda
18.02.2020 3 z 5

Pro mě plné rozporů. Na jednu stranu jsem si říkala, proč to vlastně čtu, že na takové myšlenky už jsem asi vážně stará?? A pak se začne příběh prolínat se Shakespearem a najednou mi to připadalo až geniálně napsané. Jenže i tak nedokážu dát víc než 3*.. A jak jsem zjistila, příběh je na pokračování, takže jsem dnes naklusala do knihovny a jdu do toho. Jsem prostě milovnicí seriálů ;-)

lusitta05
12.02.2020 3 z 5

Taká fajn oddychovka, nič prevratné, najprv som myslela, že ma to nebude baviť, ale potom som sa začítala a chcela som vedieť, ako to bude ďalej. No ako už je zmieňované, tie vulgarizmy tam boli trochu nasilu, asi akože na oživenie deja. Prečítam aj ďalšie diely.

Luciska13
01.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která dokonale propojuje Shakespearova díla s moderním romantickým příběhem. Myslím, že pro milovníky Shakespeara je kniha ještě lepším zážitkem, než pro nás ostatní, ale i tak to je krásný zážitek plný lásky, tajemství a klasické literatury.

Evka3814
07.01.2020 4 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Bylo to moc pěkně napsané,nemohla jsem se odtrhnout. Mělo to své kouzlo a už se těším na další díl

katallinka
03.01.2020 5 z 5

Nemám slov! Náramně jsem si čtení užila. Nádherná a sladká romantická linka. Navíc jsem si zamilovala citáty Shakespearových děl. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

láska univerzita

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey